Skocz do zawartości

nie-fabryczna navi do XV


eddie_gt4

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

a ciekawi mnie co za pensjonat Ty reklamujesz

to co mam w sygnaturze to moja sprawa - nigdzie na forum nie zakładam nowych tematów i nie polecam  - a ty tak robiłes :toobad:

 

 

Niewątpliwą zaletą radyjka Andnala jest jego dopasowanie do "dziury" w pulpicie, czego wszystkie inne konstrukcje 2-DIN nie mają

to prawda

 

 

Karas znamy już Twoją opinię, że najlepszy jest kenwood

nigdzie tak nie napisałem - pisałem ogolnie o "firmówkach" . Jezeli chcesz znac moja opinie na temat firmy która robi najfajniejsze radia  to jest nia bez watpienia Alpine ale wyroby tego producenta kosztują pare razy wiecej niz gms czy acostam. Panowie pisze to juz po raz 3 nic nie mam do krzaków - fajnie ze działaja i jestescie z nich zadowoleni - a o to przeciez chodzi . Zwracam tylko uwage na poziom cen tych urzadzen. Kiedys kosztowały 1500pln czyli polowe tego co "firmówka" i to było według mnie ok. Teraz sa tansze tylko o pare stówek. I prosze was nie przekonujcie ludzi ze skoda robi takie same wyroby jak audi czy acostam tam takie same wyroby clarion, kenwood czy alpine bo tak po prostu nie jest.

Peace!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tutaj ale...

Czy ktoś się spotkał z objawem "gubienia" stacji radiowej w czasie jazdy - tzn RDS jakby nie działał - pokazuje na wyświetlaczu "searching" i d... - stację z szumami i przerywaniami słychać albo non toper "searching" z mrugającym napisem RDS i cisza w eterze - w mieście można znaleźć programy radiowe ale ruszając dalej w "teren" wszystkie "padają". Radio oryginał bez navi. Nic nie było robione - jakiś miesiąc temu się to zaczęło. Antena też na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tutaj ale...

Czy ktoś się spotkał z objawem "gubienia" stacji radiowej w czasie jazdy - tzn RDS jakby nie działał - pokazuje na wyświetlaczu "searching" i d... - stację z szumami i przerywaniami słychać albo non toper "searching" z mrugającym napisem RDS i cisza w eterze - w mieście można znaleźć programy radiowe ale ruszając dalej w "teren" wszystkie "padają". Radio oryginał bez navi. Nic nie było robione - jakiś miesiąc temu się to zaczęło. Antena też na miejscu.

Dokładnie takie same objawy w fabrycznym radio Forester z 2007...

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam  z racji tego , że miałem kiedyś radyjko GMS 6701 które działało bardzo dobrze , zastanawiam się nad montażem /wymianą fabrycznego radia w Foresterze 2014 ,2.0 wolnossak,

mam pytanie czy działa fabryczne USB w XV  ? ADAYO z tego co widzę jest takie samo jak GMS , kolega ma zamontowane ADAYO w Golfie i bardzo chwali,  

pytanko jeszcze jak w xv wygląda spasowanie z deską niema jakiś szczelin czy też różnicy kolorystycznej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MichałXT jeśli chodzi Ci o usb w podłokietniku to działa bez problemu.  "Spasowanie z deską": masz przecież moje zdjęcia w tym temacie, pasuje idealnie, kolor pasuje idealni, przeczytaj posty w tym temacie, troszkę się dowiesz.

 

 

Dzięki za informacje, chodziło mi dokładnie o to czy gdzieś czasem nie ucieka bo miałem chińczyka na androidzie ale musiałem się go pozbyć , i z lewej strony po zamontowaniu była większa szczelina niż z prawej,

W przyszłym tygodniu będę montował albo ADAYO albo Pioneera zobaczymy jak to będzie wyglądało to dam znać, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Odgrzewam temat.

Jak się sprawuje ce4kk2 po kilku miesiącach, nadal OK? Czy można to urządzenie kupić bez Automapy, na jakim systemie operacyjnym to działa?

Czy można tam wgrać jakieś darmowe mapy np. HERE? Jeżeli dobrze kojarzę z prospektu, to można dokupić kamerkę do rejestratora jazdy. Wiesz coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprawuje ce4kk2 po kilku miesiącach, nadal OK? Czy można to urządzenie kupić bez Automapy, na jakim systemie operacyjnym to działa?

