Skocz do zawartości

Nakrętki do kół "tjuninkowe"


bartolomeo

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzewam kotleta...

 

Dziś jadąc w miarę szybko poczułem że jest coś nie tak z lewym przednim kołem. Zjechałem na pobocze, podchodzę do koła a w nim tylko dwie nakrętki jeszcze odkręcone... :facepalm: Nie wiem jak mogły się odkręcić... :blink:

 

Potrzebuje wąskie nakrętki do moich felg bo inne nie wejdą

896-2706.jpg

 

 

 

Co polecacie na szybkie zamówienie?

 

Znalazłem coś takiego i opinie o nich są dość dobre:

http://allegro.pl/nakretki-kute-stalowe-waskie-m12x1-25-promocja-i3208786689.html

http://allegro.pl/waskie-nakretki-do-felg-drift-12x1-25-kute-i3208785701.html (wyglądają identycznie jak moje, które się odkręciły z Drag Wheels)

 

Muszę coś szybko zamówić. Impra nie lubi stać i czekać :D

jezeli nie jezdzisz w drag-race'ach (to w nawiazaniu do felg :mrgreen: ), to jednoznacznie bralbym nakretki stalowe... sam uzywam nakretek McGard (spline lug nuts) od lat, zawsze dokrecam wlasnorecznie "na wyczucie" i nigdy nie mialem zadnych problemow z odkrecajacymi sie kolami czy zepsutymi szpilkami

 

http://www.oakos.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=MCG84236

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie jezdzisz w drag-race'ach (to w nawiazaniu do felg :mrgreen: ), to jednoznacznie bralbym nakretki stalowe... sam uzywam nakretek McGard (spline lug nuts) od lat, zawsze dokrecam wlasnorecznie "na wyczucie" i nigdy nie mialem zadnych problemow z odkrecajacymi sie kolami czy zepsutymi szpilkami

 

http://www.oakos.com...t_Code=MCG84236

 

Potwierdzam, mcgard http://mcgard.com/co...m_model=Impreza spisują się dobrze a i wyglądają też zaj......

 

img1458rt.jpg

 

I mają też fajny patent, mianowicie nie rusyją się gniazda, ponieważ stożek, stykający się z felgą, jest obrotowy.

Edytowane przez yoink
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na razie jeszcze ich nie odkrecałem więc wyglądają jak znówki. Były już sporo razy myte i wyglądają dalej jak nówki :D

 

Masz wątpliwości to je kup :)

 

Wrzucę dokładne moich, ale okazuję się, że mogę mieć podróbki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jak się często zmienia koła, uczestniczy w pojezdzawkach, to wszystkie tego typu nakrętki są bez sensu. Szlak ich trafia po kilku dokręceniach...

Ja mam długie szpilki, bo czasem zakładam dystanse, czasem nie. Najlepiej sprawdzają się w takim przypadku wzmacniane szpilki rajdowe i nakrętka przelotowa. Oczywiście jak ktoś potrzebuje do lansu, to raczej takie rozwiazanie się nie sprawdzi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się często zmienia koła, uczestniczy w pojezdzawkach, to wszystkie tego typu nakrętki są bez sensu. Szlak ich trafia po kilku dokręceniach...

Ja mam długie szpilki, bo czasem zakładam dystanse, czasem nie. Najlepiej sprawdzają się w takim przypadku wzmacniane szpilki rajdowe i nakrętka przelotowa. Oczywiście jak ktoś potrzebuje do lansu, to raczej takie rozwiazanie się nie sprawdzi :).

Matsil ma rację. To głównie ozdoba jest. Łatwo w tym gwint z....ać. Jedyną zaletą takich nakrętek jest ich waga. 4/5 takich nakrętek waży tyle co 1 OEMowa, a jest to nieresorowana masa koła co ma znaczenie dla pracy zawiasu.  

Edytowane przez Helmut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tamjuż w kilku autkach mam alu nakrętki i nigdy nie miałem z nimi problemów...Owszem nie kręcę ich pneumatykiem...dokręcam dynamometrycznym ...Ale żeby się pokruszyły/ odkręciły/ czy ukręciły...nigdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3x do roku....Czasem częściej...Wiem o co chodzi...nie tor/ miasto i tak 2x w tygodniu....jak każde amelinium w końcu się wyrobi...Mowa tutaj o normalnej exploatacji takich nakrętek...czyli wymiana kół na letnie/zimowe...Poza tym jakbym jechał na tor...miałbym na ten cel i koła i nakrętki przeznaczone :)

 

Druga rzecz..jakie by"firmowe" nakrętki nie były...z czasem jak wyżej napisałem Alu sie wyrobi...Ale Oryginalne D1spec w imprezie przejeździły 3sezony...az jakiś debil postanowił kilka ich sobie wziąć...A kolega Elias np. miał w swoim sti ori projectmu...i plejady czy inne pojeżdżawki także dały rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko tłumaczy. Rzeczywiście jak 2-3 razy do roku to mogą być OK, no i fajnie to wygląda. Sam o nich kiedyś myślałem, ale w samym marcu chyba ze 4 razy koła zmieniałem :). W takim wypadku kompletnie nie ma sensu...

Edytowane przez Matsil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak już w temacie nakrętek - gdzie można dostać porządny, dedykowany klucz dynamometryczny do kół? W końcu mam garaż i mogę samemu koła zmieniać, to jak na złość nie mam czym (lokalni wulkanizatorzy tylko pneumata znają i już pięć szpilek mi ukręcili, bo jak tylko na ułamek sekundy ich nie przypilnować, to nap**ają śruby krzywo przy dokręcaniu początku i urywają gwint).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegoś takiego jak dedykowany dynamometr

kurde, @@siewcu, nie pomogłeś. Ale dziękuję za zwrócenie nic niewnoszącej uwagi.

 

chodzi mi o coś, co mogę wygooglać, niekoniecznie torque lug wrench made in china (są dedykowane) albo black-and-decker (też robi produkty, które w nazwie mają "lug wrench") nie mniej nie chcę takiego, który po dwóch użyciach się rozleci... :| dedykowany czy nie dedykowany, musi pozwalać na założenie nasadki 19 i mieć długie ramię, żeby się nie siłować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aki001, idź do pierwszego sklepu narzędziowego, kup coś co nie śmierdzi chińską tandetą i nie dziel włosa na czworo.

aż musiałem sprawdzić co to znaczy... ale OK. Kumam - nie chodzi o szczegóły, tylko o fakt istnienia takiego klucza i możliwości zakupu ;) Bliski Wschód to naprawdę motoryzacyjny trzeci świat, porównywalny z dziką Afryką... dlatego pytam czy ktoś może polecić coś, co można kupić online. Ale OK. Zacznę metodą prób i błędów amazon/ebay...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...