Skocz do zawartości

Kangur podczas ruszania i zmiany biegów. Wymienione poduchy...


Max

Rekomendowane odpowiedzi

Odkąd pamiętam mam z tym problem. Podczas ruszania lub zmiany biegu przy mniejszej prędkości auto trochę szarpie. Pierwotnie myślałem że winna jest któraś z poduszek silnika, skrzyni czy mocowania dyfra ale jak się okazuje nie... Pod silnik i skrzynie podeszły nowe poduchy a dyfer wisi na poliuretanach. Przeszukałem forum i ręce mi opadają bo nie znalazłem żadnego podobnego przypadku.

 

Ostatnio zauważyłem jednak pewien problem z pracą silnika przy niskich obrotach. Na wolnych obrotach auto ma ~750 rpm a przy minimalnym dodaniu gazy obroty wskakują na ~1300 rpm. Nie ma możliwości ustawienia żadnej innej pomiędzy tymi przedziałami. (

sorki za jakość ale nagrywane kalkulatorem :P ) Co może powodować jaki bajzel i czy może być to powiązane z szarpaniem przy starcie?

A może po prostu tak ma być i ja coś świruje...

 

Pacjent: impreza RX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też robi kangura przy niskich prędkościach (I bieg, ruszanie, dojeżdżanie bez gazu na I'szym biegu)... po wymianie oleju w skrzyni i w dyfrze odrobinę zrobiło się to mniej odczuwalne, ale jednak nadal jest. W planach mam wymianę świec, kontrolę przewodów - boję się też, czy to nie dyfer, bo ostatnimi czasy na zjazdach z górki bez gazu i około 2000-2100 obrotów potrafi się odezwać. :/

 

Ogółem, nic przyjemnego, acz mam to, odkąd auto kupiłem. Poprzedni właściciel wskazywał na docisk sprzęgła, ale średnio mi to pasuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet sprzęgła wymieniony 30k km temu. Pare miesięcy temu był wyjmowany silnik i z zewnątrz wyglądało to bardzo dobrze. Sprawa jest na tyle specyficzna ze szarpanie wystepuje rowniez przy odpuszczaniu i dodawaniu gazu a nie tylo przy ruszaniu. Dlatego chyba wykluczam sprzegło i kszywe koło zamahowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam praktycznie nowe sprzegło, Jedyne co mi przychodzi do głowy to dalsze przeniesienie napędu albo coś od silnika

 

BTW- najgorzej jest z reduktorem w korku! Ale jw. jedyne co mi przychodzi do głowy to własnie wiskoza- spina "na ostro" albo coś takiego....

 

Bede gdybał jak to wymienie, a problem bedzie na tyle irytujący zeby sie nim zająć :P

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...