Skocz do zawartości

jaka kierownica do Justy I do KJS


jachu19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

wiekszosc zamszowych kierownic ma 35cm srednicy, tymczasem zmierzylem dzis seryjna kierownice i ma 36cm w moim Justy. Wydaje mi sie jednak sporo za duza do szybkiego krecenia miedzy pacholkami i dlatego chcialbym mniejsza + oczywyscie zamsz.

powinienem szukac czegos jeszcze mniejszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem taka kierownice: http://www.2-way.pl/index.php?dispatch=products.view&product_id=2500 a do tego taka nabe: http://www.rallyshop.pl/index.php?p2313,naba-simoni-racing-subaru-leone-justy Calość wyszła ok 350zł i od momentu założenia do teraz zastanawiam się jak tyle czasu przejeżdziłem na orginale. Jest podane, że ta kierownica ma 350mm ale jak przyłożyłem ją do orginalnej to albo ta jest dużo mniejsza albo orginalna kiera ma więcej niż 360mm. Moim zdaniem absolutnie konieczny zakup. Na tą nabe założysz wszystkie kierownice wiodących firm, nie pasują tylko Raid. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przyjemność jeździć zarówno na kierownicy 350 mm jak i trochę mniejszej ale nie pamiętam wymiarów. Na seryjnej oczywiście też jeździłem :P Osobiście mnie na tej malutkiej kierownicy się gorzej jeździło. Trzeba było sporo więcej siły wsadzić w kręcenie kierownicą, a w Justy niestety nie ma wspomagania. Jeśli planujesz kupić taką kierownicę to zakładam, że będziesz też mieć szersze opony niż normalnie, a to jeszcze dodatkowo utrudnia kręcenie kierownicą. Polecam kupić o rozmiarze 35 cm i do tego poszukać jakiejś naby, bo jednak jest bardzo przydatna. Bez niej raczej nie ma możliwości ustawienia się w dobrej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie wlasnie odpowiedzi liczylem, wielkie dzieki!!!,

upewniliscie mnie przy tym 35cm. Naba wydawala sie poczatkowo problematyczna do kupienia, ale pasuje od kazdej Mazdy.

Jak starczy mi kasy, to jutro bede mial wszystko. Upatrzony sklep rajdowy "WDA" na Borowskiej (Wroclaw of kors :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i na nogi malo miejsca - naba MUSI byc.

Teraz cwicze dohamowywanie redukcją i miedzygazem i niestety kolana sie nie mieszczą...

 

Ale kiery jeszcze nie kupilem, bo napisalem list do Św. Mikołaja i moze mi przyniesie pod chinke. Omylkowo list dostal moj brat, zona, rodzice, szagierka i tesciowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i klops, naba od mazdy nie pasuje do Justy I.

Mam kierę (spod choinki), dokupiłem rękawice i nabę od Mazdy i KUPA!!! - inny wieloklin.

Teraz szukam, mam nadzieję, że coś się dopasuje, bo zostanę z bezużyteczną kierą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Naba z rallyshopu przyszła po kilku tygodniach - pasuje do mojego justy, nawet kierunki się wyłączają :)

Niestety jest kiepsko wykonana i jeśli znajdziecie jakąś inną w rozsądniej cenie, to tej SIMONI nie polecam.

Niestety na mój stan wiedzy, nie ma innej alternatywy :(

 

Za to kiera super!!! Miejsce na nogi, łatwe skręcanie, lepsza kontrola, pierwsze wrażenie - jakbym miał wspomę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...