Skocz do zawartości

Automatyczna skrzynia biegow


Skierko

Rekomendowane odpowiedzi

że filtr od silnika i od skrzyni to ten sam filtr, a przecież to jest ZWYKŁY FILTRON OP 595 za 16zł!!!!!

 

to poszukaj i poczytaj więcej, filtr od silnika różni się wnętrznościami od tego do skrzyni, gdzieś jest nawet porównawcza ''sekcja zwłok".

Zamiennik WIXa jest deydykowany do 4EAT, a w sklepach moto kosztuje ca30pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że poswstała nowa korporacja: WIX-FILTRON Sp. z o.o. © 2012. Sekcji zwłok nie znalazłem. Zaryzykuje i założę filtrona skoro go już mam

Edytowane przez relom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dobrze temat filtra do ASB. Czytałem gdzieś na naszym forum, że filtr do ASB i silnika tylko wyglądają identycznie. Podobno wkład filtrujący różni się (przynajmniej w ORI). Ale nie mam czasu przeszukiwać forum....

Generalnie do ASB odżałowałbym na oryginał z ASO..... Proponuję telefon do znających temat, czyli np. MTS Dzierżoniów. Z pewnością p.Marek wyjaśni Ci różnice (jeśli takowe są) i odpowie fachowo na pytania dot. ASB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie natury technicznej:

Czy podczas dolewania oleju do skrzyni automatycznej, wlewa się go przez rurkę bagnetu, czy w skrzyni jest jakaś specjalna śruba/korek do tego celu?

Edytowane przez EL-Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że poswstała nowa korporacja: WIX-FILTRON Sp. z o.o. © 2012.

No powstała, ale w filtronach nie ma dedykacji do 4ETA, a w WIXie jest.

jak się wpisze w wixie na stronie op595 http://www.wixfilters.com/Lookup/InterchangeMultiSearch.aspx?q=op%20595&o=me to wyskakuję wix 51365

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się wpisze w wixie na stronie op595 http://www.wixfilter...x?q=op 595&o=me to wyskakuję wix 51365

 

no ale co w związku z tym? OP595 pasuje tam i to wiadomo. Ale na kartoniku i w katalogu Filtrona NIE MA wzmianki od 4EAT.

jeśli jest technologicznie ten sam, a nie ma wzmianki do 4eat to co za róznica czy wix czy fiiltron?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest technologicznie ten sam, a nie ma wzmianki do 4eat to co za róznica czy wix czy fiiltron?

 

ano jak trafi Ci WIXa, który ma dedykację do 4EAT, to przynajmniej teoretycznie masz szansę dochodzić swego u producenta/sprzedawcy.

jak trafi Ci filtrona bez dedykacji, to możesz mieć pretensje sam do siebie.

Filtron ma dedykcję do oleju silnikowego, a nie do ATFu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czyli podsumowując:

 

Do 06' roku wystarczy "zwykły" DIII (czyli np. równie dobrze Valvoline ATF MaxLife).

 

a po 06' roku musi być - czy powinien special subaru atf ? którą normę np. spełnia Millers ATF SPIII-WS ?

 

Pytanie:

Czy ten Millers może być lany do starych skrzyń subaru, gdzie w instrukcji jedyna wzmianka to to, że ma spełniać DIII

(4EAT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzień dobry,

Wracając do tematu filtra skrzyni AT kontra filtr silnikowy,

jakiś kamień uszkodził mi filtr AT i na szybko musiałem założyć cokolwiek, żeby płyn nie uciekał i założyłem filtrona silnikowego, pasuje, rozmiary te same,

auto jeździ, skrzynia normalnie działa, nie zauważam żadnych zmian pracy, i teraz pytanie :

czy są jakieś istotne różnice w tych filtrach silnikowy & skrzynki AT ?

spytałem w sklepie o filtr do AT, to mi powiedziano cenę 170zł, cena dramatycznie różna od filtra silnikowego, czy to tylko marketing, czy coś więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Wracając do tematu filtra skrzyni AT kontra filtr silnikowy,

jakiś kamień uszkodził mi filtr AT i na szybko musiałem założyć cokolwiek, żeby płyn nie uciekał i założyłem filtrona silnikowego, pasuje, rozmiary te same,

auto jeździ, skrzynia normalnie działa, nie zauważam żadnych zmian pracy, i teraz pytanie :

czy są jakieś istotne różnice w tych filtrach silnikowy & skrzynki AT ?

spytałem w sklepie o filtr do AT, to mi powiedziano cenę 170zł, cena dramatycznie różna od filtra silnikowego, czy to tylko marketing, czy coś więcej ?

http://www.subaruoutback.org/forums/66-problems-maintenance/23762-subaru-transmission-filter-different.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...