Skocz do zawartości

dziwne szarpanie - Legacy D


michal2r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zaobserwowałem dziwny objaw szarpania przy ruszaniu, zdażyło mi się to narazie 3 razy, najprawdopodobniej zdaża się to gdy rano po odpaleniu ruszam z parkingu do przodu, zatrzymuję się przy bramie, czekam aż się otworzy, ruszam spokojnie, nastepuje szarpnięcie (kangur), przejeżdzam 100-500m, zatrzymuję się i ponownie ten sam objaw. Później już jest normalnie.

Jeżeli pierwsze ruszenie rano jest na wstecznym, czyli występuje większy uślizg sprzegła to wszystko jest normalnie.

Dzisiaj zaobserwowałem coś jeszcze, po dzisiejszej trasie jak zatrzymałem się na światłach, wrzuciłem luz i w momencie puszczenia pedału sprzegła, usłysząłem jakby buczenie, czy to normalne?

 

Ma ktoś jakiś pomysł co to może być?

 

pozdrawiam,

MR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szarpanie o którym piszesz się zdarza... jak silnik zimny

ale z czego to wynika?

 

a buczenie musiałbyś nieco lepiej opisać. Może jakas manifestacja przechodziła obok ? ;-)

to słyszałem tylko wczoraj, 2-3 razy, może to jakiś normalny odgłos bo w aucie było bardzo cicho, dzieciak spał, radio wyłączone...

 

pozdrawiam,

MR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaobserwowałem coś jeszcze, po dzisiejszej trasie jak zatrzymałem się na światłach, wrzuciłem luz i w momencie puszczenia pedału sprzegła, usłysząłem jakby buczenie, czy to normalne?

Coś jakby stękanie / ciche trąbienie? Pojawia się u mnie ostatnio po puszczeniu sprzęgła ale głównie na I i II biegu podczas jazdy na niskich obrotach (toczenie w korku). Na razie jeszcze nie wiadomo co to takiego.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś jakby stękanie / ciche trąbienie? Pojawia się u mnie ostatnio po puszczeniu sprzęgła ale głównie na I i II biegu podczas jazdy na niskich obrotach (toczenie w korku). Na razie jeszcze nie wiadomo co to takiego.

raczej nie, to brzmiało jak praca jakiegos elementu hydraulicznego, dzisiaj tego nie słyszałem, musze poobserwować..

Nie jeżdże autem "w korkach", codziennie robie 2x60km z Wrocławia do Legnicy, a w weekendy albo wypady za miasto a jak do miasta to raczej bez korków. Taka eksploatacja to dla diesla niemal idealne warunki.

 

a czy to szarpanie o którym pisałem może wynikać z nieprawidłowego działania sprzęgła?

 

pozdrawiam,

MR

Edytowane przez michal2r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to normalne,ja przynajmniej nic takiego nie zanotowałem.

Zgłosiłbym te objawy w ASO,

 

Ciężko to odtworzyć, można także zrzucić na karb kierownika - zbyt niskie obroty, zbyt szybkie odpuszczenie sprzęgła, do tego np. pod górkę.

 

Zdarzyło mi się ze 3-4 razy przez 2 lata i to na poprzednim silniku. Po wymianie nie zauważyłem obiawów. Zobaczymy jak sie bedzie zachowywał gdy porządnie przymrozi.

Edytowane przez p4w0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to szarpanie o którym pisałem może wynikać z nieprawidłowego działania sprzęgła?

Sprzęgło lubi trochę poszarpać i to jest normalne (od czasu aktualizacji softu jest bardziej tolerancyjne). Jak zaczyna szarpać spróbuj delikatnie wcisnąć pedał (lekko wysprzęglić) a następnie szybko (dość szybko) puścić.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

obserwuje i obserwuje i to szarpanie to najprawdopodobniej efekt mojego błędu przy ruszaniu...w końcu dopiero od kilku miesięcy nim jeżdżę :)

 

buczenia również brak, oby tak dalej

 

pozdrawiam,

MR

Edytowane przez michal2r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...