Skocz do zawartości

ile za rozrząd i reg zaworów?


blankito111

Rekomendowane odpowiedzi

w subaru rozrząd 1200 cały z pompą wody plus robocizna max 200 zł, zawory robiłem w katowicach, robocizna 200 zł plus płytki, a wy wyskakujecie z cenami jak z kosmosu dla mnie

To ile roboczogodzina w serwisie wynosi? Za 200zł to nawet wacików do subaru się nie kupi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Panowie cos mnie niedlugo trzeli, jaja sobie robicie?

owszem rozumiem iz ktos czasem pare groszy taniej zrobi servis, ale kiedy z 3500pln schodzicie w regulacji zaworow oraz kompletnym rozrzadem do 1200pln to powiem nie wierze !!!

3500 to kwota za:

- czesci oryginalne subaru

- robocizna wymiany rozrzadu

- pompa wody

- czesci (szklanki/plytki) luzy zaworowe

- uszczelki

- robocizna

GDZIE W OKOLICACH WWY LUB INDZIEJ ZNAJDZIECIE NAPRAWDE DOBREGO MACHNIKA PONIZEJ W/W KWOTY ???

 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Panowie cos mnie niedlugo trzeli, jaja sobie robicie?

owszem rozumiem iz ktos czasem pare groszy taniej zrobi servis, ale kiedy z 3500pln schodzicie w regulacji zaworow oraz kompletnym rozrzadem do 1200pln to powiem nie wierze !!!

3500 to kwota za:

- czesci oryginalne subaru

- robocizna wymiany rozrzadu

- pompa wody

- czesci (szklanki/plytki) luzy zaworowe

- uszczelki

- robocizna

GDZIE W OKOLICACH WWY LUB INDZIEJ ZNAJDZIECIE NAPRAWDE DOBREGO MACHNIKA PONIZEJ W/W KWOTY ???

 

Tomasz

Nie wierzę, że za 200 zł można wyregulować zawory i za drugie 200 wymienić rozrząd. Takie rzeczy, to tylko w erze ;).

Masz sprawdzonego mechaniora (pewnie tego samego mam i ja :) ), to się go trzymaj. Przy tak poważnych sprawach jak rozrząd i zawory bałbym się eksperymentować, bo można trafić na pana Zenka "złotą rączkę". Pewność wkładanych gratów i fachowość serwisu, spokojny sen i zdrowie forka na kilka następnych lat, to dla mnie sprawa warta dopłaty kilku stówek. Zawsze można liczyć na zniżkę dla stałych klientów ;). Mojego forestera też w tym roku (jesienią) czeka wymiana rozrządu i zawory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Panowie cos mnie niedlugo trzeli, jaja sobie robicie?

owszem rozumiem iz ktos czasem pare groszy taniej zrobi servis, ale kiedy z 3500pln schodzicie w regulacji zaworow oraz kompletnym rozrzadem do 1200pln to powiem nie wierze !!!

3500 to kwota za:

- czesci oryginalne subaru

- robocizna wymiany rozrzadu

- pompa wody

- czesci (szklanki/plytki) luzy zaworowe

- uszczelki

- robocizna

GDZIE W OKOLICACH WWY LUB INDZIEJ ZNAJDZIECIE NAPRAWDE DOBREGO MACHNIKA PONIZEJ W/W KWOTY ???

 

Tomasz

 

No tu masz racje jest wawa i reszta świata

 

do 70% mechaników do których zadzwonisz w Bielsku wymiana kompletnego rozrządu nie kosztuje więcej niż 300zł. To standardowa robota każdego mechanika wiec i ceny tez są na normalnym poziomie. Wyjecie chłodnicy i odkręcenie dwóch plastików ile może kosztować.

Dobry mechanik wcale nie musi byc drogi ale ważną sprawą jest to żeby był ubezpieczony.

 

Może Antikosowi sprawny mechanik silnika nie wyciągał do regulacji zaworów stąd taka cena.

