Skocz do zawartości

Akcja charytatywna lub fundacja.


Hogi

założenie fundacji lub zorganizowanie cyklicznej akcji pomocy dla dzieci z hospicjum lub domów dziecka.  

91 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

... Tylko mam prośbę. Ktoś wcześniej pisał, aby dla zainteresowanych słać PW i to jest bardzo dobra opcja. Ostatnio nie mam czasu na regularne przeglądanie forum i mogę czegoś ważnego nie zauważyć w temacie Akcji.

 

w prawym górnym rogu ekranu wciśnij "Śledź ten temat" będziesz dostawał maila jeśli ktoś coś tu napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hogi, no to może poproś z Hospicjum o @ z listą potrzebnych rzeczy, wrzuć tu i będziemy po kolei kompletować. :)

 

Napisałem, czekam na odpowiedź.

 

Odpowiedź:

 

 

Dziękujemy za akcję.

Póki co wystarczą te rzeczy, o których pisałam wcześniej.

Zapraszamy od poniedziałku di piątku w godz. 9-14, tylko proszę wcześniej o informację, ponieważ chcielibyśmy przygotować podziękowanie.

Czy mogę sformułować podziękowanie dla Miłośników Subaru?

Proszę o sugestie.

Pozdrawiam serdecznie,

Marta Kwaśniewska

Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci

ul. Agatowa 10

03-680 Warszawa

Kom. 502 179 387

tel. 678 16 11, 678 17 11

fax 678 99 32

www.hospicjum.waw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku przypomnieniu:

 

Witam Pana,

 

Bardzo dziękujemy za chęć pomocy nieuleczalnie chorym dzieciom. Hospicjum istnieje dzięki ludziom dobrej woli.

Chciałabym zaznaczyć, że w ramach naszej opieki dojeżdżamy do chorych dzieci, które są w swoich domach na terenie Warszawy i okolic do 100 km. Zatem możemy dowieźć dzieciom paczki, które Państwo wcześniej by przygotowali. Jednocześnie mamy pod opieką ok. 30 rodzin. Dzieci są w różnym wieku, od urodzenia do młodych dorosłych, w większości cierpią z powodu chorób neurologicznych, więc kontakt z nimi jest utrudniony. Większość rodzin jest w trudnej sytuacji finansowej. Proponujemy pomoc w następującej formie:

 

- płyty z bajkami i muzyką (szczególnie płyty z czytanymi bajkami), gry planszowe, układanki, książki, zeszyty, materiały plastyczne i szkolne dla naszych podopiecznych i ich rodzeństwa,

- środki pielęgnacyjne i czystościowe dla podopiecznych i ich rodzin (np. mydło, proszki i płyny do prania),

- artykuły spożywcze (np. herbata, kawa dla rodziców, ew. słodycze).

 

W każdej chwili może się pojawić pacjent z chorobą nowotworową ze szczególnym życzeniem/marzeniem, wtedy możemy zmodyfikować plan pomocy. Wtedy mogliby Państwo pojechać do takiego dziecka i osobiście zrealizować jego marzenie.

Po zakończeniu całej akcji mamy możliwość opublikowania na temat danej inicjatywy materiału w naszym informatorze „Hospicjum”.

http://www.hospicjum...teka/informator

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

Czyli wychodzi na to że możemy przygotować 30 paczek, każda mniej więcej podobna, to jedna opcja. Ale nie wiem czy najbardziej skuteczna.

Z drugiej strony, może zbierzmy wymienione artykuły. Każdy ile może, tyle różności kupi. Pisząc oczywiście na bieżąco w wątku, żeby było wiadomo ile czego. Można taki ogół zawieźć do Hospicjum i tam Panie dokładnie wiedzą czego, która rodzina potrzebuje najbardziej. Mogą według potrzeb popakować. Zrobią to skuteczniej, bo wg. wieku i potrzeb rodziny. My tego sami nie wiemy.

Taka jest moja propozycja.

 

Hogi - oczywiście możesz liczyć na Nas i Nasze kombi ;)

Edytowane przez Albi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i świetnie.

 

Paczki możecie wysyłać na adres:

 

Wojciech Ossowski

Hawajska 18a/80

02-776 Warszawa

tel. 600-00-77-70

 

Zrobimy listę na forum i niech każdy napisze ogólnie co wysłał, nazwy gier, płyt, układanek czy tytuły książek oraz zabawki.

Edytowane przez Hogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł dla tych co z różnych powodów nie mogą zabawić się w paczkę. Proponuję by Hogi zrobił aukcję na allegro za jakąś usługę czy cokolwiek na kup teraz (nie wiem ile taka paczka może kosztować) i podać cenę takiej paczki i myślę, że 50 lub 100zł będzie dobrze. Dać tam 20szt i zamieścić link do aukcji tutaj. Każdy chętny daje kup teraz i płaci Hogiemu. Wszyscy sa zadowoleni, a i skarbówka sie nie przyczepi bo podatek odprowadzony będzie ;]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hogi, edytuj w pierwszym poście podstawowe informacje na temat podjętych decyzji. łatwiej się będzie zorganizować

 

 

1. Hogi

2. Igi_666

3. KALI

4. Artur

5. vergette

6. Amstaff23

7.Simon

8. marcinb101

9.as100p

10. Albi

11 PRIMAR

12.Giechu

13.kowal

14. anakinsky

15. Kubeusz

16. Arkadias

17.eRBe

18.allin

19. Saval

20. wyrod

21. miszozon

22. Dzioba

Edytowane przez dzioba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak z Waszymi zakupami?

My wczoraj zaczęliśmy.

Kupiliśmy zeszyty, kredki, flamastry..

