Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2013


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

Czas rozpocząć gadki w nowym wątku ;)

Wg mnie może być ciekawie...oczywiście w WRC. Koniec ery Sebastiana wiele zmieni, bo teraz Loeb klepie równo...i niektórzy twierdzili, że było nudno. DLa mnie najciekawsze jednak będą rundy, gdzie Seb będzie wpadał gościnnie :D

W RSMP nie spodziewam się rewelacji i rewolucji. Siemanko będzie Mistrzem Polski of kors. Na odcinkac będzie coraz mniej kibiców i załóg. Mam nadzieję, że Rajd Polski kiedyś wróci w swoje naturalne środowisko - Dolny Śląsk. Mazury są fajne, ale na łódkę albo wódkę, a nie na RP.

Zapomniałbym...Tomek Kuchar. Szczerze liczę, że w końcu się obudzi i zacznie jeździć.

 

Jeśli chodzi o Polaków na świecie...Kubica jest nieprzewidywalny. Jeśli zostanie w rajdach sporo namiesza. Chyba wolę, żeby został w rajdach - tak wiem, jestem egoistą ;D Drugi Polak na świecie? Kościuszko. Po nim sie nie spodziewam fajerwerków. Zasadniczo się nic nie spodziewam. Chciałbym tylko, żeby zajął się jeżdżeniem, a nie pracą z PRowcami i skończył te słodkie gadki do kamery, bo na razie jest mistrzem kreowania swojego wizerunku. Poza tym, chciałbym żeby Kajto udał się za granicę...np do IRC, bo to chyba zmienia promotora i staje się bardziej europejskie.

 

Zapraszam do radosnego pitolenia o rajdach, a może też o wyścigach. W WTCC będzie się działo sporo. Chevy wychodzi, Seb wchodzi, już sa nowi producenci, więc będzie naprawdę ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zacznijmy od tego, że w p[rzyszłym roku nie będzie IRC, zostało połącone z ERC i patronat medialny objął Eurosport, więc mistrzostwa powinny ruszyć z kopyta, po cichu licze na Kajtka w mistrzostwach za kierą fiesty RRC ;). Kościuch zostaje w WRC i prowadził będzie też wurca (znowu \żadnego tytułu nie zdobędzie :D ) prawdopodbnie fiestę, ew. MINi.....

TO tak na ciepło z tego co się narazie orientuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie...czy Rallycross w naszym kochanym kraju wogóle żyje?

 

podczas kursi na licencje padlo pytanie: "Kto tu sie szykuje do jakiej dyscypliny?"

 

Odpowiedzi:

 

wyscigi plaskie: 4

wyscigi gorskie: 3

drift: 5

rallycross: 0

 

wydaje mi sie, ze to dobrze obrazuje sytuacje :( Chociaz szczerze mowiac ja sie zaczynam zastanawiac czy nie jest to fajna opcja - trzebaby tylko zaczac to sprzedawac tak jak to zrobili w Stanach, czyli z wielka pompa! Ale wiadomo, do tego tez trzeba kasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie, ze to dobrze obrazuje sytuacje

trochę nie rozumiem problemu RC. Cała impreza jest w jednym miejscu, jest czorcio widowiskowa, może być tania, bo nikt nie nakazuje startów w supercarsach...może brak lokalizacji jest ograniczeniem? Słomczyn? Toruń chyba umarł...jest jeszcze jakiś tor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm czy w przyszlym roku vw bedzie zgloszony do cyklu WRC? po wycofaniu Forda, zostal sam Citroen jesli chodzi o fabryki?

co do Polskiego to chyba jednka dobrze, ze jedzie po szutrze bo tylko w taki sposob ma znowu szanse stac sie runda WRC, a na Dolnym Slasku dobrze byloby sie w koncu pokusic o rajd szutrowy w Karkonoszach, mowi sie o tym i pisze juz jakas chyba od nastu lat,..

....faktycznie juz od dluszego czasu rajdy nie bawia i nie kreca juz tak jak 10 lat temu, gdzie te samochody, gdzie Ci kierowcy, gdzie sponsorzy...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm czy w przyszlym roku vw bedzie zgloszony do cyklu WRC?

do ERC się zgłosili

 

tylko w taki sposob ma znowu szanse stac sie runda WRC,

ale się tak nie stanie, bo to za drogi biznes jest, a działacze się muszą za dużo napracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze Panstwa, spojrzcie prawdzie w oczy: WRC NIGDY NIE WROCI NA MAZURY.

 

Baza noclegowa fatalna (owszem, jest wielki Golebiewski ale on i cala reszta na czas rajdu tak podniesli ceny, ze fabrycznym teamom szczeki opadly), dojazd koszmary i to wszystko sprawia, ze koszty ida w kosmos i Rajd Polski staje sie dla nich jedna z najdrozszych rund WRC.