Edytowane przez kubabb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

do 70% mechaników do których zadzwonisz w Bielsku wymiana kompletnego rozrządu nie kosztuje więcej niż 300zł. To standardowa robota każdego mechanika wiec i ceny tez są na normalnym poziomie. Wyjecie chłodnicy i odkręcenie dwóch plastików ile może kosztować.

Dobry mechanik wcale nie musi byc drogi ale ważną sprawą jest to żeby był ubezpieczony.

Może Antikosowi sprawny mechanik silnika nie wyciągał do regulacji zaworów stąd taka cena.

 

Pod Bielskiem,zapomniałem nazwy , jest taka wioska obok Lanckorony. Tam fajny warsztat jest.Jeśli wiesz o kim mówię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karol76

 

skoro mowisz ze mamy od lat tego samego mechanika to powinienes juz wiedziec iz od poczatku roku urzeduje juz pod MECHANIKOW 11, czy nadal uwazasz ze mamy tego samego mechanika ???

 

tomasz p.

Na Mechaników u Zbyszka i Roberta (jako) byłem na przeglądzie już jesienią zeszłego roku, także adres zmienili trochę wcześniej niż na początku roku. NIe wiem na jakiej podstawie odnisłeś wrażenie, że nie wiem o zmianie adresu. Mojego forka od samego początku w PL (wiosna 2010) serwisuje Zbyszek i Robert (lpg).

Acha ...i nadal uważam, że mamy tego samego mechanika ;)

Edytowane przez karol76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no raczej tak

Orientujecie się może czy w 2.0 dohc i 2.5 xt tyle samo jest roboty przy ustawianiu zaworów ? Chodzi mi o trudność dostępu.

 

No raczej tak, teraz pytanie czy 2,5xt nie ma już przypadkiem wysokich szklanek a nie tylko płytek na szklankach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z regulacją zaworów może być bardzo różnie. Np. w 2.0 XT nawet po VINie nie sprawdzi się do końca i widać dopiero po zajrzeniu. W moim przypadku to są te wymienne płytki.

Co do rozrządu, właśnie wymieniałem i wyszło (w Krakowie) 1700 złotych za wszystko (u mnie 4 rolki - bo też może być różnie chyba, pasek, napinacz, pompa) w tym robocizna.

Edytowane przez Enrico Palazzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no... w ASO na takie ceny to nie ma szans :) . Ja robiłem to w serwisie specjalizującym się w Subaru (ogólnie w bokserach). Robią bardzo dobrze, główny mechanik dawniej w ASO, więc ma to sens, a ceny normalne. Jak dotąd ile bym nie sprawdzał - to się nie doszukałem żadnego fakapu ani razu, wręcz przeciwnie.

Edytowane przez Enrico Palazzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no... w ASO na takie ceny to nie ma szans :) . Ja robiłem to w serwisie specjalizującym się w Subaru (ogólnie w bokserach). Robią bardzo dobrze, główny mechanik dawniej w ASO, więc ma to sens, a ceny normalne. Jak dotąd ile bym nie sprawdzał - to się nie doszukałem żadnego fakapu ani razu, wręcz przeciwnie.

skąd jesteś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś miesiąc temu zapłaciłem za części i robociznę podobną kwotę. Dokładnie nie podam, bo na fakturze była zbiorcza cena za kilka operacji, ale stawiam tezę, że pan Sylwester robi dobrze i niedrogo ;)

Edytowane przez sierot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za zaworki sohc z uszczelkami zaplacilem 210zl przy okazji wymiana lacznkow przod w cenie. Moj sprawdzony mechanik nieASO, ktory zjadl zeby na silnikach. zawor to zawor a rozrzad to rozrzad. kazdy dobry mechanik to zrobi bo to podstawa a nie tech rakietowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie Panowie co do rozrządu bo właśnie się przymierzam

Jakiej firmy rozrząd polecacie i oczywiście pompę tez??

 mnie w sklepie podpowiadają

rozrząd - INA

pompa - SKF

mam nadzieje ze nic nie pomyliłem


acha Forek 2.0 benzyna 158 koni rocznik 2006 ale model 2007 wyskakuje jak wpisuja VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...