Skocz do zawartości

Legacy samochodem roku 2004?


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadanie przez samochód "duszy" nie jest moim zdaniem absolutnie powiązane z tym, że musi byc stary, zawodny, niewygodny itd.

Dla mnie to trochę jak z ludźmi. Maja wyrazisty charakter - lub nie. I nie jest to zalezne od wieku, wykształcenia, czy zasobności portfela lub urody.

Dla mnie przykładem samolchodu absolutnie "bezdusznego" jest - VW New Beetle. Niby wygląda zupełnie inaczej (podoba mi się !), ale jazda nim niczym się nie różni od zwykłego Golfa.

Subaru może nie zachwycać stylistyką. Ale zachwyca prowadzeniem. Jest po prostu inne. Inaczej brzmi silnik, inaczej reaguje na kierownicę, inaczej pracuje zawieszenie. I nie dlatego, że ktoś tworzy w przypływie twórczej inwencji nonsensowną "wydumkę", lecz dlatego, że rozwiązania techniczne są podporządkowane naczelnej idei. A przecież właśnie konsekwencja w działaniu i nie uleganie krótkotrwałym trendom, czyli nonkonformizm, to jedna z podstawowych cech definiujących silny chrakter. Sa auta większe, są szybsze, są bardziej ekonomiczne. Ale prawie wszystkie są w mniejszym czy większym stopniu wymienne.

Gdy jadę Legacy, jadę przede wszystkim Subaru. Gdy jadę Avensisem, jadę nowoczesnym samochodem w segmencie D (i bez wielkiej różnicy było by jechanie Mazdą 6, Hondą Accord, Passatem czy Mondeo).

I właśnie to stanowi o wielkiej różnicy.

 

korsarus individualisticus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wlasciwie to jak jest wybierane takie auto ?? patrza dziadki w katalog porownuja tabelki, obrazki i wybieraja ?? jak to jest ?? jak mozna ocenic jakies auto jezeli ono czasem od miesiaca dopiero jest na rynku ?? Przeciez aut bardzo duzo startuje, co oni jezdza kazdym z nich chociaz dzien ?? to by im roku nie starczylo calego, czy moze jada sobie na parking zakreca trzy koleczka i po tym wybieraja ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...