Skocz do zawartości

Pista, łożysko przód Forester S-Turbo - co do wymiany?


Subaru_Forester

Rekomendowane odpowiedzi

Na Bajecznej stwierdzono, że muszę wymienić piastę + łożysko prawy przód. Fakt, bo koło ma ze 2-3 cm luzu na stronę :shock:

Zastanawia mnie tylko jak to jest, że trzeba wymienić jedno z drugim? Dostałem info, że możemy poszukać używanej piasty ale łożysko musimy dać nowe. A czy łożysko nie jest w piaście? Myślałem, że jak już się je wsadzi, to się potem tego nie rozłącza...

Poza tym jak stwierdzić czy jedna z tych rzeczy jest do wymiany, czy obie?

 

Od razu podkreślam, że nie podważam opinii speców z Bajecznej, tylko nie miałem czasu ich dopytać o szczegóły a chciałbym wiedzieć :-P

Z góry dziękuję za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo - w czwatrtek wymieniam łozysko i zwrotnice z piastą. Chodzi o fakt, ze przy takim luzie wymiana samego łozyska na stara piaste bedzie tylko chwilowym polepszeniem i za jakis czas bedziesz mial to samo. Wymien tak jak radzi Zbyszek. Dzisiaj zdobylem uzywana zwrotnice ale w pieknym stanie, wiec posłuzy za dawcę pod nowe łożysko.

Edytowane przez siekla
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko jak to jest, że trzeba wymienić jedno z drugim

Jak wyciąga się piastę z łożycka(zwrotnicy), to zawsze jedna część łożyska wychodzi razem z piastą, dlatego "praktycznie zawsze" przy demontażu piasty trzeba nowe łożysko zastosować.

Skoro był taki luz jak mówisz, to faktycznie piasta z jednej strony jest podcięta i zastosowanie jej poraz kolejny jest bez sensu.

To dla Twojego bezpieczeństwa, bo w pewnym zakręcie prawe koło może Cię wyprzedzić :mrgreen: - a takie przypadki widziałem

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź :mrgreen:

Wszystko zrozumiałem i przyjąłem do wiadomości. Szkoda tylko, że to tyle kosztuje...same części (nowe) to 580 + 350 :cry: Ech...i to akurat przed Świętami.

tzd na pewno nie chcesz się podzielić zabawkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...