Skocz do zawartości

Akcja charytatywna lub fundacja.


Hogi

założenie fundacji lub zorganizowanie cyklicznej akcji pomocy dla dzieci z hospicjum lub domów dziecka.  

91 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Mała korekta listy. Już poprawione ;)

 

No i w końcu się ruszyło :grin:

 

1. Hogi

2. Igi_666

3. KALI

4. Artur

5. vergette

6. Amstaff23

7.Simon

8. marcinb101

9.as100p

10. Albi

11 PRIMAR

12.Giechu

13.kowal

 

No chętnych cały czas przybywa. Cieszy mnie to niezmiernie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Hogi

2. Igi_666

3. KALI

4. Artur

5. vergette

6. Amstaff23

7.Simon

8. marcinb101

9.as100p

10. Albi

11 PRIMAR

12.Giechu

13.kowal

14. anakinsky

 

Szanowni, dajcie sobie spokój z zakładaniem fundacji - pracuję w takowej, więc temat jest mi znany - do świąt nie zdążymy...

Hogi, znam osobiście ks. Stryczka od Szlachetnej Paczki, więc jakby co to mogę się skontaktować.

Myślę, że możemy spokojnie pozbierać pieniądze i kupić coś dzieciakom na takiej samej zasadzie, jak w szkołach są zbierane pieniadze przez rady rodziców - nie dajmy się zwariować...

 

Hogi - może kreskowicze się dołączą...?

Edytowane przez anakinsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hogi - może kreskowicze się dołączą...?

 

kreska już organizuje od zeszłego roku.

 

"Kochani,

Niedawno skontaktowaliśmy się ze Stowarzyszeniem Motocykliści Dzieciom, które to stowarzyszenie organizuje dla różnych dzieciaków rozrywki.

Rozrywki są oczywiście motoryzacyjne, ale nie tylko motocyklowe, często również samochodowe."

 

"W przedostatnią niedzielę października pragniemy pokazać dzieciom mocno sportowe samochody i "przekazać" je do pełnej dyspozycji maluchów :) Gościć będziemy głównie posiadaczy różnych modeli Subaru, ale wśród nich znajdzie się m.in. niejedno Porsche oraz Fordy Mustangi - tak więc dzieciom nie pozwolimy się nudzić.

Gdy dzieci już zaczną kręcić nosami (ile można przecież siedzieć w Aston Martinie... ;) zabieramy dzieci do samochodów i wspólnie jedziemy do Cinema City Arkadia na film na mecz oraz poczęstunek w McDonaldzie ;) Rezerwujcie sobie czas do godziny co najmniej 17.

 

Czekać na nas będzie 29 dzieci, znaczna większość poniżej 14 roku życia - dużo także kilkuletnich maluchów. Jeśli macie pomysły jak urozmaicić dzieciom ten dzień to jesteśmy otwarci na pomysły, piszcie :)

 

Zapraszamy mocno sportowe samochody, mogą być oczywiście także oldtimery (ale o sportowym zacięciu !). Aby przewieźć wszystkich do kina potrzebujemy minimum 15 samochodów. Pomożecie ? ;)

 

Spotykamy się o godzinie 10:30 pod Ratuszem Białołęka, róg Modlińskiej i Światowida:

 

http://maps.google.p... ... 09645&z=17

 

I jeszcze jedno -> słodycze obligatoryjne, mamy już wielki wór do którego je zbierzemy ;)

 

OSTATECZNA DATA 23.10.2011. Im więcej aut, tym lepiej.

 

Dodatkowo robimy zbiórkę, tak jak kiedyś, żeby przekazać ośrodkowi najpotrzebniejsze rzeczy, albo chociaż zabawki dla dzieciaków.

Jeśli nie możecie wesprzeć akcji osobiście, a chcecie pieniężnie, to EDIT

 

SMD nie ma jeszcze strony www, ale tu można zobaczyć co robią http://pl-pl.faceboo...yklisciDzieciom"

 

 

Tu info o fundacji:

 

 

http://www.motocyklisci-dzieciom.pl/

Edytowane przez Hogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hogi to róbmy zbiórkę kasy (co łaska) do końca listopada, po Barbórce pojedziemy na zakupy, ogarniemy co się da z potrzebnych rzeczy i ustalimy datę i miejsce przekazania. Chyba, że działamy ze szlachetną paczką to trzeba wybrać rodzinę i poznac jej potrzeby.

Myślę, że na razie nie ma co za dużo kombinować, bo do świąt nie dużo czasu. Pierwsza tura naszej pomocy to zebrana kasa i zakupy plus może zbawki jak ktoś ma, chce dać.

A później zastanowimy się jak zrobić, żeby nie był to jednorazowy zryw, tylko systematyczna pomoc.

Edytowane przez KALI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Hogi

2. Igi_666

3. KALI

4. Artur

5. vergette

6. Amstaff23

7.Simon

8. marcinb101

9.as100p

10. Albi

11 PRIMAR

12.Giechu

13.kowal

14. anakinsky

15. Kubeusz

16. Arkadias

17.eRBe

 

18.allin - mam już pare zabawek zebranych w pracy. jeżeli decydujecie sie na zakup zabawek nowych bądz ksiażek/gier/drobiazgów - zajrzyjcie na fb/SCIENCESTORE, jest to sklep w CNK z którym współpracowałem i mysle ze dam rade ogarnąc 30% rabaty na produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Hogi

2. Igi_666

3. KALI

4. Artur

5. vergette

6. Amstaff23

7.Simon

8. marcinb101

9.as100p

10. Albi

11 PRIMAR

12.Giechu

13.kowal

14. anakinsky

15. Kubeusz

16. Arkadias

17.eRBe

18.allin

 

 

 

Hogi - wydaje mi się, że najłatwiejsza na początek może być właśnie ta Szlachetna paczka.

