Skocz do zawartości

zabezpieczenie antykorozyjne


vonda

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem, że standardowe zabezpieczenie antykorozyjne wystarcza na około 5 lat i po tym czasie warto je sobie kontrolować. Z doświadczenia wiem, ze bardzo dużo zależy od warunków, w jakich był eksploatowany samochód.

Kontrola organoleptyczna podwozia (że sobie spojrzysz na podwozie) nie da Ci pełnego obrazu, bo korozja często zaczyna się w profilach zamkniętych zżerając np progi od środka. Najlepiej podjechać do fachowców, którzy się tym zajmują.

Standardowo myje się porządnie podwozie, ocenia czy nie jest potrzebna grubsza interwencja i konserwuje: natryskiem oraz wprowadzając specjalnymi wężykami w profile zamknięte. Są preparaty na bazie olejowej i innej chemicznej, np kanadyjski Rust Check.

 

http://regiomoto.pl/portal/eksploatacja/zabezpieczenia-antykorozyjne-auta-rust-check-i-inne-poradnik

 

Pamiętaj, że dobra konserwacja może zająć dłużej niż dzień.

Edytowane przez Qba25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to najwyzszy czas się tym u mnie zająć ;-)

Dlatego też potrzebuję polecnia sprawdzonego fachowca (niekoniecznie b. drogiego ;-), zwłaszcza, że skoro to trwa > 1 dnia to raczej stać nad nim nie będę a nie chciałbym trafić do takiego który "popryska" po wierzchu dla "wyglądu" nic wcześniej nie czyszcząc (choćny z rdzy która już się powierzchniowo przyczepiła ;-) i "fajrant" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię to sam i powiem że dokładne wyczyszczenie i zakonserwowanie tylnych nadkoli zajęło mi prawie cały dzień , ale zrobiłem to tak że jestem z owoców swojej pracy zadowolony . W moim autku dość sporo korozji znalazłem na rantach błotników ale także o zgrozo w kielichach amortyzatorów , ciekawe który fachman od konserwacji pokusi się aby zdemontować amorki i trochę przeczyścić rudą przed psikaniem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem zabezpieczenie podwozia w Gdyni w autogeotest. Z tego co pamiętam dałem 1200 zł, bez auta byłem 3 dni. Na pewno jest to robota którą można zrobić samemu pod warunkiem że masz możliwość podnieść wysoko całe auto i masz sporo czasu... Sporo babrania i robota nie do pozazdroszczenia. W aucie śmierdziało przez jakieś 3 tygodnie, później przestało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię to sam i powiem że dokładne wyczyszczenie i zakonserwowanie tylnych nadkoli zajęło mi prawie cały dzień , ale zrobiłem to tak że jestem z owoców swojej pracy zadowolony . W moim autku dość sporo korozji znalazłem na rantach błotników ale także o zgrozo w kielichach amortyzatorów , ciekawe który fachman od konserwacji pokusi się aby zdemontować amorki i trochę przeczyścić rudą przed psikaniem :?:

 

Żaden fachman nie będzie się w to bawił. Za to porządny warsztat ma dostęp do środków, które dotrą tam bez demontażu amorków. Są środki reagujące z rdzą i tworzące powłokę ochronną, wypierające wilgoć, itp, itd... Jeśli są warsztaty, które dają na swoje usługi gwarancję nawet kilkuletnią, pod warunkiem przeglądów u nich co jakiś czas, to chyba również są to w stanie odpowiednio zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Robiłem Noxudolem w Forku i OBK , ale oba były po blacharce ( w różnym stopniu) , poza tym nie miały w ogóle korozji.

Koło Skoczowa, zdaje się w Dębowcu robiłem Forka i choć warsztat nie wygląda imponująco, to przyłożyli się do roboty, efekt był OK,

OBK robiłem w B-B, u tłumikarza-konserwatora (Nad Potokiem) i też jest OK.

W obu przypadkach płaciłem ok 1k zet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

odnowię temat jeśli nie macie nic przeciwko ... zgodnie z sugestiami wyczytanymi w necie wstrzymałem się do wiosny z zabezpieczeniem ... ale już czas - a ja nadal nie wiem gdzie w Krakowie / Nowym Sączu / Małopolsce zabezpieczyć autko ...

Polecano mi Hondę w Wieliczce ale już się tym nie zajmują ;-(

Znalazłem coś takiego: http://oferia.pl/usluga/item1078286-auto-konserwacja-krakow-mega-ceny-od-250zl-cd ale najlepszego wrażenia nie robią ... może ktoś coś doradzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...