Jump to content

Pista, łożysko przód Forester S-Turbo - co do wymiany?

Subaru_Forester
 Share

Recommended Posts

Na Bajecznej stwierdzono, że muszę wymienić piastę + łożysko prawy przód. Fakt, bo koło ma ze 2-3 cm luzu na stronę :shock:

Zastanawia mnie tylko jak to jest, że trzeba wymienić jedno z drugim? Dostałem info, że możemy poszukać używanej piasty ale łożysko musimy dać nowe. A czy łożysko nie jest w piaście? Myślałem, że jak już się je wsadzi, to się potem tego nie rozłącza...

Poza tym jak stwierdzić czy jedna z tych rzeczy jest do wymiany, czy obie?

Od razu podkreślam, że nie podważam opinii speców z Bajecznej, tylko nie miałem czasu ich dopytać o szczegóły a chciałbym wiedzieć :-P

Z góry dziękuję za info.

Mam to samo - w czwatrtek wymieniam łozysko i zwrotnice z piastą. Chodzi o fakt, ze przy takim luzie wymiana samego łozyska na stara piaste bedzie tylko chwilowym polepszeniem i za jakis czas bedziesz mial to samo. Wymien tak jak radzi Zbyszek. Dzisiaj zdobylem uzywana zwrotnice ale w pieknym stanie, wiec posłuzy za dawcę pod nowe łożysko.

Edited by siekla
  • Upvote 1

Zastanawia mnie tylko jak to jest, że trzeba wymienić jedno z drugim

Jak wyciąga się piastę z łożycka(zwrotnicy), to zawsze jedna część łożyska wychodzi razem z piastą, dlatego "praktycznie zawsze" przy demontażu piasty trzeba nowe łożysko zastosować.

Skoro był taki luz jak mówisz, to faktycznie piasta z jednej strony jest podcięta i zastosowanie jej poraz kolejny jest bez sensu.

To dla Twojego bezpieczeństwa, bo w pewnym zakręcie prawe koło może Cię wyprzedzić :mrgreen: - a takie przypadki widziałem

• Upvote 1