Jump to content

Wyciek oleju spod pokrywy zaworów. Czy to duży problem do usunięcia?

bzyq
 Share

Recommended Posts

Jak w temacie. Sączy mi się troszkę oliwa z uszczelki dekla zaworów od strony filtra powietrza.

Dużo zachodu jest z wymianą uszczelki pod dekielkiem? Ile czasu może to zająć. Jaki koszt może być takiej usługi?

Warto robić samemu czy lepiej oddać w fachowe ręce? Przy silnikach rzędowych, gdzie pokrywka jest u góry taki zabieg to pikuś i bułeczka z masłem. Tu widzę problem głównie z dostępem do pokrywki.

Przerabiał ktoś temat?

Czy ciezko- raczej nie,ale to juz zalezy od predyspozycji manualnych :D

Przy dobrym ukladzie do zrobienia w 1,5 -2h bo od strony filtra lepszy dostep jest.

Oj uwierz mi w nie ktorych rzedowkach jest o wiele gorszy dostep i bardziej czasochlonny niz to sie wydaje.

Edited by Mike85
  • Upvote 1

Jak w temacie. Sączy mi się troszkę oliwa z uszczelki dekla zaworów od strony filtra powietrza.

Dużo zachodu jest z wymianą uszczelki pod dekielkiem? Ile czasu może to zająć. Jaki koszt może być takiej usługi?

Warto robić samemu czy lepiej oddać w fachowe ręce? Przy silnikach rzędowych, gdzie pokrywka jest u góry taki zabieg to pikuś i bułeczka z masłem. Tu widzę problem głównie z dostępem do pokrywki.

Przerabiał ktoś temat?

wprawny mechanik robi to w 30 min., wiec luz

• Upvote 1

Jest sens, da rade na dzwignietym przodzie

nie wiem jak u was w turbo ,ale u mnie nie było problemu, ewentualnie problemów moze przysporzyć wydobycie dekla. Ja po prostu upusciłem go na karton ;-)

mnie zajeło chyba 1.5h obie strony z czyszczeniem itp. wiec mysle ok 2h spokojnie dasz rade

Edited by Matiz
  • Upvote 1

Ok to już wiem, że się da szybko więc w serwisie taka usługa to też nie powinien być kosmos cenowy. Za zimno trochę na kanał:(

A olej trzeba spuszczać ? Na logikę na postoju nie powinno być tam oleju.

uszczelka orginal, za drugim razem 2godz. czyscilem glowice z oleju zeby silikon dobrze trzymal :) pech chyba, teraz do serwisu chyba pojade :)

silikon to tylko mozna dac przy zalamaniach uszczelki. jak dobrze odtluszczone to musi byc dobrze z nowa uszczelka.

a nawet gdyby sie gdzies podwinala,to by lecialo z niego jak z "prosiaka" a nie sie pocilo ;D