Skocz do zawartości

Stuki w silniku !!!


Black and White

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

dzisiaj podczas trasy zaczęło coś stukać. Po zatrzymaniu się i podniesieniu maski, stwierdziłem, że stuki (na moje ucho) pochodzą z przedniej części silnika (a być może nawet z tego środkowego koła, który napina jeden z pasków).

 

Popołudniu musiałem wrócić do domu i silnik, w żaden sposób nie osłabł, ma taką samą moc jak przedtem tylko coś STUKA !!??

 

Przy zgaszaniu silnika, nie ma innych niepokojących dodatkowych stuków czy innych rzeczy

 

Aha, silnik 2,2 L z 1996 roku ze stanem licznika 185 000 km.

 

Proszę was o pomoc - co to może być?, za którą z góry dziękuję

Edytowane przez Black and White
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Stukanie mam takie samo, bez względu na obroty. Na Twoim filmiku na wolnych onbrotach nic nie słychać, a u mnie tak. :(

 

Wie ktoś ile może kosztować wymiana panewki + innych rzeczy etc.?

 

U mnie jest jak na tym filmiku:

Edytowane przez Black and White
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo luźne koło pasowe. Swego czasu dałbym sobie łapkę uciąć, że za pewien dźwięk w WRXie odpowiada panewka, a okazało się, że koło pasowe na wale (te duże szerokie) się poluzowało. Dźwięk był kurna I D E N T Y C Z N Y !!

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo luźne koło pasowe. Swego czasu dałbym sobie łapkę uciąć, że za pewien dźwięk w WRXie odpowiada panewka, a okazało się, że koło pasowe na wale (te duże szerokie) się poluzowało. Dźwięk był kurna I D E N T Y C Z N Y !!

 

rozumiem, że mówicz o tym kole z przodu silnika, które jest centrlanie przez chłodnicą? bo właśnie jakby stamtąd dźwięk pochodził!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo luźne koło pasowe. Swego czasu dałbym sobie łapkę uciąć, że za pewien dźwięk w WRXie odpowiada panewka, a okazało się, że koło pasowe na wale (te duże szerokie) się poluzowało. Dźwięk był kurna I D E N T Y C Z N Y !!

A jak do tego doszliście ze to przez kolo pasowe stuka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zrozumiałe ale bardziej mi chodzi o to że normalnie byście rozbierali silnik bo panewka ale jednak dokręciliście koło które defakto prawie nigdy się nie odkręca w żadnym aucie. I chodzi mi bardziej o to jak doszliście że to przez koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przymierzasz się do odkręcenia tego koła i czujesz, że śruba idzie za luźno to naturalne jest,że spróbujesz dokręcić i odpalisz na próbę. Tak zapewne było w tym przypadku bo to nie ja finalnie te luźne koło odkryłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dojechałem wczoraj do mechanika i przedstawiłem mu dwie opcje: luźne koło pasowe lub panewka. Nie chciał wierzyć w koło ale za moją prośbą wziął klucz i...... dokręcił koło !!!! Teraz stuków BRAK a gęba uśmiecha się mi teraz od ucha do ucha :)

 

Mechanik stwierdził, że to bardzo dziwna rzecz, i że samo raczej się nie odkręciło, i że trzeba by było zlokalizować przyczynę (to w przyszłym tygodniu, razem z odrkęceniem rozrusznika etc).

 

Gdyby nie Pablonas, może do teraz wyrywałbym sobie włosy z głowy hehe ;) (chodziaż już w pierwszym poście pisałem, że stuki chyba z tego kółka są)

 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc !!

Edytowane przez Black and White
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się poluzowało koło pasowe przez krzywy wał korbowy i było znacznie większe kuku niż dokręcenie koła pasowego

 

z racji, że jestem przed diagnozą: dlaczego poluzowało się koło pasowe?, możesz napisać jakie objawy są przy krzywym wale ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...