Skocz do zawartości

Jaki klucz elektryczny do kół


BOROwaty

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem w końcu ryobi 400NM ale z 5AH baterią czego do końca nie kumam - dlaczego maksymalny prąd baterii jest związany z jej pojemnością no ale skoro wszyscy tak piszę to nie wnikam  Zastanawiam się nad żabą ale kurde mam już taki brak miejsca że kolejny grat mi nie w smak. Jak ten na klucz nie będzie stabilny to trudno - dokupię i żabę.
Tu chodzi tylko o wydajność prądową ogniwa. W baterii większej pojemności jest więcej ogniw połączonych równolegle. Więc można z nich pobrać większy prąd i tym samym silnik może większy moment wygenerować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, ewemarkam napisał:
Godzinę temu, Tinuviel napisał:
Zamówiłem w końcu ryobi 400NM ale z 5AH baterią czego do końca nie kumam - dlaczego maksymalny prąd baterii jest związany z jej pojemnością no ale skoro wszyscy tak piszę to nie wnikam emoji3.png Zastanawiam się nad żabą ale kurde mam już taki brak miejsca że kolejny grat mi nie w smak. Jak ten na klucz nie będzie stabilny to trudno - dokupię i żabę.

Tu chodzi tylko o wydajność prądową ogniwa. W baterii większej pojemności jest więcej ogniw połączonych równolegle. Więc można z nich pobrać większy prąd i tym samym silnik może większy moment wygenerować.

 

Wiem ale łudziłem się że tam jest odpowiednia elektronika która zapewnia wydajność prądową :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ pojemność baterii wynika z połączonych równolegle ogniw. 2 Ah to z reguły, w dużym przybliżeniu 10 A. 5 x 4V to 2 Ah, 10 A. 4 Ah, to najczęściej 2x5 ogniw a więc 20 A. 6 Ah to już 30 A. Mówię oczywiście o przeciętnych akumulatorach tam stosowanych. 18650, najczęściej stosowane, z dobrej firmy, mogą nawet dać 50 A. Ale cena zabija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, no to koła przełożone. wszystkie śruby poszły bez problemu, podnośnik też da się kluczem obsłużyć, parę sekund i jest i auto w górze, chociaż nie jestem pewien czy podnośnik jest szczęśliwy z takiego traktowania chociaż da się spokojnie powoli kręcić 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kupiłem w końcu RYOBI R18IW3 5.0Ah i nasady WERA

 

wczoraj pierwsza zmiana kół, rewelacja, nie mam porównania z tańszymi wersjami, ale Ryobi robi robotę, nic więcej nie potrzeba

WERA-004595.jpg

Edytowane przez vexus
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...