Skocz do zawartości

Bezpieczne EGT


PatLove

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam warningi ustawione na 890C, inni na 900C-920C. Sonda oczywiście pod 4. w kolektorze pod czwartym cylindrem.

 

Nie ma czegoś takiego, jak EGT przy normalnej jeździe, wartości EGT są chwilowe i bardzo zmienne w zależności od operowania pedałem gazu (piszę o "zdrowym" silniku, przy "zdrowo" zbilansowanej mieszance).

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Edytowane przez Grzesiek_67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam warningi ustawione na 890C, inni na 900C-920C. Sonda oczywiście pod 4. w kolektorze pod czwartym cylindrem.

Czyli wartości poniżej podanych przez Ciebie można uznać za bezpieczne i jeżeli przy pedale w podłodze EGT oscyluje w granicach 840-850C to jest ok?

 

Nie ma czegoś takiego, jak EGT przy normalnej jeździe, wartości EGT są chwilowe i bardzo zmienne w zależności od operowania pedałem gazu (piszę o "zdrowym" silniku, przy "zdrowo" zbilansowanej mieszance).

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

Oczywiście jest tak, jak piszesz. Chodziło mi bardziej o max bezpieczną wartość podczas oporowej jazdy z pedałem w podłodze oraz o wartości przy normalnej jeździe przy powiedzmy 3500obr/min. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że EGT zależy też od innych kwestii niż tylko obroty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeżeli przy pedale w podłodze EGT oscyluje w granicach 840-850C to jest ok?

Tak, mieszanka jest bezpiecznie zbilansowana.

Chociaż są i tacy, którzy powiedzieliby, że może i bezpiecznie ale jest jeszcze spory margines do optymalnego zbilansowania.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mieszanka jest bezpiecznie zbilansowana.

Chociaż są i tacy, którzy powiedzieliby, że może i bezpiecznie ale jest jeszcze spory margines do optymalnego zbilansowania.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

Spory margines do optymalnego zbilansowania tzn? Można jeszcze powiedzmy te 25-30C podciągnąć EGT w górę żeby max wartość wahała się w okolicach 875-880C zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze powiedzmy te 25-30C podciągnąć EGT w górę żeby max wartość wahała się w okolicach 875-880C zgadza się?

 

Wiesz, to już tych od "optymalizacji" trzeba by popytać. To co masz teraz jest na pewno bezpieczne.

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...