Można zrobić zbiórkę i wtedy z wiadomym już budżetem wybrać rodzinę na której potrzeby starczy taka kwota. Kupić co trzeba i już.

Jak na pierwszy raz, to może być mniej skomplikowane i bez problemu możemy wtedy zdążyć przed świętami.

A dalej na spokojnie ustalić jak to pociągnąć systematycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma jak? A Hogi nie ma konta? Myśle, ze nikt nie będzie miał obaw przed zrobieniem przelewu.

Nie chodzi o zaufanie, tylko o działanie zgodnie z prawem. Zaproponowałem wcześniej już ten pomysł.

A co jest niezgodnego z prawem w zrobieniu przelewu z konta na konto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma jak? A Hogi nie ma konta? Myśle, ze nikt nie będzie miał obaw przed zrobieniem przelewu.

Nie chodzi o zaufanie, tylko o działanie zgodnie z prawem. Zaproponowałem wcześniej już ten pomysł.

A co jest niezgodnego z prawem w zrobieniu przelewu z konta na konto?

 

Zbiórka pieniędzy bez zarejestrowania stowarzyszenia w KRS jest niezgodna z prawem i powinna być też opodatkowana. A tak na serio to zróbmy to w ten sposób, że osoby chętne do pomocy wpisują się na listę i później roześlemy numer konta do tych osób. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.zostanmikolajem.com/

"Zostań Mikołajem. Spełnij dziecięce marzenie"

164 ciężko niepełnosprawne dzieciaczki ze specjalnego ośrodka w Zgierz spisały na białych kartkach swoje marzenia. Wiele z nich to sieroty lub dzieci z rodzin patologicznych.

Żadne z marzeń, jak się okazało, nie było droższe niż… 100 złotych.

 

Zamiast zbierania pieniędzy, każdy spełnia marzenie konkretnego dziecka... zachęcam również do tego typu akcji tuż przed świętami, ja napewno wezmę udział w pomocy w tej formie.

 

Lista marzeń:

http://www.zostanmikolajem.com/?page_id=13

Edytowane przez vergette
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Hogi

2. Igi_666

3. KALI

4. Artur

5. vergette

6. Amstaff23

7.Simon

8. marcinb101

9.as100p

10. Albi

11 PRIMAR

12.Giechu

13.kowal

14. anakinsky

15. Kubeusz

16. Arkadias

17.eRBe

18.allin

19. Saval

20. wyrod

 

Dobra, pogubiłem się. Przeczytałem chyba cały topic i nie wiem dokąd mamy zmierzać.

 

OPCJA 1.

http://www.hospicjum.waw.pl/ + lista:

- płyty z bajkami i muzyką (szczególnie płyty z czytanymi bajkami), gry planszowe, układanki, książki, zeszyty, materiały plastyczne i szkolne dla naszych podopiecznych i ich rodzeństwa,

- środki pielęgnacyjne i czystościowe dla podopiecznych i ich rodzin (np. mydło, proszki i płyny do prania),

- artykuły spożywcze (np. herbata, kawa dla rodziców, ew. słodycze).

 

OPCJA 2:

zbiórka kasy na czyjeś konto i jeden duży zakup dla Ośrodka / Domu Dziecka

 

OPCJA 3:

http://www.szlachetnapaczka.pl/

 

OPCJA 4:

http://www.zostanmikolajem.com/

 

Może jednak warto skupić się na jednym rozwiązaniu, bo okaże się finalnie, że akcja będzie rozproszona. Oczywiście nie będzie w tym nic złego, bo pomoc i tak dostaną Potrzebujący, ale chyba chcielibyśmy bardziej skumulowanego efektu, choć odrobinę utożsamianego z forum.

Może Hogi Założyciel zabierze głos ;P

 

ad. Fundacja.

Współpraca z jakąś Fundacją wiele ułatwia w procesie wspierania jakiejkolwiek dobroczynności, szczególnie dzięki możliwości dokonywania wpłat bez konieczności tłumaczenia się w US. Ponieważ od jakiegoś czasu sam odczuwam potrzebę współpracy z jakąś fundacją, gdyby na forum znaleźli się chętni do udziału w założeniu takowej, zapraszam na prv.

Edytowane przez wyrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę decydować za wszystkich a czasu jest bardzo mało.

Skupmy się na tych Świętach.

 

Potem zdecydujemy jak działać w przyszłości i komu pomagać.

 

Moja propozycja Hospicjum.

 

 

Paczki możecie wysyłać na mój adres, zbierzemy się jednego dnia i zawieziemy na Agatową.

 

Jak ktoś ma jakieś propozycje lub sugestie, niech pisze.

 

Dowiem się jak to zorganizować jeżeli chodzi o pakowanie czy transport do Hospicjum.

Edytowane przez Hogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Hogi

2. Igi_666

3. KALI

4. Artur

5. vergette

6. Amstaff23

7.Simon

8. marcinb101

9.as100p

10. Albi

11 PRIMAR

12.Giechu

13.kowal

14. anakinsky

15. Kubeusz

16. Arkadias

17.eRBe

18.allin

19. Saval

20. wyrod

21. miszozon

 

Tylko mam prośbę. Ktoś wcześniej pisał, aby dla zainteresowanych słać PW i to jest bardzo dobra opcja. Ostatnio nie mam czasu na regularne przeglądanie forum i mogę czegoś ważnego nie zauważyć w temacie Akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...