Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2013


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

wiecie co......

 

 

a pieppierdzielić takie "Rajdy".... i nie mówię tu tylko o tym...

 

jak wyleczylem się z oglądania polskiej reprezentacji w piłkę kopana, tak leczę się z ekscytacji odcinkami specjalnymi w PL.

 

każdy związek sportowy w Polsce, rządzi się własnymi prawami, prowadzą go ludzie którzy traktują go jako prywatny folwark i nie mają najmniejszej ochoty wprowadzac jakichkolwiek zmian - no bo i po co, przecież jest dobrze jak jest, jak sie cos pozmienia, to jeszcze się ze stołka spadnie.

Szczerze - środkowy palec i penis w miejsce gdzie proktolog zaczyna badanie.

 

...i mam jeszcze jedno ale! Co sie kurna stało z Wojtkiem, i nie mówię tu o osiągnieciach sporotwych - co się do jasnej ciasnej stało z "ziomalem" Siemnako, to juz nie jest ten sam Wojtek, ktorego mielismy okazje spotykać na odcinkach 2 lata temu, którego mieliśmy okazje spotykać na Plejadach np. w Gronowie - kurna , jakis taki odizolowany, niedostepny - kurcze Wojtek, mam nadzieję że sodówka nie odbiła, bo wiesz - szacunek to znać Nas, a nie my Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

, tak leczę się z ekscytacji odcinkami specjalnymi w PL

ja też chętnie bym się poleczył, ale nie mam możliwości latać na WRC, ani jeździć po CZ i HU na fajne rajdy, bo pierwsze to $ a drugie to czas...więc chyba zostanę w naszym zaścianku i będę pierdzielił jak jest do dupy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mam jeszcze jedno ale! Co sie kurna stało z Wojtkiem, i nie mówię tu o osiągnieciach sporotwych - co się do jasnej ciasnej stało z "ziomalem" Siemnako, to juz nie jest ten sam Wojtek, ktorego mielismy okazje spotykać na odcinkach 2 lata temu,

 

może spoważniał :rolleyes: albo , co gorsza ,...się zakochał... :wacko: ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i po sezonie. Ciekawym???? sam nie wiem

 

na plus:

- pogoda na Polskim. Jak widać, zmienił się derektór na przyszły rok, trasy się też zmienią i może już te gówniane polne trakty nie będą gościć rajdówek. Jest tyle pięknego twardego szutru. Zresztą, miejsce RP jest na Dolnym Śląsku.

- zera, które robiąc robotę ładnie burczały i czasem ostrzej szły

-myślę...

-myślę... to chyba tyle.

Chyba czas na zlikwidowanie klasy 4x4 w RSMP. Jeśli pierwsza 15 będzie jeździć mocnymi A ośkami, może będzie ciekawiej.

 

na minus:

- długa lista, ale było nudno. Było na tyle nudno, że byłem na 2 rajdach RSMP i na żadnym RPP (oprócz Świdnickiego).

Na Barbórkę też nie idę... chyba że dyrektor SIemczuk ogarnie jakoś cenę wejściówek, bo przy zeszsłorocznych stawkach, wolę zalać te złotóki w Skodę i pojeździć na Słomce demolując pół samochodu ;)

 

Marzę sobie, że w przyszłym roku wystartuje jakiś fajny puchar. Mała kasa, samochody mocy jak kiedyś CC/SC, albo teraz Picanto. Ale cała gromada i cięcie się na sekundy. Do tego sensowny system punktacji i nie będzie zachowawczej jazdy w drugie dni rajdów.

 

A teraz krótkie pytanie o RK. WIem, że Robert ma inny temat...ale nieważne, tu gadamy o rajdach. Pamiętam, jak w zeszłym roku pisaliśmy, że super, że Kubica spowoduje, że sponsorzy rzucą się na rajdy, ludzie gromadnie będą stali na oesach etc...

I co? Dupa moim zdaniem. O Robercie jest głośno jak wydzwoni, a nie jak wygra. Patrząc na listy startowe, sponsorów dalej nie ma, a na odcinkach stoją albo ci pod których domem idzie oes, albo lokalna menelnia, która nie ma co robić, albo garsteczka kibiców (czasem znajomi i rodziny zawodników). Bryndza ;(

 

No i ostatnie wydarzenie jak dla mnie.

O Ogierze nie ma na razie co pisać.

Dla mnie skończyła się kolejna epoka. Koniec pierwszej epoki był w 1994r, jak zginął Senna. Koniec drugiej epoki, jak Schumacher skończył główną część kariery. Teraz nastąpił trzeci koniec epoki. Loeb jest cholernym robotem...cyferki mówią same za siebie.

