Jump to content

zabezpieczenie antykorozyjne

vonda
 Share

Recommended Posts

Co warto zabezpieczyć antykorozyjnie w Foresterze XT z 2006 ?

podwozie czy coś jeszcze ?

jak ?

gdzie ? w Krakowie / Nowym Sączu / Małopolsce ?

Czy to prawda, że po takim zabezpieczniu przez miesiąc albo i dłużej śmierdzi niemożebnie ?

Słyszałem, że standardowe zabezpieczenie antykorozyjne wystarcza na około 5 lat i po tym czasie warto je sobie kontrolować. Z doświadczenia wiem, ze bardzo dużo zależy od warunków, w jakich był eksploatowany samochód.

Kontrola organoleptyczna podwozia (że sobie spojrzysz na podwozie) nie da Ci pełnego obrazu, bo korozja często zaczyna się w profilach zamkniętych zżerając np progi od środka. Najlepiej podjechać do fachowców, którzy się tym zajmują.

Standardowo myje się porządnie podwozie, ocenia czy nie jest potrzebna grubsza interwencja i konserwuje: natryskiem oraz wprowadzając specjalnymi wężykami w profile zamknięte. Są preparaty na bazie olejowej i innej chemicznej, np kanadyjski Rust Check.

http://regiomoto.pl/portal/eksploatacja/zabezpieczenia-antykorozyjne-auta-rust-check-i-inne-poradnik

Pamiętaj, że dobra konserwacja może zająć dłużej niż dzień.

Edited by Qba25

no to najwyzszy czas się tym u mnie zająć ;-)

Dlatego też potrzebuję polecnia sprawdzonego fachowca (niekoniecznie b. drogiego ;-), zwłaszcza, że skoro to trwa > 1 dnia to raczej stać nad nim nie będę a nie chciałbym trafić do takiego który "popryska" po wierzchu dla "wyglądu" nic wcześniej nie czyszcząc (choćny z rdzy która już się powierzchniowo przyczepiła ;-) i "fajrant" ...

Ja robię to sam i powiem że dokładne wyczyszczenie i zakonserwowanie tylnych nadkoli zajęło mi prawie cały dzień , ale zrobiłem to tak że jestem z owoców swojej pracy zadowolony . W moim autku dość sporo korozji znalazłem na rantach błotników ale także o zgrozo w kielichach amortyzatorów , ciekawe który fachman od konserwacji pokusi się aby zdemontować amorki i trochę przeczyścić rudą przed psikaniem :?:

Ja robiłem zabezpieczenie podwozia w Gdyni w autogeotest. Z tego co pamiętam dałem 1200 zł, bez auta byłem 3 dni. Na pewno jest to robota którą można zrobić samemu pod warunkiem że masz możliwość podnieść wysoko całe auto i masz sporo czasu... Sporo babrania i robota nie do pozazdroszczenia. W aucie śmierdziało przez jakieś 3 tygodnie, później przestało.

Ja robię to sam i powiem że dokładne wyczyszczenie i zakonserwowanie tylnych nadkoli zajęło mi prawie cały dzień , ale zrobiłem to tak że jestem z owoców swojej pracy zadowolony . W moim autku dość sporo korozji znalazłem na rantach błotników ale także o zgrozo w kielichach amortyzatorów , ciekawe który fachman od konserwacji pokusi się aby zdemontować amorki i trochę przeczyścić rudą przed psikaniem :?:

Żaden fachman nie będzie się w to bawił. Za to porządny warsztat ma dostęp do środków, które dotrą tam bez demontażu amorków. Są środki reagujące z rdzą i tworzące powłokę ochronną, wypierające wilgoć, itp, itd... Jeśli są warsztaty, które dają na swoje usługi gwarancję nawet kilkuletnią, pod warunkiem przeglądów u nich co jakiś czas, to chyba również są to w stanie odpowiednio zrobić.

• 1 month later...

Robiłem Noxudolem w Forku i OBK , ale oba były po blacharce ( w różnym stopniu) , poza tym nie miały w ogóle korozji.

Koło Skoczowa, zdaje się w Dębowcu robiłem Forka i choć warsztat nie wygląda imponująco, to przyłożyli się do roboty, efekt był OK,

OBK robiłem w B-B, u tłumikarza-konserwatora (Nad Potokiem) i też jest OK.

W obu przypadkach płaciłem ok 1k zet.

• 2 months later...

odnowię temat jeśli nie macie nic przeciwko ... zgodnie z sugestiami wyczytanymi w necie wstrzymałem się do wiosny z zabezpieczeniem ... ale już czas - a ja nadal nie wiem gdzie w Krakowie / Nowym Sączu / Małopolsce zabezpieczyć autko ...

Polecano mi Hondę w Wieliczce ale już się tym nie zajmują ;-(

Znalazłem coś takiego: http://oferia.pl/usluga/item1078286-auto-konserwacja-krakow-mega-ceny-od-250zl-cd ale najlepszego wrażenia nie robią ... może ktoś coś doradzi ?