Skocz do zawartości

ile za rozrząd i reg zaworów?


blankito111

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

witam wszystkich, jestem nowym posiadaczem Forestera z 2005 2,5 XT 169kW 180tyś. km. Potrzebuję sprawdzić porządnie nowy nabytek, poleci ktoś jakiegoś dobrego mechanika lub warsztat na Śląsku(Katowice lub okolice)? z góry dziekuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek 2.0 N/A SOHC w ASO Mikołów:

 

Oryginalne części: 1200zł

Zestaw zamienny na bardzo dobrych częściach (sprawdzonych): 900zł

Robocizna: przegląd duży wraz z wymianą rozrządu 500zł.

 

Potrzebuję sprawdzić porządnie nowy nabytek, poleci ktoś jakiegoś dobrego mechanika lub warsztat na Śląsku(Katowice lub okolice)?

ASO w Mikołowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dwa lata temu za rozrząd z pompą i uszczelniaczami, oleje, jakieś tulejki w zawieszeniu, reg. zaworów, wymiana przewodów paliwowych pod kolektorem i pewnie klika innych pierdół zapłaciłem coś koło 3500 brutto.

 

Tylko trzeba pojechać do Nowego Sącza.

Nie wiem czy spece od Subaru w Saczu sa specami od Suzuki(ten sam Autocomplex) ale tych od Suzuki to moj ojciec moze uczyc mechaniki. Moj Ignis mia upalone dwa zawory po 5 dniowej diagnozie i probie regulacji blaszkamiszpec doszedl do wniosku, ze glowica. Oczywiscie nawet do niej nie zagladal ale coz tam. On jest ASO i sie zna. Koszt nowej glowicy 3500zl i moze byc na jutro :) kazalem poskladac grata i wyjechalem oburzony,ze 5 dni sie pieprzyli z autem i dupa. Zajechalem do mojego mechanika (nie ASO) chlopina zdjal glowice z rozrzadem i zawiozl do regeneracji. Regenerator na wsi pod Krynica (zabitej dechami) rozebral glowice i zdiagnozowal 2 zawory. zamowil w Suzuki do tego uszczelniacze i blaszki pod 16 zaworow. wszystko poskladal w mniej niz tydzien i glowica jak nowka po lekkim szlifie i dotarciu. koszt 500zl total. Do tego robota mechanika. Aso ma ksiazke i procedury, maja wylaczone myslenie. Dobry mechanik ma swoj warsztat i u niego zawsze jest kolejka na dwoch kanalach. Do aso to tylko po pieczatke w ksiazeczce ;) serwisowej

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek 2.0 N/A SOHC

Wymień sam ten rozrząd, ja wymieniałem w S-turbo, wymieni każdy z minimalnym pojęciem o mechanice

link do samodzielnej wymiany rozrządu co prawda w DOHC:

http://forum.automob...fa5e89de15#6348

 

jeżeli rzeczywiście ASO Mikołów bierze 500zł za robociznę to jedź tam, bo cena nie jest z kosmosu

Edytowane przez Sqx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie wy macie takie koszty? ASO w woj. zachpom. i pom. powiedziały za rozrząd w 2.5XT robocina + części ok 3000zl ;| ja piernicze
Trzeba umieć negocjować... ;) No i pewnie podali Ci z pompą wody, której przy pierwszym rozrządzie, o ile nie wykazuje awarii, nie trzeba wymieniać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

skąd wy te 3500 zł bierzecie i jeszcze mówicie że dobra cena, gdzie takie ceny są ?? mniej płaciliśmy w firmie za rozrząd w porsche 996 911 u gościa w Wawie co robi tylko porsche i serwis mu podsyła samochody, w subaru rozrząd 1200 cały z pompą wody plus robocizna max 200 zł, zawory robiłem w katowicach, robocizna 200 zł plus płytki, a wy wyskakujecie z cenami jak z kosmosu dla mnie, ale kto bogatemu zabroni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No t

skąd wy te 3500 zł bierzecie i jeszcze mówicie że dobra cena, gdzie takie ceny są ?? mniej płaciliśmy w firmie za rozrząd w porsche 996 911 u gościa w Wawie co robi tylko porsche i serwis mu podsyła samochody, w subaru rozrząd 1200 cały z pompą wody plus robocizna max 200 zł, zawory robiłem w katowicach, robocizna 200 zł plus płytki, a wy wyskakujecie z cenami jak z kosmosu dla mnie, ale kto bogatemu zabroni

 

No tez się czasami dziwie :) jeszcze np LPG 6000zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...