Bajkę czytaną i książeczki. Takie z wypukłymi elementami i takie z różnymi materiałami.

 

Stawiamy jednak na spożywkę. Jak padnie termin konkretny, polecimy do Macro. Ryż, makarony, kasze, mąkę i inne takie trwałe produkty kupimy tam, będzie więcej.

 

 

A Wam jak idzie kompletowanie paczek??

Do boju Panie i Panowie, bo czasu mało! Niedługo mikołajki. Dobrze byłoby się do tego terminu wyrobić. Łatwiej będzie rodzinom zagospodarować budżetem przed świętami, jak będą wiedzieli co mają.

 

GO, GO, GO!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Kupiliśmy zeszyty, kredki, flamastry. Bajkę czytaną i książeczki.

 

...Stawiamy jednak na spożywkę. Jak padnie termin konkretny, polecimy do Macro. Ryż, makarony, kasze, mąkę i inne takie trwałe produkty kupimy tam, będzie więcej.

 

 

Zeszyty, książki, kredki - rozumiem.

Ale makaronów i innych na liście nie było - na pewno im się przydadzą? W sumie chyba nie chodzi o wsparcie najbiedniejszych, pozostawionych bez środków do życia.

 

Żeby ktoś sobie nie pomyślał, że krytykuję, chciałbym tylko zasięgnąć opinii, kupno produktów spożywczych o długich terminach przydatności do spożycia i dla mnie byłoby łatwiejsze i chętnie bym poszedł w tę stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość rodzin jest w trudnej sytuacji finansowej. Proponujemy pomoc w następującej formie: - płyty z bajkami i muzyką (szczególnie płyty z czytanymi bajkami), gry planszowe, układanki, książki, zeszyty, materiały plastyczne i szkolne dla naszych podopiecznych i ich rodzeństwa, - środki pielęgnacyjne i czystościowe dla podopiecznych i ich rodzin (np. mydło, proszki i płyny do prania), - artykuły spożywcze (np. herbata, kawa dla rodziców, ew. słodycze).

 

To tak dla przypomnienia posta przypominanego na tej stronie ;)

Czytaj dokładnie ;)

 

Jeśli jest tak, że większość dzieci jest chorych neurologicznie i kontakt z nimi jest utrudniony, to najczęściej potrzeba masy pieniędzy na artykuły pielęgnacyjne i leki. Więc jeśli dostaną tylko przybory szkolne i papiernicze, to wiele to nie zmieni. A przy zastrzyku art. spożywczych, nie muszą już tego kupować, mogą wydać pieniądze na wyżej wymienione ;)

Takie jest moje rozumowanie po przeczytaniu @ z hospicjum.

 

Ale przecież każdy może kupić i wysłać/zapakować co sobie życzy. :) Ja nie chciałam narzucać żadnego standardu, tylko napisać co z mojej strony dotrze. Tak się umawialiśmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Hogi

2. Igi_666

3. KALI

4. Artur

5. vergette

6. Amstaff23

7.Simon

8. marcinb101

9.as100p

10. Albi

11 PRIMAR

12.Giechu

13.kowal

14. anakinsky

15. Kubeusz

16. Arkadias

17.eRBe

18.allin

19. Saval

20. wyrod

21. miszozon

22. Dzioba

23. Apacz

 

Dopiero przeczytałem o pomyśle, dzięki Urabusowi, który zapodał link w wątku Łódzkim. Oczywiście wchodzę. Jeśli będzie taka potrzeba to dodatkowo oferuję transport autem dostawczym - kto wie, może jak się temat rozbuja to rzeczywiście województwami będziemy rzeczy wozić, albo w swoich regionach pomagać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Hogi, super pomysł !!! jestem za :grin:

 

1. Hogi

2. Igi_666

3. KALI

4. Artur

5. vergette

6. Amstaff23

7.Simon

8. marcinb101

9.as100p

10. Albi

11 PRIMAR

12.Giechu

13.kowal

14. anakinsky

15. Kubeusz

16. Arkadias

17.eRBe

18.allin

19. Saval

20. wyrod

21. miszozon

22. Dzioba

23. Apacz

24. Mysza+Góral z Łodzi

 

@, możemy przekazać paczkę na ustawce czy lepiej wysłać ją do Hogiego ?

Edytowane przez MYSZA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc mam zamiar jechać do Warszawy przed ustawką (na którą prawdę mówiąc jeszcze się nie zapisałem :rolleyes: ). Myślałem że któryś/aś z Łodzian/ek też mógłby reprezentować Was w stolicy, po czym przyjechalibyśmy do Marionetki. I co Wy na to :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za, jak nie będzie odzewu z mojej to PW bo czasami zapominam przejrzeć wszystkich wątków .W tamtym roku sam próbowałem na forum zorganizować wyjazd do domu dziecka Subarakami ale z marnym skutkiem :cry:

 

1. Hogi

2. Igi_666

3. KALI

4. Artur

5. vergette

6. Amstaff23

7.Simon

8. marcinb101

9.as100p

10. Albi

11 PRIMAR

12.Giechu

13.kowal

14. anakinsky

15. Kubeusz

16. Arkadias

17.eRBe

18.allin

19. Saval

20. wyrod

21. miszozon

22. Dzioba

23. Apacz

24. Mysza+Góral z Łodzi

25. Doktorek

Edytowane przez Doktorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hogi, paczka wysłana :smile:

Paczka odebrana :-)

 

Hogi, kiedy chcesz przekazać te paczki? 7.12 będę jechał na ustawkę do Łodzi to mógłbym pozbierać paczki przygotowane przez forumowiczów z małopolski i podrzucić Ci do Wawy

 

Na pewno po 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...