Skocz do zawartości

Rezonator Wydechu


stannn

Rekomendowane odpowiedzi

Co powiecie mi o rezonatorach wydechu posiadam wydech hks hi power z rezonatorem wydechu, powiedzcie mi czy go zostawic czy usunąć. Z tego co się orientuję to turbodoładowane silniki powinny nie miec zednych tłumień w wydechu wtedy większą moc osiągają ;) Wiem ze rezonatory montuje sie w wolnossacych silnikach

 

Powiedzcie mi prosze do czego służy dokładnie rezonator w wydechu co on robi oraz czy lepiej go miec czy nie :)

 

post-10119-0-51058500-1354359054_thumb.jpg

Edytowane przez stannn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
7 godzin temu, sebachon napisał:

Odświeżę temat. Mam pytanie do fachowców. Czy wymiana środkowego tlumika na przelotowy z rezonatorem przy zachowaniu seryjnego końcowego i katalizatorów wpłynie na pracę silnika?

Jaki silnik, turbo czy NA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sebachon napisał:

WRX 2.5T hawk 2007.

Możesz śmiało zmieniać, nie ma to wpływu na silnik. Co innego usuwanie katalizatorów ale sam środkowy nic nie zmieni. Ja na twoim miejscu zmienił bym końcowy resztę zostawił w spokoju. Zmienia końcowego daje najlepszy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maniek95 napisał:

Możesz śmiało zmieniać, nie ma to wpływu na silnik. Co innego usuwanie katalizatorów ale sam środkowy nic nie zmieni. Ja na twoim miejscu zmienił bym końcowy resztę zostawił w spokoju. Zmienia końcowego daje najlepszy efekt.

Ok. Dzięki. Zmieniam tylko środkowy z konieczności - zaczyna mi padać... Hałasu nie lubię. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.10.2020 o 20:01, sebachon napisał:

A czy taki środkowy przelotowy ale z rezonatorem znacząco zmieni głośność wydechu?

Nie powinien, zależy od wielkości.
Tam fabrycznie siedzi przelotowa pucha z dodatkową komorą rezonującą. Jeżeli zamontujesz samą puchę przelotową dźwięk będzie mniej wygładzony, zyska na charakterze.. i może być bardziej męczący.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie powinien, zależy od wielkości.
Tam fabrycznie siedzi przelotowa pucha z dodatkową komorą rezonującą. Jeżeli zamontujesz samą puchę przelotową dźwięk będzie mniej wygładzony, zyska na charakterze.. i może być bardziej męczący.

Dokładnie - śmiało zmieniaj


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...