Skocz do zawartości

ABS na autostradzie


petronews

Rekomendowane odpowiedzi

Czy spotkaliście się z przeczuloną reakcją ze strony układu ABS przy nawet lekkim hamowaniu podczas jazdy z prędkościami autostradowymi? Nie wiem czy to przez przeczulony subarowski abs w połączeniu z wysokim profilem opon (205/70/15) czy coś zepsute. Kilka razy zdarzyło mi się, że jadąc dość szybko autostradą, zmuszony zwolnić z powiedzmy 150 do 110 przez samochód wyprzedzający TIRA , po lekkim naciśnięciu hamulca załączyła mi się pompa ABS (chyba na jednym kanale), powodując utratę siły hamującej i lekkie zarzucenie samochodem wymagające korekty toru jazdy. Puszczenie hamulca i mocniejsze depnięcie przywracało normalne działanie hamulca. To bardzo nieprzyjemne doświadczenie, zwłaszcza gdy ktoś wyskakuje z prawego pasa bez zerkania w lusterko…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś masz chyba nie teges - co prawda jeżdżę na 215/60/16 ale nigdy na autostradzie ABS mi się nie włączył (a zdarzyło mi się ostrzej hamować przed przegapionym zjazdem). u mnie włącza się tylko na sypkim/śliskim lub na nierównościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda kwestia opon? Na jakiej nawierzchni to wystąpiło? I w jakim stanie masz hamulce? Bo z tego, co piszesz (zarzucenie) działanie ABS mogło być wymuszone przez nierównomierne działanie hamulców, czego mogłeś nie odczuć przy niższych prędkościach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony General Grabber UHP, zdrowe, wyważone. Dobry pomysł z tymi hamulcami, podjadę na pomiar siły hamowania. Nawierzchnia: asfalt, raczej bez zastrzeżeń… Z potencjalnych przyczyn przychodzi mi jeszcze do głowy niewymieniony, wylany sworzeń lewego przedniego wahacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...