Skocz do zawartości

DZIWNY DZWIĘK PODCZAS SZYBKIEGO RUSZANIA


danus00

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie

w momęcie szybkiego ruszania np z pod świateł występuje dziwny dzwięk coś jak by piszczenie albo jakby coś o coś tarło , występuje to zawsze jak dodam wiećej obrotów jak bym chciał z piskeim ruszyć , czy to oznacza że mam sprzęgło do wymiany ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A czy efekt nie występuje przy hamowaniu na wstecznym?? mailem coś podobnego w SFD i dpf dotykał do osłony pod silnikiem. Fachowcy oglądali , słuchali, i nic nie uradzili az sam się wkurzyłem i wyśledziłem dziada. Wszyscy mówili ze dwu masa ćwierka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

występuje dziwny dzwięk coś jak by piszczenie albo jakby coś o coś tarło , występuje to zawsze jak dodam wiećej obrotów jak bym chciał z piskeim ruszyć

 

To w sumie chyba dobrze. Chcesz ruszyć z piskiem i auto rusza z piskiem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

występuje dziwny dzwięk coś jak by piszczenie albo jakby coś o coś tarło , występuje to zawsze jak dodam wiećej obrotów jak bym chciał z piskeim ruszyć

 

To w sumie chyba dobrze. Chcesz ruszyć z piskiem i auto rusza z piskiem :mrgreen:

 

może i dobrze ale co to za pisk aż ciarki przechodzą !

 

Ja ma benzynę. Nie odnotowałem problemu na wstecznym biegu. Pozdr.

 

byłem w serwisie i twierdza że raczej sprzęgło się kończy bo nic innego nie widzą , jestem umowiony do jeszcze jednego magika może on powie coś więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

występuje dziwny dzwięk coś jak by piszczenie albo jakby coś o coś tarło , występuje to zawsze jak dodam wiećej obrotów jak bym chciał z piskeim ruszyć

 

To w sumie chyba dobrze. Chcesz ruszyć z piskiem i auto rusza z piskiem :mrgreen:

 

może i dobrze ale co to za pisk aż ciarki przechodzą !

 

Ja ma benzynę. Nie odnotowałem problemu na wstecznym biegu. Pozdr.

 

byłem w serwisie i twierdza że raczej sprzęgło się kończy bo nic innego nie widzą , jestem umowiony do jeszcze jednego magika może on powie coś więcej

 

Dzięki za info. Nie chce mi się wierzyć, że sprzęgło wydaje taki odgłos. Ja mam 38 tyś przebiegu więc ciężko mówic o kończącym się sprzęgle w 2.0 DOHC. Jeśli uda Ci się coś ustalić prośba o info. Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam,

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak było. Przy dodawaniu gazu dziwny piszczący dźwięk. Okazało się, że to pasek wieloklinowy.

 

nie to nie może być pasek , to słychać tylko i wyłącznie przy szybszym ruszaniu jak tak przytrzymamy sprzęgło dłużej

 

występuje dziwny dzwięk coś jak by piszczenie albo jakby coś o coś tarło , występuje to zawsze jak dodam wiećej obrotów jak bym chciał z piskeim ruszyć

 

To w sumie chyba dobrze. Chcesz ruszyć z piskiem i auto rusza z piskiem :mrgreen:

 

może i dobrze ale co to za pisk aż ciarki przechodzą !

 

Ja ma benzynę. Nie odnotowałem problemu na wstecznym biegu. Pozdr.

 

byłem w serwisie i twierdza że raczej sprzęgło się kończy bo nic innego nie widzą , jestem umowiony do jeszcze jednego magika może on powie coś więcej

 

Dzięki za info. Nie chce mi się wierzyć, że sprzęgło wydaje taki odgłos. Ja mam 38 tyś przebiegu więc ciężko mówic o kończącym się sprzęgle w 2.0 DOHC. Jeśli uda Ci się coś ustalić prośba o info. Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam,

 

Michał

 

 

no ja mam ponad 95 tys więc kto wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DwumasowekołozaMaFowe? :)

 

Mocne :)

 

Jop.

Przepraszam- sie zapomnialem icon_smile.gif

 

DMF- Dual Mass Flywheel

 

Dzięki za sprostowanie. Sprawdzę u siebie. Przez chwilę myślałem, że to pasek klinowy :) ale skoro to dwumas to poważniejszy problem. Muszę sprawdzić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

 

Mam ten objaw jak w pierwszy poscie. Dodatkowo, cwierkanie przy ruszaniu i na 2, np w manewrach po parkingu na polsprzegle.

W poniedzialek jade na wymiane, no wlasnie wymiane czego ?

 

Buda nie rzuca, nie ma jakis dziwnych zachowac, oprocz sprzegla ktore bierze bardzo wysoko, ledwo czasami ruszam by mi nie zgasl :) poza tym to cwierkanie i pedal jest twardy w porownaniu z kazdym autem w ktorym siedzialem.

 

Mechanicy uznali, ze to nie koniecznie musi byc dwumas. I moze wystarczy wymienic cos w sprzegle, ew wymienie cale.

 

Generalanie chce pozbyc sie tego odglosu i usprawnic prace sprzegla bo ciezko sie tak jezdzi (rusza).

 

Mam maly problem z kasa teraz i jezeli jest to mozliwe, nie wymieniac dwumasy teraz.

 

Moje pytania na ktore chce miec odpowiedz w poniedzialek:

 

1. Czy ktos obeznany w temacie moglby doradzic ktora czesc w sprzegle moze byc odpowiedzialna za takie zachowanie auta ?

2. Czy jest szansa ze pojezdzilbym na tej dwumasie po wymianie sprzegla i czy to ucichnie ?

3. Jak poznac, ze pada kolo dwumasowe ? Czy to rzeczywiscie same piski wystarcza by je wymieniac ?

4. Moze ktos wymienial same sprzeglo przy takich objawach jakie mam ja ?

5. kolo dwumasowe + sprzeglo - jakich firm unikac, a na jakie zwracac uwage przy ewentualnym zakupie ?

6. Dodatkowo zapytam Rozrzad - czego unikac, co szukac ?

 

Generalnie bylbym szczesliwy gdybym wymiane dwumasy mogl przeciagnac przynajmniej rok, wymieniajac teraz nawet samo sprzeglo. Czy warto tak zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...