Czy można tam wgrać jakieś darmowe mapy np. HERE? Jeżeli dobrze kojarzę z prospektu, to można dokupić kamerkę do rejestratora jazdy. Wiesz coś na ten temat?

U mnie ce4kk2 działa mega dobrze, nawet przy fabrycznych głośnikach radio gra super, jest taka fajna funkcja gdzie przy cichym słuchaniu radia można pięknie dać basy i jest wtedy super efekt. Można kupić bez AM. Działa na systemie windows CE6.0. Kamerkę można dokupić dedykowaną do ce4kk2 lub jakąkolwiek i też zadziała. Co do innych darmowych map się nie wypowiem, ale myslę że warto zainwestować a AM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Ja używałem AM kilka lat i zrezygnowałem, nie spodobała się. Teraz mam przenośnego Garmina i jest IMO dużo fajniejszy.

Nic, trzeba podrążyć temat, szkoda że to urządzenie na Androidzie nie jest, wygląda OK i byłoby fajniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

z racji że wątek o rozwiązaniach aftermarket do XV to jako ciekawostkę tutaj umieszczę choć dotyczy także innych Subaru 

 

rozwiązanie nazywa się Panasonic CN-LR700DFB niestety chyba nie dla nas :-(

 

dlaczego niestety, już wyjaśniam

dobrze integruje się z autem i znacząco zwiększa funkcjonalność fabrycznego centralnego wyświetlacza rozszerzając jego funkcje o wskazania nawigacji

 

p1.jpg p1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Czołem!

Dołączam do użytkowników ADAYO. Stacja trafiła do Forka SH, chociaż domyślnie dedykowana jest do następnego modelu. Znakiem zapytania było jej dopasowanie do tablicy rozdzielczej tego modelu.

Podsumowanie:

- pasuje idealnie w deskę. Zarówno kolorystycznie jak i wymiarowo. JEDYNA wymagana (ale nieobowiązkowa) przeróbka dotyczy blaszanych mocowań pod deską. Jeśli skręcimy wszystko korzystając z oryginalnych otworów, radio będzie wsunięte o około 5-7 mm w deskę. Proste zdublowanie otworów w blachach mocujących usuwa problem i całość pasuje jak ulał.

- potwierdzam działanie sterowania z kierownicy. Programowanie przycisków jest dziecinnie proste, wszystko pracuje jak należy. Przyciski ze strzałkami góra / dół zmieniają stacje radiowe bądź pozwalają skakać po utworach, przycisk "mode" wybiera źródło. Przyciski głośności i mute - wiadomo.

- bluetooth sparował się momentalnie z moim służbowym szajsungiem, zaciągnął książkę adresową. Wszystko się synchronizuje, wyświetla, pamięta. Obsługa telefonu z ekranu stacji.

- bezproblemowa współpraca z kamerką cofania

- wgrałem 6 własnych tapet. Ich przygotowanie wymaga chwili, ponieważ urządzenie akceptuje obrazki precyzyjnie w rozdzielczości 800x480 pix w formacie bmp. Godzina zabawy w domorosłego grafika i już na pulpicie mamy co chcemy :) Tapety przenosimy na karcie micro sd - kopiujemy do pamięci urządzenia i zamiast 6 tapet systemowych mamy 12 - 6 fabrycznych + 6 własnych

- ktoś pytał o gwarancję - 24 miesiące. Instrukcja w pudełku skąpa po angielsku, dostępna w necie po polsku. BARDZO obszerna, szczegółowa i co ciekawe: napisana poprawną polszczyzną, bez błędów stylistycznych - aż miło się czyta. To rzadkie zjawisko w instrukcjach obsługi.

 

W razie pytań, proszę PW - podam namiary BARDZO ogarniętego warsztatu car-audio w Warszawie, który całość zamontował. SUPER profi, szybko, czysto, fachowo.

 

Pozdrowienia!

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Faktycznie. Ciekawe, jak to się sprawdza w praniu? Co myślicie na podstawie samych danych technicznych - warto się do czegoś takiego przymierzać.

warto. Panowie maja stacje gms adayo  ktore nie potrzebuja ramki bo sa zwymiarowane pod otwor w Subaru. Poszukaj w tym temacie strone wczesniej.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja (Adayo).

 

Jak na razie wszystko działa tak jak powinno. Jakość wykonania naprawdę na dobrym poziomie - bardzo ładnie komponuje się z deską forka.

