Jump to content

nie-fabryczna navi do XV

Recommended Posts

czy ktos juz przerabial ten temat?

znajoma ma XV bez fabrycznej navi i chcialaby cos zalozyc (dobrego, funcjonalnego i niezbyt drogiego :-P )

• Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

u mnie z szajsunga idze przez bt i wogole nie wim gdzie to radio ma aux u mnie tak to wyglada: https://www.youtube.com/watch?v=dro2AL-JfBM

Koledzy czekam na radyjko dedykowane CE 4KK2, ile może kosztować wymiana w ASO? Może ktoś sam wymieniał i mógłby opisać jak to zrobić, żeby czegoś nie połamać.

panel centralny zdejmuje się od góry, radio jest przykręcone 4 śrubkami    http://youtu.be/JCaeIiHfwTw

Posted Images

Podłącze się do tematu.

Zastanawiałem się nad dokupieniem nawigacji subaru ale z tego co słyszałem, niestety navi subarowskie są niezbyt często aktualizowane (i to za dopłatą zdaję się)

W Imprezie mam pioneerowskiego AVICa 900BT i jestem z niego zadowolony (mapki kompatybilne z IGO 8.3).

Właśnie zakup i instalacja podobnego systemu, cenowo chyba byłaby podobną opcją (jak nie tańszą).

Zastanawia mnie jednak jak będzie taka "stacja multimedialna" współpracować ze sterowaniem w kierownicy i systemem "handsfree" . Wiem, że Pioneer oferuje specjalny Q-Bus kabelek do podłączenia fabrycznego sterowania w kierownicy. Niestety nie mogę nigdzie uzyskać info czy z tym system kompatybilna jest również instalacja Subaru.

Może ktoś się orientuje jakie stacje z navi (Alpine, Kenwood itp) na liście kompatybilności mają Subaru

Pozdrawiam

Mam też AVIC-a BT900 w Forku i sterowanie z kierownicy działa.Ogarnięty montażysta ogarnie sprawę bez większych problemów.

Rozumiem,że Windowsa sobie lekko usprawniłeś? :-P

cybel to dobrze wiedzieć, że sterowanie bangla - a kupowałeś ten specjalny kabelek czy magik go rzeźbił?

Teraz jest pytanie czy magiczne klawisze słuchawek i komend głosowych też będą działać :rolleyes:

A tak BTW to se wchodzę do windy bez problemu :-P , a po aktualizacji systemu za pomocą CNSD-300FM śmigają mi najnowsze wersje mapek z IGO 8.35

Pozdrawiam

Kabelek był już chyba w komplecie,ale z tego co pamiętam lekka rzeźba też.

Co do komend głosowych i reszty to się nie wypowiadam.U mnie chyba to skradziono,albo wersja kierownicy dla biedaków. :mrgreen: :-P

A w sprawie windy proszę o PW. ;-)

• 1 month later...

Wiecie może co to za producent fabrycznej nawigacji w XV? Wygląda dokładnie tak: http://asset0.cbsistatic.com/cnwk.1d/i/tim/2012/10/30/35512489_SS15_610x457.jpg

Dealer sprzedał auto z niesprawnym tym systemem (ekran cały czas miga, nic nie działa, ani radio ani navi, ani kamera) i już od miesiąca czekamy aż sprowadzą zamiennik. Może sam szybciej coś w necie znajdę na ten temat, niż oni sprawę załatwią.

• 1 month later...

Ja sie wlasnie prymierzam do zakupu tego:

http://www.vivo-media.pl/pl/_sp/66/ndx_280sf/

Sprzedawca twierdzi, ze dzialaja wszystkie fabryczne akcesoria typu przyciski w kierownicy czy gniazda w schowku, i ze podlaczenie jest dedykowane. Prawdopodobnie w tym tygodiu bede je montowal, moge zrobic jakies fotki, jesli kogos to obchodzi. Narazie usiluje dojsc jak zdemontowac panel dookola radia - moze ktos juz to przerabial i podpowie?

Pzdr

Allo

Narazie czekam na potwierdzenie sprzedawcy, ze w ogole to radio podejdzie do nowych subarkow, bo z widoku gniazd mi sie nie wydaje. Wyglada, ze zlacza sa do subarakow pre 2008, ale zobaczymy. Menu zdecydowanie najladniejsze z dostepnych, no i opcja wpiecia dongla 3g - automapa z internetem dziala duzo lepiej niz bez. Zupelnie nie rozumiem dlaczego stacje blaupunkta czy innej alpiny nie umieja przez bt korzystac z polaczenia 3g telefonu, nie wspominajac juz o obsludze modemu 3g po usb. Chinczycy zawsze gora, hehe.

Pozdrawiam

• 1 month later...

