Skocz do zawartości

Akcja charytatywna lub fundacja.


Hogi

założenie fundacji lub zorganizowanie cyklicznej akcji pomocy dla dzieci z hospicjum lub domów dziecka.  

91 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

I dasz radę Hogi z kontem?

 

Tu trzeba coś pomyśleć, żeby było zgodnie z prawem.

@@Hogi, nic nie wymyślisz, albo własna fundację z własnym kontem, albo wpłacanie na konto istniejącej fundacji z jakimś dopiskiem :idea: Alternatywnie można przygotować paczki i wręczyć je lub wysłać konkretnym dzieciom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez fundacji może się Urząd Skarbowy przyczepić. Podatek od darowizny jeszcze darobiorcom przywali i wtedy nasza pomoc bokiem im wyjdzie :???:

 

Jak założyć fundację:

http://poradnik.ngo.pl/x/340250

 

Temat zamarł? :cry: Może ino prezenty się da?... a może gotówka? Kurcze działajmy bo cza leci :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie poważnie, to wydaje mi się, ze trzeba zagadnac Dyrekcję o pomoc w tym temacie. Może coś się uda dorzucić?

Kilka małych modeli Subarynek i już nam rosną kolejni fani :)

 

Tylko najpierw sami się zorganizujmy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowną Dyrekcję :grin:

Jest do Dyrekcji ogromna prośba o zaangażowanie się w organizowaną przez The Forum akcję pomocy dzieciom nieuleczalnie chorym. Jeśli Dyrekcja wyraża chęć uczestnictwa w owej akcji zapraszamy do dyskusji w wątku:

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/57402-akcja-charytatywna-lub-fundacja/page__st__25#entry1653107

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie staram się wspierać akcje, gdzie docieramy bezpośrednio do potrzebujących, mam lekkie obawy przed wszelkiego rodzaju fundacjami, akcjami puszkowymi z plakietką na piersi i milionem prezesów... ale jeżeli będziemi mieli w zorganizowany i skuteczny sposób pomagać to oczywiście jestem za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Sam pomysł uważam za bardzo dobry. Chęć pomocy potrzebującym to bardzo szlachetna cecha. Wiemy też, że niejdnokrotnie Forum spontanicznie pomagało w róznych akcjach. SIP jako taki ma "pod opieką" także kilka instytucji o chrakterze pomocowym ( dzieci ). Natomiast nie "chwalimy" się, gdyż każda publiczna informacja na ten temat powoduje lawinę próśb, zapytań etc.Mamy ograniczone możliwości, nie jesteśmy w stanie uzdrowić świata. Z tym wiekszą przykrością musimy niestety często odmawiać - żeby dać, trzeba mieć. A jak wszyscy wiemy szczególnie tearaz w branży motoryzacyjnej ... trochę słabo ( przewidywania związku dealerów mówią o utracie miejsc pracy w roku 2013 nawet do 15% !). Ile dealerów splajtuje - trudno powiedzieć.Ale ad rem.Jeżeli tylko bedziemy mogli pomóc - zrobimy to.Ale inicjatywa i działanie bezpośrednie powinno być ze strony Forum.Jeżeli SIP sam się zaangażuje jako organizator, to:- nie będzie to już widziane jako działanie Forum;- część Forumowiczów zaneguje takie działanie przez sam fat, że SIP ( Ja ?) jest bezpośrednio rozumiany jako organizator;- pojawią się wręcz podejrzenia ( w optymistycznym scenariuszu sporadyczne), że wyciągamy z tego korzyści finansowe;- SIP zostanie zasypany prośbami o pomoc, których po prostu nie bedzie w stanie spełnić; niepotrzebnie mogą zostać obudzone nadzieje ( bo przecież ONI mają !), z następującym po nich rozczarowaniem.Osobiście też chętnie przyłączę się do akcji.Bardzo proszę o zrozumienie mojego stanowiska - oficjalne zaanagażowanie SIP po prostu nie będzie korzystne ani dla idei, ani dla efektów. W końcu do dziś prawie nikt ( za wyjątkiem osób wówczas bezpośrednio w temat zaangażowanych ) nie wierzy, że choćby inicjatywa powstania SJS nie była żadnym chwytem marketingowym, lecz wynikała bezpośrednio z moich obaw o bezpieczeńswto młodych ludzi nabywających wówczas Imprezy GT. Łączę pozdrowienia i 3-mam kciuki za powodzenie akcji !!!

Edytowane przez Dyrekcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Ze względu na wyjazd ( JP ) musze się "odmeldować" do poniedziałku.

 

Pozdrowienia

 

ps. Na powyższe posty odpowiedziałem w temacie - dziękuję za jego wskazanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja dwa grosze. Hogi, pomysł świetny. A co do konkretów, to proponuję po odpowiedzi z Hospicjum na Ursynowie zrobić póki co w Warszawie tak: zaczyna się niedługo szał zakupowy przed świętami, ustalmy sobie np. limit 50zl i przy okazji zakupów dla najbliższych kupić do tej kwoty gier/zabawek/puzzli/etc i przy okazji Warszawskiego Śledzika zwieźć to wszystko w jedno miejsce i potem przekazać. Służę pomocą w transporcie na miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...