Odbiornik radiowy jest bardzo czuły - znalazł dużo więcej stacji niż fabryczny forkowy sprzęt. Nie gubi stacji w czasie jazdy.

Można odpalić bez problemu film albo z płyty DVD albo z pendrive lub karty SD (działa USB w podłokietniku, do tego drugie na płycie czołowej i karta też na płycie czołowej chowana pod zaślepką (niezależna od karty z mapami).

Obsługa zestawu głośnomówiącego bezproblemowa i intuicyjna - zasysa bez problemu książkę telefoniczną, można wybrać rozmówcę wpisując pierwsze litery nazwy, pokazuje ostatnie rozmowy, wyświetla rozmówcę itd.

Transmisja bezprzewodowa muzyki z telefonu też działa tak jak powinna (fabrycznego radia nie udało mi się do tego zmusić).

To samo dotyczy obsługi plików muzycznych nagranych na pendrive. Wyświetla foldery i pliki, można bez problemu wybierać interesujący nas materiał.

Mamy też do dyspozycji korektor - poza kilkoma fabrycznymi ustawieniami można zdefiniować dwa własne. Na fabrycznych głośnikach gra zauważalnie lepiej od radia fabrycznego. Przyciski na kierownicy działają można je definiować według własnych potrzeb.

Do nawigacji na razie też nie mam żadnych zastrzeżeń (Auto - Mapa). Z ciekawości wpisałem dwa adresy na których poległa mapa w moim OBK (MY15) - znalazła je bez problemu. Auto mapa wie też, że wybudowano drogę S8 z Warszawy do Nadarzyna o czym niestety ta w OBK nie ma pojęcia.

 

I tak zupełnie na marginesie wracając do fabrycznego radia. Jako użytkownik poprzedniego OBK (MY12) z podstawowym sprzętem grającym byłem przekonany, że we współczesnym subaru nie może być już bardziej siermiężnej i mniej funkcjonalnej "stacji multimedialnej". Myliłem się - ta z forka MY14 jest jeszcze o półkę niżej. Próba sparowania telefonu, to jest droga przez mękę. Tak samo obsługa plików nagranych na pendrive. Nie mówiąc już o książce telefonicznej, która podobno jest ale nikt jej nie widział. Trzeba było widzieć moją żonę po próbie obsługi radia w forku bezpośrednio po przesiadce z fabrycznego radia z nawigacją zamontowanego w Yeti ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Trzeba było widzieć moją żonę po próbie obsługi radia w forku bezpośrednio po przesiadce z fabrycznego radia z nawigacją zamontowanego w Yeti
 

 

to są dwa różne światy  ;)

w Yeti działa wszytko, bez jakiegokolwiek problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej! Ja również od kilku miesięcy mam w XV'ce sprzęt Adayo CE4KK2. Mam pytanie do pozostałych właścicieli tego urządzenia - czy po odpaleniu silnika zdarza wam się widzieć coś takiego?

 

post-24236-0-24456600-1465068681_thumb.jpg

 

Pierwszy raz zobaczyłem to zimą. Wtedy uznałem, że mu niska temperatura szkodzi. Ale to ciągle wraca. Po odpaleniu silnika na obrazie jest śmietnik, i trzeba zgasić stacyjkę do zera, odczekać 10 sekund żeby Adayo się całkowicie wyłączyło, i spróbować ponownie.

A ostatnio problem występuje jeszcze w innej odmianie - mianowicie na starcie jest śmietnik, ale po kilku sekundach sam się naprawia.

 

No więc - ktoś coś? :) Bo jeśli wam działa na medal to znaczy, że muszę pędzić z gwarancją.

 

Poza tym, to generalnie ten sprzęt jest w miarę poprawny. Czepiłbym się tylko tego, że często nie łapie dotknięć palcem. I dwa razy podczas nawigowania powiesił się na amen. Znowu - musiałem zgasić stacyjkę do zera i poczekać 10 sekund. Ale tutaj jestem w stanie założyć, że to zwykły "wysyp do pulpitu" w wersji samochodowej.

 

Pozdrawiam

 

EDIT:

Aha! W sumie to jeszcze jedno. Mam taki irytujący problem, że rozmowy telefoniczne są odbierane z automatu. Tzn. po kilku sygnałach połączenia przychodzącego jeśli nie nacisnę "odmów", to połączenie zostaje odebrane. Więc tutaj znowu pytanie - czy ktoś miał taki problem ze swoim "Adaykiem"?

Edytowane przez dreyhal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...