Jeżeli chodzi o niefabryczne radio , które jest bardzo szybkie, działa Automapa rewelacyjnie,

działa bluetooth możliwość sparowania pięciu telefonów, książka telefoniczna, strumieniowe odtwarzanie plików ze smartfonów A2DP , ma dual zone, pełne komunikaty RDS ( nie maja tego nawet Pioneer i Clarion )

JEST na platformie Blaupunkta NY800 - cena ( 2700zł ) jest lepsze od Blaupunkta, chińczycy wykupili Blaupunkta,

KOSZTUJE 1999ZŁ ! w pełnej wersji 7'' LCD IPS TFT matryca z filtrem antiglare o wysokim kontraście i jasności., 2 lata gwarancji, zobacz to :

GMS 6701 LUXURY: GMS vs Blaupunkt

http://obrazki.elekt..._1360099093.jpg

Ostatnio widziałem Navroad w Subaru, Navroad do tego to przstarzały prymitywny klocek,:

http://www.gms.pl/pl/_sp/92/

Edited by MichałXT
  • 4 months later...

Witam świeżo po montażu navi do imprezy po 2007r nie orginalna navi jakiś zamięnnik ale ma wszystko i śmiga aż miło tylko jeszcze nie mogę dojść w ustawieniach żeby głośniej hołek prowadził tak w tle głęboko go słychać minimalnie ale to pewnie trza poszperać w ustawieniach oczywiście jak hołek prowadzi to musi być automapa BOX pełna wersja , sam montarz nawi w imprezie to kilka minut panel zdejmujemy wyciągamy radio wypinamy wtyczki wpinamy navi to wszystko .menu2.jpg

@, a jak rozwiązałeś podłączenie do sterownia z kierownicy - jakiś dodatkowy moduł czy plug&play. Montaż miałeś w ASO? Jak możesz to daj namiar na PW gdzie to ustrojstwo zakupiłeś. No i jak z perspektywy czasu to to działa.Teraz jakąś nową wersję wypuścili 6401 CORTEX czy jakoś tak - i się nad nią zastanawiam.

Pozdrawiam

• 6 months later...

Powrócę do tematu.

Podawane powyżej przykłady stacji multimedialnych to standard 2DIN.

Znacie może jakąś dedykowaną (czyt. bardziej dopasowaną) do XV stację? Średnio podoba mi się rozwiązanie z dodatkową ramką, która maskuje "dziury" po włożeniu stacji multimedialnej do otworu w miejsce oryginalnego radia - podobnie zresztą jest ze stacjami Kenwooda montowanymi w ASO.

Pzdr

remano

Zostają dwa ruchy do wykonania i klient będzie hepi. Producenci aut przestaja traktować swoje nawi jak graala i pozwolą łączyć dowolne programy żeby te USB na coś się przydały a Automapy i różne gaminy niech zaczną dawać licencje na różnych nośnikach, np AM nie mogę wgrać na CD i puscić w forku na jego telewizorku który aż się prosi do tego

Fani jabłuszka będą zadowoleni i z pewnością ochoczo poczekają ;-) Ja do nich nie należę, szukam więc alternatywy. A więc zapytam raz jeszcze: Możecie polecić jakąś sprawdzoną stację multimedialną z GPS do XV, taką której nie trzeba będzie "ubierać" w dodatkową ramkę?

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

• 4 weeks later...

Witajcie. Nadszedł piękny dzień, kiedy to w mojej rodzinie pojawiło się pierwsze Subaru. Konkretnie model XV( Fotka w avatarze). Auto przypłynęło z USA - jak to często nad Wisłą bywa. Komuś niestety swędziały łapki i podczas transportu zaginęła karta od systemu nawigacji.

Oczywiście mogę dostać ten niepozornie wyglądający element w salonie, jednak jego cena jest dość wysoka. Może ktoś z Was potrafi mi pomóc? Doradzić coś? Zna tańsze i lepsze rozwiązanie. Zależy mi na jak najszybszym rozwiązaniu tej sprawy.

Koleżanka wróciła z Berlina z nową nawigacją :) tzw zakup impulsowy bo oglądała Imprezy których u nas nie ma.

Zamontowana u dealera subaru, model Blaupunkt New York, mapa iGO Europa.

Mapa na karcie SD.

Widać dodatkową ramkę która jest czarna i błyszcząca i trochę nie pasuje do koloru konsoli ale poza tym jest OK.

Kosztowała 749 euro z montażem, sterowanie z kierownicy i telefon działają, działa kamera, nie działa sterowanie głosem.

Montaż trwał niecałe 60 minut, faktura, gwarancja, mycie auta, kawa.

U tego samego dealera oryginalna navi subaru 899 euro z montażem.

Niestety nie pozwoliła mi zrobić zdjęć ^_^

Ja u siebie bede mial kenwooda 4230 ( wszystko ma dzialac tzn. sterowanie z kiery, usb itp) takze cykne fotki jak to bedzie wygladało
Czy bedziesz instalował w ASO? Czy możesz powiedzieć, co stanie się z oryginalnym radiem?

Rozważam montaż w swoim Forku. Nie chciałbym zostać z wymontowanym radiem, wolałbym aby ASO go zabrało za jakąś umowną kwotę, niż miałoby zawędrować do piwnicy forever :)

Mógłbyś tez podać cenę razem z instalacją? Zastanawiam się nad znalezieniem centrali multimedialnej 2DIN z nawigacją w internecie, ale gdyby cena w ASO nie była astronomiczna...