Skocz do zawartości

nie-fabryczna navi do XV


eddie_gt4

Rekomendowane odpowiedzi

PRIMAR - oczywiście się pochwalę, tylko niestety trzeba czekać (bo idzie z Chin, tak przynajmniej zapewnia polska strona firmy GMS, jakość podobno bardzo dobra - zobaczymy:)). Prawdopodobnie gdzieś ok. połowy maja już będę miał zainstalowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety dzisiaj otrzymałem wiadomość z Biura Audiopol:  "Witam. Mamy potwierdzenie od producenta, że model CE4KK2 będzie w ofercie po 15 czerwca. Obecnie jest duża kolejka do koncernu FORYOUGE, który produkuje dla CLARION, KENWOOD, PIONEER, BLAUPUNKT...etc, stąd to opóźnienie".   To jakaś masakra, najpierw miał być dostępny w lutym, później podano, że w maju, a teraz.... Ciekawe ile razy jeszcze będą zmieniać termin :angry:


Kolejne info z Biura Audiopol: Postaramy się zaoferować CE4KK2 dla pasjonatów SUBARU z forum w specjalnej super atrakcyjnej cenie tj.: 1999 PLN z mapami AUTOMAPA XL Polska lub 2199,00 PLN brutto z AUTOMAPA EU. Od 1992 roku jesteśmy także pasjonatami tej marki a obecny FORESTER jest naszym 6 tym SUBARU".  Myslę, że to jest naprawdę suuuper oferta, szybko się zastanawiać i będziemy kupować. :D

CE4KK2 SUBARU FORESTER, XV.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda interesująco, ale nasuwa się kilka pytań i wątpliwości:

- Miejmy nadzieję, że po zamontowaniu wszystkie przyciski w kierownicy zachowają swoje dotychczasowe funkcje. W alternatywnych modelach bywa z tym różnie.

- Miejmy nadzieję, że urządzenia zewnętrzne (mikrofon BT, gniazdo USB i kamera cofania) będą podłączone bezpośrednio do nowego odtwarzacza i będą działać dobrze. Z Kenwoodem był podobno jakiś problem z gniazdem USB w skrytce - trzeba było dołączać na kabelku.

- Fajnie, jeżeli obraz z kamery cofania zobaczymy na większym ekranie i  oby w dobrej jakości. Istnieje jednak obawa, że nie zobaczymy wtedy kolorowych kresek określających tor jazdy i odległości od przeszkód.

- Czy antena GPS jest w komplecie? Czy jej czułość (i czułość układu GPS) jest wystarczająca na to, by ją umieścić gdzieś pod deską, a nie na zewnątrz? A może na szybie?

Pewnie się tego wszystkiego dowiemy, kiedy zamontujesz radio w aucie. :)

 

A tak w ogóle, to sobie nie przypominam, kiedy ostatnio włożyłem jakąś płytę CD do odtwarzacza. O ile tańsze i prostsze byłoby take same radio bez tego odtwarzacza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego PRIMAR jak będę miał zamontowane w swoim xv to postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania, a teraz jest mi trudno odpowiedzieć na te pytania praktycznie, bo teoretycznie powinno działać. GPS jest w komplecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to oczywiście nie były pytania na teraz, tylko na kiedyś, jak już zamontujesz. :)

A tak najbardziej denerwuje mnie w fabrycznym Clarionie nie brak navi (bo zewnętrzny TT działa OK), ale prymitywny BT, który nie potrafi nawet przeczytać książki adresowej telefonu. Denerwuje to, że tę sztukę umie zrobić prymitywne radio w Micrze mojej żony. 

I ten malutki, jednowierszowy wyświetlacz, który nawet nie umie "przewinąć" całego tytułu odtwarzanego utworu. A mówili, że Japończycy ogarniają elektronikę ...

Edytowane przez PRIMAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Wyszło troszku drożej ale już zainstalowałem CE4KK2. Antena gps zamontowana w środku w kokpicie na tunelu wentylacji, działa dobrze, żadnych zerwań (test jeszcze krótki, ale zadawalający). Kamerki nie podłączyłem trudno się dostać po kabelek z małego ekranu. Wgrałem  Logo startowe subaru. Radyjko jak dla mnie działa super. Pliki z pendra też rewelacja, były nagrane 192kbps, większych nie testowałem, dvd nie testowałem. Przyciski z kier. działają wszystkie. Bluetooth do końca nie sprawdzony, kontakty synchronizowane od razu, wybieranie i dzwonienie głosowe. Na panelu: gniazdo usb, działa również gniazdo w podłokietniku, dwa gniazda kary sd: jedna na mapę, druga do odtwarzania np. muzyki. To na razie tyle, na bieżąco, jak coś odkryję to będę informował.