 

A właśnie...Kościuszko. Co z nim. Jak tam nasza nadzieja w WRC :) ? Będzie fabryka? :D

 

To może trochę bardziej optymistycznie... Chyba czas na nowy rajdowy temat na 2014r. W końcu Kajto..VW...ERC :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzę sobie, że w przyszłym roku wystartuje jakiś fajny puchar. Mała kasa, samochody mocy jak kiedyś CC/SC, albo teraz Picanto. Ale cała gromada i cięcie się na sekundy. Do tego sensowny system punktacji i nie będzie zachowawczej jazdy w drugie dni rajdów.

jakies plotki chodzily na temat pucharu 107/C1/Aygo - ale byly one i rok temu i jak na razie widac - nic z tego nie wyszlo. Ale tez mam nadzieje, ze cos takiego sie pojawi. Duzo fajniej sie oglada gosci cisnacych na 110% w np. CC/SC niz wozicieli w znacznie lepszych autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, fajnie że jechał Maras to było ciekawie bo człowiek polował na swojaka. Tak poza tym to bez emocji i większych wrażeń. Patrząc na całość jako laik od środka to impreza napompowana strasznie, a w środku popierdółka - i nie chodzi mi o zawodników. Może już czas naprawdę spopularyzować sporty motorowe? Może zamiast członków, działaczy umożliwić "pracę" ludziom, którzy są marketingowcami, inżynierami, mechanikami itd? Może dać szansę świeżym - spoza układu - ludziom, którzy sami budują samochody i znają się na robocie kierowcy? Którzy mają chęci, czas i pieniądze i którzy mogliby przyciągnąć kibiców i ludzi odpowiedzialnych i chętnych do pomocy? Czy to wszytko musi być aż tak skostniałe? Czy naprawdę trzeba uczyć się jeździć na parkingach czy drogach publicznych? Czy dostępność tego sportu - pomijając koszt auta - musi być aż tak droga i skomplikowana?

 

Ale ja się nie znam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to jest drogi sport. Pomijam sam koszt zakupu auta ale serwisowanie, logistyka, paliwo, wpisowe i wiele innych spraw składa się na sporą kasę. Poza tym firmy też nie za chętnie chcą się reklamować...szczegolnie jak jesteś początkującym zawodnikiem. Sam jestem na etapie pozyskiwania sponsorów na starty w GSMP i jest to droga przez mękę. Wysyłasz dziesiątki zapytań i nic... Gdzie pokazują relację z rajdów? Po wiadomościach jakieś 30 sekund i to ekipy Lotosu? Albo na TVN załogę Byśkiniewicz/Wisławski bo jadą w barwach TVN Turbo? Niestety dla sponsora liczy się zysk jaki osiągnie poprzez reklamę na aucie. Mało jest ludzi , którzy wykładają kasę z miłości do rajdów.

Edytowane przez EVAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też. Namawiałem i namawiam szefostwo firmy do sponsorowania kogoś ale już na początki jest padaka: co z tego będę miał? kto to ogląda? itp. Swego czasu, jak powstało TVN Turbo, miałem nadzieję że znalazła się stacja którą stać na taką inwestycję. A tu lipa: żadnych transmisji na żywo, nic. Coś mi się wydaje, że jesteśmy za biedni na ten sport i w ogóle na sport. Każdy chce chyba za szybko i za dużo zarobić na tym. Agonia sportów motorowych trwa już od 10 lat przynajmniej więc nie spodziewam się aby było lepiej. Zdecydowanie należy "odpaństwowić" tą dyscyplinę bardziej zliberalizować możliwość tworzenia zawodów. Wiem, wiem zaraz ktoś powie, że będzie dziki zachód i ma rację ale od czegoś trzeba zacząć. Poza tym PZMot wtedy będzie miał rację bytu jako ośrodek kontroli w sytuacjach gdy będą wypadki lub inne zdarzenia niebezpieczne - coś w stylu agencji wypadkowej, a nie organizatora, współudziałowca czy też recenzenta - i to jeszcze samego siebie.

Patrzcie na gokarty: już sporo tego jest i coś się dzieje.

 

Ale ja się nie znam...

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy na mecie wskazują, że to był marnej jakości KJS a nie RSMP.

 

Kuchar ładnie gonił w sobotę, niewiele mu zabrakło do wygranej :)

 

 

Żałuję tylko imprezy przed, w trakcie i po rajdzie.

 

oj masz czego ;):D

 

fajnie że jechał Maras to było ciekawie bo człowiek polował na swojaka.

 

brawa wielkie dla niego i pozostałych zerówek, było komu kibicować :thumbup: :thumbup:

 

Co sie kurna stało z Wojtkiem

 

według mnie nic, spotkaliśmy go w Polanicy dobrzejuż po zakończeniu rajdu i wszystko było jak trzeba w relacji kibice - zawodnik B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...