 

A to, ze "zawodnicy chwalili"? A co maja mowic? Oczywiscie ze chwala, kazdy rajd chwala!

 

Wiec przestancie marzyc o tym, bo to nie ma sensu, lepiej sprobowac sie zastanowic ktory inny rejon lepiej sie do tego nadaje i starac sie tam ich sciagnac (choc to rowniez watpliwe), albo - co bardziej wiarygodne - postarac sie o runde IRC z ktoryms z naszych rajdow!

 

No, to tyle ode mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie wobec tego dlaczego "dali" polskiemu runde WRC? ot tak na probe? fajnym pomyslem byly plany rozgrywanie RP jako rundy WRC co dwa lata, niestety Polska nie jest zbyt duzym rynkiem sprzedazy nowych samochodow i koncerny nie maja interesu aby tutaj startowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

astanawiam sie wobec tego dlaczego "dali" polskiemu runde WRC? ot tak na probe?

 

sam sobie odpowiadasz:

niestety Polska nie jest zbyt duzym rynkiem sprzedazy nowych samochodow i koncerny nie maja interesu aby tutaj startowac.

 

bardziej im się opłaca zrobić WRC w Rosji, Turcji, czy innym kraju który się rozwija z poziomu Żiguliego czy innego Tofasa, na fajne nowe masowe samochody...

 

postarac sie o runde IRC z ktoryms z naszych rajdow!

podpisuję się pod tym czterema łapami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac ciezko mi jest wyobrazic sobie lepszy rajd niz polski w mikolajkach pod koniec czerwca, moim zdaniem obecny termin pod koniec wrzesnia zabiera 50% klimatu tego wydarzenia. Than co do dojazdu to co masz konkretnie na mysli? dojazd z wawy do mikolajek czy na odcinki? jesli o to 2 to owszem bylo tloczno (na jakim rajdzie WRC nie bylo? Jordania? :D ), ale nie przesadzalbym, jakos tam sie mozna bylo poruszac i bylo lepiej niz sie wszyscy spodziewali. co do bazy noclegowej to rowniez sadze, ze to wszystko troche na wyrost, no chyba, ze kazde chce spac w centrum mikolajek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że Rajd Polski kiedyś wróci w swoje naturalne środowisko - Dolny Śląsk. Mazury są fajne, ale na łódkę albo wódkę, a nie na RP.

 

Zapomniałbym...Tomek Kuchar. Szczerze liczę, że w końcu się obudzi i zacznie jeździć.

Co do Tomka to się zgadzam i również trzymam kciuki, że w końcu coś ruszy...ostatnio dużo dzwonów zaliczył , mniejszych czy większych...

 

A jeżeli chodzi o Rajd Polski to jak na każdego olsztynianina przystało, entuzjastę szutrów, nie mogę się z Tobą zgodzić :) Dwie z siedmiu eliminacji odbywają się na szutrze a powinno być odwrotnie...przeniesienie polskiego na Śląsk i zrobienie z niego kolejnej nudnej asfaltowej eliminacji to gwóźdź do trumny...asfalty są niewidowiskowe i dlatego ludzie nie chcą ich oglądać... a teraz argument nie do podważenia - 10.5 na 13 eliminacji WRC odbywa się na szutrze (wliczając śnieg jako nawierzchnię sypką)...:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asfalty są niewidowiskowe i dlatego ludzie nie chcą ich oglądać... a teraz argument nie do podważenia - 10.5 na 13 eliminacji WRC odbywa się na szutrze (wliczając śnieg jako nawierzchnię sypką)...:)))

jest więcej szutrów, bo ktoś madry na górze stwierdził, że na szutrze jest bezpieczniej...bo wolniej i szerzej. Czy są bardziej widowiskowe? W polskich warunkach jak po 15 czterołpach leci 30 osiek? Wolę oglądać te oski idące szybko przez wąskie asfalty, niż kopiące się w "twardym" mazurskim szutrze ;)

 

Jak mi ktoś powie, że Polski z Pedersolim i JJSimonem był nudny... to poproszę o wskazanie jakiegokolwiek* Polskiego na mazurach, gdzie drugiego dnia coś się działo.

*pomijając RSMŚ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość! Opel angażuje sie mocno w rajdy! Wpierw Opel Adam R3, a pózniej także Corsa R5! Będzie znowu wiecej do oglądania i większe zróżnicowanie! Jeśli plotki o Subaru R5 sie potwierdza to będziemy mieli kilku fajnych producentów w klasie!

 

Subaru

Peugeot

Citroen

Fiat

Opel

Ford

Mini?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage aktualna sytuacje wcale nie jestem pewien, czy WTCC nie byloby lepsza opcja :) Do tego mocne R5 do rajdow i git! WRC wcale nie jest wg mnie konieczne...

 

 

Szczegolnie, ze "FIA i inni producenci już się zgodzili na to, że Subaru może wykorzystać w WTCC samochód czteronapędowy." :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...