Skocz do zawartości

Ogromne spalanie.


kulczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam ogromny problem z moim wrx'em, dosłownie połyka paliwo. Przy mega spokojnej wręcz dziadkowej jeździe nie moge zleciec ponizej 17l/100km. Kupiłem ostatnio kabel zwykły Vagowski OBDII, mam program EcuExplorer ale nie bardzo wiem jak zrobic logi,czytałem cos ze trzeba zmieniac jezyk w laptopie na angielski. Jak możecie to doradzcie cos bo nie da sie jezdzic, za 150zł robie 150km czy to jest normalne ? Odrazu dodam ze samochód jest nie modyfikowany jedynie zalozona sama konćowa wydechu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już trochę zimno, są korki, jak mi mój spali poniżej 18L w mieście to się ciesze. Ostatnio bak na full - 250 km i rezerwa :???:. Dużo paliwa połyka na starcie na "dogrzanie", a w korkach jak stoisz to myślę że 5L/h może być mało :shock: . Aha, w większości autem moja jeździ żona z juniorem wiec na pewno się nie rozwija do więcej niż 4500 obr/min. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam ogromny problem z moim wrx'em, dosłownie połyka paliwo. Przy mega spokojnej wręcz dziadkowej jeździe nie moge zleciec ponizej 17l/100km.

 

Skoro przy mega spokojnej jeździe, to chyba zdecydowanie za dużo. U mnie, jeżeli auto jeździ w zakresie obrotów 2-4tys., a od czasu do czasu max obroty w sporadycznych "kopankach" - spalanie wychodzi 12,5- 14 w mieście. (zależnie od temperatury zewn. i ilości korków), bez klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sonde sprawdzałeś, mi jak sonda staneła ''na bogato'' wskazówka w oczach leciała na dół.

 

tez sugeruje sonde jako pierwsza rzecz do sprawdzenia, tyle ze o ile dobrze rozumuje paliwa dolewa ponad miare przy przeklamaniach w strone "na ubogo".

 

jak juz ogarniesz EcuExplorera to patrz na AFR w trakcie jazdy, pod obciazeniem w open loopie powinno byc kiela 11tu.

 

Inna sprawa ze mialem wlasnie taki przypadek w foresterze (AFR rozjezdzal mi sie do ponad 16-20 w open loopie) sonde wymienilem ale drastycznego wplywu na spalanie nie obserwowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy za pomocą tego kabla i ecuexplorera da się sprawdzić działanie sondy i przepływomierza bo właśnie sam typuje jedna z tych rzeczy

no fakt przeplywomierz to "drugi pierwszy trop" ;)

odczytasz w EcuExplorerze wartosci jednego i drugiego, wartosci AFR Ci juz podalem, przeplyw przy pelnym obciazeniu w dwulitrowym wrx'ie AFAIR powinien siegac max 200 g/s chociaz mi sie w swoim nie bardzo udaje przekroczyc 180

 

To tak zgrubsza tylko, zeby to dobrze pooceniac w czasie rzeczywistym to juz trza sie znac lepi ode mnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja rozwiążę Wasze problemy z wysokim spalaniem. Zmieniajcie biegi, skrzynia ma 5 a nawet czasem 6 biegów :cool: a nie 1 i 2 oraz R :-P

100% miasto 13,5l (przed i po remapie) - w trasie od jakiegoś czasu mi się nie spieszy więc ok 10-11l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile 17 - 20 litrów chlopy jak wy jeździcie ?? swoim wrx tyllko 268 kunia, nq full bqku robię minimum 400km jak się uprę czyli max do 120 to robi trasa katowice - krosno - krosno - katowice bez większych problemów na drugich bramkach zapala się rezerwa, miasto dzida robie 300km ale na krótkich trasach jak jedzie zimno to czyści bak bardzo szybko w zimie po mieście i tylko dom i praca do jakiś szok 200km na pelnym baku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile 17 - 20 litrów chlopy jak wy jeździcie ?? swoim wrx tyllko 268 kunia, nq full bqku robię minimum 400km jak się uprę czyli max do 120 to robi trasa katowice - krosno - krosno - katowice bez większych problemów na drugich bramkach zapala się rezerwa, miasto dzida robie 300km ale na krótkich trasach jak jedzie zimno to czyści bak bardzo szybko w zimie po mieście i tylko dom i praca do jakiś szok 200km na pelnym baku

 

Wiesz do ekonomicznego i wygodnego jeżdżenia mam V70 w dieslu. Po za tym miasto, korki, dogrzewanie itp. robi swoje. Pojęcie "miasto" w rzeczywistości może różnie znaczyć. Po za tym podobno STi więcej palą od WRX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...