Skocz do zawartości

Jakie AMORTYZATORY na tył jeśli z przodu są OEM'owe - WRX sedan


lyssy23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakie amortyzatory założyć do tyłu skoro z przodu są OK i nie ich będę zmieniał?

W grę wchodzą KYB (KAYABA) EXCEL-G lub ULTRA-SR, a może SACHS?

Innymi słowy: które z powyżsych odpowiadają OEM'owym - pewnie excel-g ale potwierdźcie.

Czy w ogóle ma sens zakładanie bardziej sportowego amora (ultra-sr) jeśli z przodu zostanie OEM?

 

A co jeśli mam krótsze sprężyny? (wydaje mi się że takie mam), będzie to miało wpływ na amortyzatory?

 

AA i już pytałem, ale może ktoś jeszcze potwierdzi czy do MY02 będą pasować wszystkie amory z new age'ów MY01-07?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez lyssy23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OEM`owym odpowiadają chyba exel-g, ale ja bym zakładał ULTRA-SR, najlepiej 4 na raz ;) Ultra-Sr z tego co mi się wydaje to odpowiednik seryjnych amorów montowanych w STi. W swoim WRX założyłem 4 amorki na grubej sztycy z STi i prowadził się o wiele lepiej niż na AGX`ach które miałem założone wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KYB ULTRA-SR dedykowany do wrx różni się zasadniczo od tego dedykowanego do STI? Numery wg katalogu są inne ale czy w praktyce się zasadniczo rożni?

KYB Ultra-SR do STI są upside down, a do WRX nie.

PS. Ultra-SR dedykowanych do WRX nie miałem okazji testować (być może są jak oem, skoro te dedykowane do STi są jak seria STI), ale miałem w wrxie kiedyś z przodu oem, a z tyłu agx i te agx-y ustawione na "1" (miękko) - jechały porównywalnie z przodem.

Choć teraz AGXów bym już nie kupił, nie warto, w tej samej cenie są Ultra-SR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...