Skocz do zawartości

2.5 xt 230 km turbo 2009, co to jest to syczenie od czasu do czasu


sebn5

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli "od czasu, do czasu", oznacza: podczas przyspieszania, zmiany biegów na wyższe, gwałtownego zmniejszania obrotów, to znaczy, że akurat otwiera się zawór upustowy. W seryjnym silniku, jest to raczej słabo słyszalne, bo zawór "upuszcza" nadmiar powietrza ze sprężarki "do układu". Czasem ludzie zamieniają taki zawór, na taki, który wypuszcza to powietrze "na zewnątrz układu" (Blow off) - po prostu pod maskę silnika. Własnie po to aby było to wyraźnie słyszalne, bo .... "ma swój urok". Ma to też swoje istotne wady ...

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli "od czasu, do czasu", oznacza: podczas przyspieszania, zmiany biegów na wyższe, gwałtownego zmniejszania obrotów, to znaczy, że akurat otwiera się zawór upustowy. W seryjnym silniku, jest to raczej słabo słyszalne, bo zawór "upuszcza" nadmiar powietrza ze sprężarki "do układu". Czasem ludzie zamieniają taki zawór, na taki, który wypuszcza to powietrze "na zewnątrz układu" (Blow off) - po prostu pod maskę silnika. Własnie po to aby było to wyraźnie słyszalne, bo .... "ma swój urok". Ma to też swoje istotne wady ... PZDR

 

Podczas jazdy tego nie słyszę, może silnik to zagłusza?, może radio :mrgreen: ? słyszę to na postoju, rano wyjeżdżam z garażu, idę zamknąć garaż, samochód sobie chodzi, a tu psssssssssyk, właśnie rano zwróciło to moją uwagę, silnik seryjny, samochód montowany w kanadzie, wersja limited, może taką bajerkę do niego wstawiają, seryjnie? Czyli zbytnio się tym nie przejmować ?

 

piotruś

 

czy twój forester 2008 (patrząc na twój profil), jest z tą nową budą?, jeśli tak to mamy takie same samochody, można by od czasu do czasu, wymienić się informacjami

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

seba24

 

Jeśli słyszysz to na biegu jałowym, to raczej może to być włączający się agregat klimatyzacji.

 

Jeśli masz ją w trybie "auto", to jest to bardzo prawdopodobne ;-)

 

Mój Forek, jest jeszcze w starej budzie. Ma w papierach oznaczenie MY08. Z tego co tutaj przeczytałem to jest to Model Year 08, ale produkowany w październiku 2007. Zdaje się, że Subaru wprowadza takie "oznaczenia" mniej więcej w połowie roku ;-)

 

 

PZDR :mrgreen:

Edytowane przez piotruś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eśli słyszysz to na biegu jałowym, to raczej może to być włączający się agregat klimatyzacji. Jeśli masz ją w trybie "auto", to jest to bardzo prawdopodobne Mój Forek, jest jeszcze w starej budzie. Ma w papierach oznaczenie MY08. Z tego co tutaj przeczytałem to jest to Model Year 08, ale produkowany w październiku 2007. Zdaje się, że Subaru wprowadza takie "oznaczenia" mniej więcej w połowie roku

 

Właśnie ostatnio mam klimę na auto ustawioną, zrobię testy bez auto, dam wtedy znać.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...