Skocz do zawartości

Pytanie o Forestera


BartTeren

Rekomendowane odpowiedzi

a zwróciłeś uwagę na budżet?

 

Umknęło mi. Zgoda w średnim budżecie na Forka I nie znajdzie się nic z większa ilością poduch (4) a sama konstrukcja Forka też daje sporo większe bezpieczeństwo niż większość zwyczajnych aut. Gdzieś na YT widziałem crashtesty i jak na tak wiekowe auto było naprawdę dobrze.

 

 

A że tak zapytam - boksery to silniki z natury wysokoobrotowe aby miec moc czy raczej jak standardowe silniki - duża poj + wysoki moment przy ~2000rpm?

 

Forka ze 125 koniami jak byś nie dusił to nie pojedzie niestety. Optimum osiąga bardzo wysoko jak ktoś już napisał, ale jazda non stop w taki sposób jest dość męcząca. Zresztą zobacz ile czasu zajmuje dojście do setki. Ale w sumie nie ma co się spinać aby jeździć na wolnych bo jak tez napisano wyżej to niezdrowo a jazda z dużo większymi obrotami jakoś nie wpływa negatywnie w spalaniu i zwykle mi gdzieś wychodzi ok 11 litrów trasa+miasto.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć !

 

Również jetem nowy na forum dlatego jeśli pytaniem nie trafie w temat proszę nie mieć pretensji :)

 

Chciałbym kupić niedługo Forestera z 2006 roku ale zastanawiam się jaki silnik. Najbardziej oczywiście chciałbym 2.5 XT 230 km ale myślę też nad 2.0 158 km ( nie wiem ile tam jest dokładnie ) oraz 2,5 175 km. Głownie chodzi o koszty eksploatacji a więc paliwo... stąd moje pytanie :

 

Jak bardzo różni się spalanie w tych 3 silnikach i czy jest sens kupować tego 175 lub 158 km sugerując się jedynie spalaniem ? Głownie jeżdżę po mieście i rano zazwyczaj stoję w korkach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo różni się spalanie w tych 3 silnikach

jak będziesz jeździł nazwijmy to "po emerycku"(nie obrażając nikogo) to różnica w spalaniu będzie 2-3 litry między tymi motorami.

Jak zaczniesz pedał gazu" ON-OFF" to lepiej nie patrz na wskaźnik na stacji podczas tankowania :D - ale tu już niech się wypowiedzą koledzy którzy mają te motory w jakim tempie opada wskaźnik paliwa.

 

Kolega dobrze Ci powiedział w drugim dziale- najlepiej przejechać się ssakiem i turbo jeśli jeszcze nie miałeś z "naszą" marką do czynienia.

Eksploatacja auta to nie tylko paliwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I jeszcze jedno pytanie - jak te samochody znoszą duze przebiegi, tj. czy silnik o przebiegu np. 250.000 km to już wyeksploatowany rzęch czy to 'śreniolatek' i jeszcze spokojnie pojeździ.

 

może to w jakiś sposób podpowie o przebiegach SBD:

http://otomoto.pl/subaru-forester-2-0-boxer-4x4-147-km-panorama-C27338394.html

przebieg 191 kkm - ciekawe wg przeciwników SBD ile razy miał wymieniony silnik, shortblock, itp ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - też jestem nowy na forum !

Od pewnego czasu mam ideę fix tj. chciałbym sprzedać swojego Opla, dołożyć i kupić Forestera z cirka ebałt 2008 roku i zastanawiam się nad silnikiem.

Skłaniam się na 2 litrową, 122 konną benzynę z LPG - bo chodzi o koszty eksploatacji, ale może warto spojrzeć na inne silniki.

Będę wdzięczny za Wasze przemyślenia w tej materii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż.. mam S-Turbo z 2001, ale ojciec ma jeszcze 2.0 AT z 2000 oraz 2,5 AT z 2006 US spec

 

S-Turbo, no najczęściej psuje się wskaźnik paliwa... co jakieś 400 km co jednak zapewnia sporą premię w postaci punktów Payback lub innych

 

Trzeba zatem w połowie miesiąca lać za 50 pln ale długo trzymać pistolet we wlewie żeby inni myśleli że do pełna

 

oba wolnossące w automatach...

palą tyle ile się naleje... ale generalnie spalanie w obu jest na poziomie 11-13 l

należy jednak wziąć pod uwagę że parkują w Cieszynie gdzie płaskiej ulicy jest w sumie może 5 km... a tak to z górki i pod górkę...

samochody bezproblemowe... ( jedyna awaria to zatarta sprężarka klimy w starszym )

Prawdopodobnie oba mają już zapewnione dozywocie w rodzinie....

I taka mała dygresja... pomimo tego że w sumie 2,5 jest mocniejszy, nowszy.... i ładniejszy w środku.. To ojciec na długie trasy wybiera starszego, bo jak twierdzi w nim to jak w kapciach

a długie trasy to 3 x w roku narty we Włoszech ( czyli minimum 3 x 2500km )

Ps. I nigdy nie pamięta o serwisie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - też jestem nowy na forum !

Od pewnego czasu mam ideę fix tj. chciałbym sprzedać swojego Opla, dołożyć i kupić Forestera z cirka ebałt 2008 roku i zastanawiam się nad silnikiem.

Skłaniam się na 2 litrową, 122 konną benzynę z LPG - bo chodzi o koszty eksploatacji, ale może warto spojrzeć na inne silniki.

Będę wdzięczny za Wasze przemyślenia w tej materii.

Bardzo słuszna decyzja, ale w tym roczniku takiego silnika nie kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...