Skocz do zawartości

brak paska od klimy i check engine - Legacy 2.0 125?


michal-555

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Zdjąłem pasek od klimy, bo jedna rolek głośno hałasowała. Auto mam od niedawna i nie wiem czy wcześniej zapalał się check engine, ale teraz czasem się zapala i gaśnie. Nie ma na to reguły. Czy jest możliwe, aby brak paska od klimatyzacji powodował błędy i zapalał się check engine? Dodatkowo jest jakiś problem z obrotami, głównie przy raczej przy włączonym nawiewie, Przy naciśnięciu sprzęgła obroty się same zwiększają tak jakbym dodawał gazu. A może mam jakiś problem z sondą lambda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pokazał błąd 26 Intake Air Temperature Sensor po tym jak zapalił się check engine po jakimś czasie po odpaleniu. Wcześniej po przekręceniu zapłonu i od razu po odpaleniu pokazywał, że nie ma żadnych błędów, ale wskazał, że odnotował wcześniej (historic diagnostic trouble codes) wspomniany błąd 26 oraz 12 Starter Signal. Czyżby jednak brak paska i sprężarka od klimy jest winna zapaleniu się check engine? 302852_329134977194203_1909766006_n.jpg

 

Dodam, że jest jakiś problem z wentylatorem od chłodnicy. Stałem w korku z wyłączonym nawiewem i spostrzegłem, że temperatura silnika wzrosła prawie do czerwonego pola. Okazało się, że przy wyłączonym nawiewie nie chodzi wentylator od chłodnicy, a gdy włączę nawiew włącza się często wentylator nawet zaraz po odpaleniu silnika i cały czas go chłodzi, także czasami wyłączałem nawiew w środku w czasie jazdy, bo powodował studzenie silnika.

Edytowane przez michal-555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...