Skocz do zawartości

ile za rozrząd i reg zaworów?


blankito111

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie Panowie co do rozrządu bo właśnie się przymierzam

Jakiej firmy rozrząd polecacie i oczywiście pompę tez??

 mnie w sklepie podpowiadają

rozrząd - INA

pompa - SKF

mam nadzieje ze nic nie pomyliłem

acha Forek 2.0 benzyna 158 koni rocznik 2006 ale model 2007 wyskakuje jak wpisuja VIN

 

 

w sklepie Cie żle poinformowali , bo pompa tylko OEM i nie kupisz żadnego zamiennika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm czyli jak rozumiem rozrzad jak najbardziej INA ale co do pompy to juz mam cos innego szukac znaczy sie z oznaczeniem OEM

 

oki

a znalazlem jeszcze  na www.rozrzad.pl cos takiego:

 

zestaw rozrządu składający się z:
1. paska rozrządu Contitech (Niemcy): CT1058
ilość zębów 281
szerokość: 30mm
2. rolki napinającej z napinaczem hydraulicznym Ruville (NTN Japonia): 58107
3. rolki prowadzącej Ruville (GMB Japonia) : 58101 (dwie sztuki)
4. rolki prowadzącej Ruville (GMB Japonia): 58102
5. rolki prowadzącej Ruville (GMB Japonia): 58116
6. pompy wody GMB (Japonia): D17011

do wersji:
2.0 116kw (158km)

jakas porada kolegow co do tego zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm czyli jak rozumiem rozrzad jak najbardziej INA ale co do pompy to juz mam cos innego szukac znaczy sie z oznaczeniem OEM

 

oki

a znalazlem jeszcze  na www.rozrzad.pl cos takiego:

 

 

zestaw rozrządu składający się z:

1. paska rozrządu Contitech (Niemcy): CT1058

ilość zębów 281

szerokość: 30mm

2. rolki napinającej z napinaczem hydraulicznym Ruville (NTN Japonia): 58107

3. rolki prowadzącej Ruville (GMB Japonia) : 58101 (dwie sztuki)

4. rolki prowadzącej Ruville (GMB Japonia): 58102

5. rolki prowadzącej Ruville (GMB Japonia): 58116

6. pompy wody GMB (Japonia): D17011

do wersji:

2.0 116kw (158km)

 

jakas porada kolegow co do tego zestawu

Porada jest taka ze jest blednie skonfigurowany a pompa i tak nie będzie pasować . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hm, a po co wymieniac pompę skoro nie cieknie. To nie francuz , że z rozrządem wymienia się i pompę. Serwis nie zaleca przy wymianie rozrządu i wymiany pompy jeśli nic nie świadczy o tym że ciekie - opinia Kocar Subaru Poznań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis nie zaleca przy wymianie rozrządu i wymiany pompy jeśli nic nie świadczy o tym że ciekie

bo jak pompa wody się rozcieknie krótko od wymiany rozrządu to będzie kasa na robociźnie. Spotkałem się z kilkoma przypadkami gdzie przyczyną zerwania paska rozrządu była niewymieniona pompa wody bo była ona już zatarta a pompa wody nie ciekła.  :huh:

Edytowane przez Krzysztof0430
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Serwis nie zaleca przy wymianie rozrządu i wymiany pompy jeśli nic nie świadczy o tym że ciekie

bo jak pompa wody się rozcieknie krótko od wymiany rozrządu to będzie kasa na robociźnie. Spotkałem się z kilkoma przypadkami gdzie przyczyną zerwania paska rozrządu była niewymieniona pompa wody bo była ona już zatarta a pompa wody nie ciekła.  :huh:

 

na kilka tysiecy aut serwisowanych , nie spotkałem sie jeszcze zeby komus pompa sie zatarła na amen. Jesli juz to najpierw podcieka i wystepuje problem z przegrzewaniem sie najpierw . Akurat pompy w subaru są bardzo trwałe i serwis Kocar miał racje , wymieniać nie ma sensu przy I wymianie rozrzadu , w drugiej mozna sie juz zastanowic , lub w przypadku gdzie auto ma 10-15 lat a przebieg niski . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przy drugim rozrządzie (200 tys) zaleca sie wymianę pompy, w swoim forku właśnie spotkała mnie ta przyjemność, oryginalne rolki i napinacz, pompa wody i pasek contitecha-1700zł + 450 robocizna, do tego olej + filtry i 2700 zeta poszłooo...

Szkoda że nie znam nikogo kto za 300 robi kompletny rozrząd,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przy drugim rozrządzie (200 tys) zaleca sie wymianę pompy, w swoim forku właśnie spotkała mnie ta przyjemność, oryginalne rolki i napinacz, pompa wody i pasek contitecha-1700zł + 450 robocizna, do tego olej + filtry i 2700 zeta poszłooo...

Szkoda że nie znam nikogo kto za 300 robi kompletny rozrząd,

Pochwalę się że wczoraj zmieniłem rozrząd i zamknąłem się w 1300 z robocizną i płynem chłodniczym. Rozrząd z pompą wody, markowe części kupione w znanym sklepie internetowym z częściami do subaru. Za robotę mój mechanik wziął 200 netto, rano postawiłem po południu odebrałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

skąd wy te 3500 zł bierzecie i jeszcze mówicie że dobra cena, gdzie takie ceny są ?? mniej płaciliśmy w firmie za rozrząd w porsche 996 911 u gościa w Wawie co robi tylko porsche i serwis mu podsyła samochody, w subaru rozrząd 1200 cały z pompą wody plus robocizna max 200 zł, zawory robiłem w katowicach, robocizna 200 zł plus płytki, a wy wyskakujecie z cenami jak z kosmosu dla mnie, ale kto bogatemu zabroni

No wlasnie kruca fix. Nie pamietam, kiedy ostatnio robilem rozrzad - bodaj w 2008 roku (malo km robie Subaru, a i ostatni ponad rok, to prawie wylacznie stal i czekal, az skoncze budowe) i teraz przyszla kryska na matyska. Poprzednim razem placilem cos kolo 1300zl za czesci seria bez pompy i 300-350zl robocizna, a dzisiaj w Dzierzoniowie 2600 z pompa + 500 zl robocizna (wymiana rozrzadu + wymiana klockow). Tak ceny skoczyly?

Edytowane przez Olleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrzad bez pompy 580zl na allegro, uszczelki pod pokrywy 190zl

Rozrzad i zawory za 770zl i 10h pracy :P

 

poprawione dzieki

jem kolacje, ogladam film i jednym okiem filuje w forum i wkradl sie blad :)

Edytowane przez kukus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Pochwalę się że wczoraj zmieniłem rozrząd i zamknąłem się w 1300 z robocizną i płynem chłodniczym. Rozrząd z pompą wody, markowe części kupione w znanym sklepie internetowym z częściami do subaru. Za robotę mój mechanik wziął 200 netto, rano postawiłem po południu odebrałem. 

 

 

siwy pochwal się mechanikiem ;) Może być na priv :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...