Jump to content

Rezonator Wydechu

Recommended Posts

Co powiecie mi o rezonatorach wydechu posiadam wydech hks hi power z rezonatorem wydechu, powiedzcie mi czy go zostawic czy usunąć. Z tego co się orientuję to turbodoładowane silniki powinny nie miec zednych tłumień w wydechu wtedy większą moc osiągają ;) Wiem ze rezonatory montuje sie w wolnossacych silnikach

Powiedzcie mi prosze do czego służy dokładnie rezonator w wydechu co on robi oraz czy lepiej go miec czy nie :)

post-10119-0-51058500-1354359054_thumb.jpg

Edited by stannn
  • 7 years later...

Odświeżę temat. Mam pytanie do fachowców. Czy wymiana środkowego tlumika na przelotowy z rezonatorem przy zachowaniu seryjnego końcowego i katalizatorów wpłynie na pracę silnika?

7 godzin temu, sebachon napisał:

Odświeżę temat. Mam pytanie do fachowców. Czy wymiana środkowego tlumika na przelotowy z rezonatorem przy zachowaniu seryjnego końcowego i katalizatorów wpłynie na pracę silnika?

Jaki silnik, turbo czy NA

5 minut temu, sebachon napisał:

WRX 2.5T hawk 2007.

Możesz śmiało zmieniać, nie ma to wpływu na silnik. Co innego usuwanie katalizatorów ale sam środkowy nic nie zmieni. Ja na twoim miejscu zmienił bym końcowy resztę zostawił w spokoju. Zmienia końcowego daje najlepszy efekt.

2 minuty temu, Maniek95 napisał:

Możesz śmiało zmieniać, nie ma to wpływu na silnik. Co innego usuwanie katalizatorów ale sam środkowy nic nie zmieni. Ja na twoim miejscu zmienił bym końcowy resztę zostawił w spokoju. Zmienia końcowego daje najlepszy efekt.

Ok. Dzięki. Zmieniam tylko środkowy z konieczności - zaczyna mi padać... Hałasu nie lubię. ;)

• 2 weeks later...
W dniu 30.10.2020 o 20:01, sebachon napisał:

A czy taki środkowy przelotowy ale z rezonatorem znacząco zmieni głośność wydechu?

Nie powinien, zależy od wielkości.
Tam fabrycznie siedzi przelotowa pucha z dodatkową komorą rezonującą. Jeżeli zamontujesz samą puchę przelotową dźwięk będzie mniej wygładzony, zyska na charakterze.. i może być bardziej męczący.

• Thanks 1
  • 2 weeks later...
Nie powinien, zależy od wielkości.
Tam fabrycznie siedzi przelotowa pucha z dodatkową komorą rezonującą. Jeżeli zamontujesz samą puchę przelotową dźwięk będzie mniej wygładzony, zyska na charakterze.. i może być bardziej męczący.

Dokładnie - śmiało zmieniaj

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Thanks 1