Szybkie zdjęcia

post-18171-0-83671000-1435347476_thumb.jpg

post-18171-0-40533300-1435347491_thumb.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej ceny starszych modeli stacji multimedialnych z nawigacją takich firm jak kenwood, jvc, sony itp sa na poziomie 3k pln a nawet mniej. Osobiscie wolalbym dolozyc te 300-500 pln i kupic produkt markowy niz produkt firmy "krzak" za 2,5 k pln ( za tyle znalazlem adayo z automapa XL ) - ale to tylko moje zdanie . I nie uważam ze skoro działają podobnie to po co przepłacać bo gdybym tak myslal to kupiłbym Dustera zamiast XV ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Osobiscie wolalbym dolozyc te 300-500 pln i kupic produkt markowy niz produkt firmy "krzak" 

 

Wygooglaj sobie informacje na temat producenta urządzeń GMS, ADAYO i nie tylko: Foryou General Electronics Co., Ltd. a potem opowiadaj o krzakach i "firmówkach" Kenwooda, Blaupunkta, Clariona ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wiem że  Foryou General Electronics Co., Ltd produkuje sprzęt Car Audio na zamówienie, według specyfikacji klienta , również dla znanych firm w branży car audio- nawet sam mógłbyś zamówić sobie u nich kontenerek własnych stacji multimedialnych ze swoja specyfikacją i softem- ale co z tego? To ze są produkowane tam gdzie "firmówki" nie znaczy ze działają tak samo, mają te same bebechy, soft i serwis (  Adayo sprzedaje stacje multimedialne dopiero od 2008 roku )

Dla przykładu Skoda produkowana jest z tych samych części co Audi- czy to znaczy ze te auta są takie same i  kupując skode za 1/3 mniejsze pieniądze niż OOOO otrzymujesz to samo?  żeby nie było- nie mam nic przeciwko firmie adayo czy gms. Jednakże tak jak napisałem wolałbym kupić "firmówke" za 300-500pln wiecej niz Adayo czy GMS. Kiedyś jak te stacje kosztowały po 1500pln 9 a był taki okres) moze bym sobie taka kupił bo za cene "firmówki" mozna było sobie kupic 2 gms'y. Teraz juz tak nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystko zrobione jest z tego samego "gównolitu" tylko błyszczy się inaczej - kupując Skodę za 1/3 ceny OOOO dostajesz więcej bo dojedziesz nią dokładnie w te same miejsca, zpłacisz mniej za przeglądy i w sumie zostaje kupa kasy na inne przyjemności ...  no chyba że dla Ciebie faktycznie ważniejszy jest znaczek  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz sie :) i to bardzo

idąc twoim tokiem myslenia wszyscy powinniśmy kupować auta firmy tata, lady czy dacie a najlepiej to kupowac 20 letnie pordzewiały parchy z DE ( w tym przypadku nawet za przeglady nie bedziesz musiał płacic) bo:

 

 

bo dojedziesz nią dokładnie w te same miejsca, zpłacisz mniej za przeglądy i w sumie zostaje kupa kasy na inne przyjemności

ubierac sie w lumpeksach ( do których nic nie mam ) i kupowac produkty ARO ( które również kupuje w większości do firmy i nic do nich nie mam bo działaja ) a najlepiej to szare mydło potasowe bo przecież działa jak ich droższe odpowiedniki...  Tak jak napisałem nie mam nic do wyrobów firm" krzak" pod warunkiem ze cena jest ok. W tym wypadku nie jest bo za pare stówek wiecej masz produkt firm bedacych na rynku od xx lat mających dobra renomę , serwis na całym świecie i niezly soft. Zresztą każdy kupuje to co uważa za właściwe  :D

Edytowane przez Karas
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, chyba mylisz wyroby z lumpexu oraz badziewie firm karzak z produktami dobrej jakości które nie muszą mieć reklam w sobotni wieczór i kosztować zyliony a może tylko lecisz na świstakowe sreberka ...   :D

 

mam propozycję, niech Andnal opowie czy po wyjęciu super firmowego radia Subaru i zamontowaniu tego niby "krzaka" jest gorzej czy lepiej (nie patrząc na funkcję dodatkowe) bo dyskusja zaczyna odbiegać od tematu  :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już zostałem wywołany to proszę: Radyjko spisuje się (jak dla mnie) rewelacyjnie! Miałem wcześniej accorda i nie uzyskałem takiego dźwięku jak  teraz, mimo fabrycznych głośników. BT działa podobnie jak wcześniej, chociaż może lepiej zbiera mikrofon, bo pani automat nie dopytuje, jak miało to miejsce wcześniej. Jureq trzeba podłączyć mikrofon zewnętrzny (myślę, że się zorientujesz o co chodzi:)). Odbiór BT bardzo dobry, choć druga strona słyszy delikatne echo, ale wcześniej było podobnie, prawdopodobnie trzeba by wyciszyć telefon, nie sprawdzałem. Spokojnie można dzwonić wybierając głosowo, o tym jakoś mało kto pisze, dla mnie fajna sprawa. Przychodzące smsy też czyta pani automat, jak wcześniej. Pisania głosowego smsów nie sprawdzałem, ale coś czuję że będzie można. Navi działa bez zarzutu, choć ciągle krótki test, nie jeździłem w tunelach:). odpala b. szybko i przynajmnej jakaś mapa w normalnej cenie. Szybkość plików 192kbps w pendr: działają b. dobrze, innych nie testowałem. Filmów też nie testowałem. Karas znamy już Twoją opinię, że najlepszy jest kenwood, daj szansę innym. A tak pro po reklamy- Karas zarzuciłeś mi we wcześniejszych postach, że reklamuję....a ciekawi mnie co za pensjonat Ty reklamujesz :biglol: pod-zamkiem :o

PS.PRIMAR współczuję Ci, oby nie kosztowało Cię to za dużo.......nerów.

 

post-18171-0-21507900-1436478092_thumb.jpg

post-18171-0-05187000-1436478100_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwą zaletą radyjka Andnala jest jego dopasowanie do "dziury" w pulpicie, czego wszystkie inne konstrukcje 2-DIN nie mają. Konieczność stosowania dodatkowych i brzydkich ramek dyskwalifikuje jakąkolwiek konstrukcję 2-DIN .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...