Skocz do zawartości

Wyciek oleju spod pokrywy zaworów. Czy to duży problem do usunięcia?


bzyq

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Sączy mi się troszkę oliwa z uszczelki dekla zaworów od strony filtra powietrza.

Dużo zachodu jest z wymianą uszczelki pod dekielkiem? Ile czasu może to zająć. Jaki koszt może być takiej usługi?

Warto robić samemu czy lepiej oddać w fachowe ręce? Przy silnikach rzędowych, gdzie pokrywka jest u góry taki zabieg to pikuś i bułeczka z masłem. Tu widzę problem głównie z dostępem do pokrywki.

Przerabiał ktoś temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ciezko- raczej nie,ale to juz zalezy od predyspozycji manualnych :D

Przy dobrym ukladzie do zrobienia w 1,5 -2h bo od strony filtra lepszy dostep jest.

 

Oj uwierz mi w nie ktorych rzedowkach jest o wiele gorszy dostep i bardziej czasochlonny niz to sie wydaje.

Edytowane przez Mike85
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Sączy mi się troszkę oliwa z uszczelki dekla zaworów od strony filtra powietrza.

Dużo zachodu jest z wymianą uszczelki pod dekielkiem? Ile czasu może to zająć. Jaki koszt może być takiej usługi?

Warto robić samemu czy lepiej oddać w fachowe ręce? Przy silnikach rzędowych, gdzie pokrywka jest u góry taki zabieg to pikuś i bułeczka z masłem. Tu widzę problem głównie z dostępem do pokrywki.

Przerabiał ktoś temat?

 

wprawny mechanik robi to w 30 min., wiec luz

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens, da rade na dzwignietym przodzie

nie wiem jak u was w turbo ,ale u mnie nie było problemu, ewentualnie problemów moze przysporzyć wydobycie dekla. Ja po prostu upusciłem go na karton ;-)

 

mnie zajeło chyba 1.5h obie strony z czyszczeniem itp. wiec mysle ok 2h spokojnie dasz rade

Edytowane przez Matiz
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka orginal, za drugim razem 2godz. czyscilem glowice z oleju zeby silikon dobrze trzymal :) pech chyba, teraz do serwisu chyba pojade :)

 

silikon to tylko mozna dac przy zalamaniach uszczelki. jak dobrze odtluszczone to musi byc dobrze z nowa uszczelka.

a nawet gdyby sie gdzies podwinala,to by lecialo z niego jak z "prosiaka" a nie sie pocilo ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...