Jump to content

DZIWNY DZWIĘK PODCZAS SZYBKIEGO RUSZANIA

danus00
 Share

Recommended Posts

witam serdecznie

w momęcie szybkiego ruszania np z pod świateł występuje dziwny dzwięk coś jak by piszczenie albo jakby coś o coś tarło , występuje to zawsze jak dodam wiećej obrotów jak bym chciał z piskeim ruszyć , czy to oznacza że mam sprzęgło do wymiany ?

pozdrawiam

• 2 weeks later...

Witam,

mam ten sam "problem"/"bolączkę" - przy ruszaniu z zwiększonego zakresu obrotów i przytrzynanym minimalnie sprzęgłem słychać takie trąbienie/piszczenie czy cos w tym stylu. Czy byłeś może na diagnozie?

A czy efekt nie występuje przy hamowaniu na wstecznym?? mailem coś podobnego w SFD i dpf dotykał do osłony pod silnikiem. Fachowcy oglądali , słuchali, i nic nie uradzili az sam się wkurzyłem i wyśledziłem dziada. Wszyscy mówili ze dwu masa ćwierka

występuje dziwny dzwięk coś jak by piszczenie albo jakby coś o coś tarło , występuje to zawsze jak dodam wiećej obrotów jak bym chciał z piskeim ruszyć

To w sumie chyba dobrze. Chcesz ruszyć z piskiem i auto rusza z piskiem :mrgreen:

występuje dziwny dzwięk coś jak by piszczenie albo jakby coś o coś tarło , występuje to zawsze jak dodam wiećej obrotów jak bym chciał z piskeim ruszyć

To w sumie chyba dobrze. Chcesz ruszyć z piskiem i auto rusza z piskiem :mrgreen:

może i dobrze ale co to za pisk aż ciarki przechodzą !

Ja ma benzynę. Nie odnotowałem problemu na wstecznym biegu. Pozdr.

byłem w serwisie i twierdza że raczej sprzęgło się kończy bo nic innego nie widzą , jestem umowiony do jeszcze jednego magika może on powie coś więcej

byłem w serwisie i twierdza że raczej sprzęgło się kończy bo nic innego nie widzą , jestem umowiony do jeszcze jednego magika może on powie coś więcej

Dzięki za info. Nie chce mi się wierzyć, że sprzęgło wydaje taki odgłos. Ja mam 38 tyś przebiegu więc ciężko mówic o kończącym się sprzęgle w 2.0 DOHC. Jeśli uda Ci się coś ustalić prośba o info. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam,

Michał

U mnie też tak było. Przy dodawaniu gazu dziwny piszczący dźwięk. Okazało się, że to pasek wieloklinowy.

nie to nie może być pasek , to słychać tylko i wyłącznie przy szybszym ruszaniu jak tak przytrzymamy sprzęgło dłużej

Dzięki za info. Nie chce mi się wierzyć, że sprzęgło wydaje taki odgłos. Ja mam 38 tyś przebiegu więc ciężko mówic o kończącym się sprzęgle w 2.0 DOHC. Jeśli uda Ci się coś ustalić prośba o info. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam,

Michał

no ja mam ponad 95 tys więc kto wie

ruszaniu jak tak przytrzymamy sprzęgło dłużej
ZCTW to nie na tym plega szybkie ruszanie tylko palenie sprzęgła

ruszaniu jak tak przytrzymamy sprzęgło dłużej
ZCTW to nie na tym plega szybkie ruszanie tylko palenie sprzęgła

no wydaje mi się że nie da rady szybko ruszyc bez delikatnego przytrzymania sprzęgła

DwumasowekołozaMaFowe? :)

Mocne :)

Jop.

Przepraszam- sie zapomnialem icon_smile.gif

DMF- Dual Mass Flywheel

Dzięki za sprostowanie. Sprawdzę u siebie. Przez chwilę myślałem, że to pasek klinowy :) ale skoro to dwumas to poważniejszy problem. Muszę sprawdzić. Pozdrawiam.

• 6 months later...

Witam

Mam ten objaw jak w pierwszy poscie. Dodatkowo, cwierkanie przy ruszaniu i na 2, np w manewrach po parkingu na polsprzegle.

W poniedzialek jade na wymiane, no wlasnie wymiane czego ?

Buda nie rzuca, nie ma jakis dziwnych zachowac, oprocz sprzegla ktore bierze bardzo wysoko, ledwo czasami ruszam by mi nie zgasl :) poza tym to cwierkanie i pedal jest twardy w porownaniu z kazdym autem w ktorym siedzialem.

Mechanicy uznali, ze to nie koniecznie musi byc dwumas. I moze wystarczy wymienic cos w sprzegle, ew wymienie cale.

Generalanie chce pozbyc sie tego odglosu i usprawnic prace sprzegla bo ciezko sie tak jezdzi (rusza).

Mam maly problem z kasa teraz i jezeli jest to mozliwe, nie wymieniac dwumasy teraz.

Moje pytania na ktore chce miec odpowiedz w poniedzialek:

1. Czy ktos obeznany w temacie moglby doradzic ktora czesc w sprzegle moze byc odpowiedzialna za takie zachowanie auta ?

2. Czy jest szansa ze pojezdzilbym na tej dwumasie po wymianie sprzegla i czy to ucichnie ?

3. Jak poznac, ze pada kolo dwumasowe ? Czy to rzeczywiscie same piski wystarcza by je wymieniac ?

4. Moze ktos wymienial same sprzeglo przy takich objawach jakie mam ja ?

5. kolo dwumasowe + sprzeglo - jakich firm unikac, a na jakie zwracac uwage przy ewentualnym zakupie ?

6. Dodatkowo zapytam Rozrzad - czego unikac, co szukac ?

Generalnie bylbym szczesliwy gdybym wymiane dwumasy mogl przeciagnac przynajmniej rok, wymieniajac teraz nawet samo sprzeglo. Czy warto tak zrobic ?