Skocz do zawartości

zmiana zawieszenia - seria na zimę


Jano

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, a mianowicie na co dzień jeżdżę na dość niskim, twaradym gwincie i powiem szczerze, że na zimie nie jest to dobre rozwiązanie. Nawet przy nowych oponach "miota nim jak szatan... " :lol: , a tak się składa, że mam cały kompletny zawias z mojego poprzedniego WRX 2001, który jest dużo bardziej miękki i wyższy, a na zimę to dobra opcja. I właśnie dlatego mam pyatnie, czy podejdzie zawias z WRX 2001 do STI 04/05. Z góry dzięki za Odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdzie bez problemu.

 

Dzięki, w takim razie w przyszłym tyg. będzie przygotowanie do zimy :lol:

A skoro widzę że kolega troszkę zoriętowany, to miałbym jeszcze jedno pytanie, tylko to sporo bardziej skąplikowane. Chodzi mi o to czy da rade do auta 04 http://moto.allegro.pl/subaru-impreza-03-07-panel-sterowania-klimatyzacja-i2741429503.htmlwłożyć panel sterowania nawiewami, który był montowany od 05 http://moto.allegro.pl/subaru-impreza-wrx-2005-2007-panel-sterowania-i2746894797.html, bez żadnych kombinacji z przeróbka elektryki. Po prostu chodzi mi czy wtyczki będą plug&play. Równoczęsnie rozumię, że taki zabieg wiąże się z wymianą wielu elementów innych elementów jak tunel i cała plastikowa część centralna pod ten panel sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze wiedzieć, że wtyczki pasują. Wg mnie to trzeba do przeróbki tego:

-panel sterowania wraz z ramką

-cały centralny plastik, który przychodzi pod wyżej wymienione części

-tunel, który pasuje do tego centralnego plastiku który próbowałem wyżej opisać

 

Czy jeszcze coś potrzeba ? Może masz jakiś kontakt z tym kolegą gwidonem, bo ja tu jestem świeży i zabardzo nikogo nie znam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolego mógłbyś jeszcze raz wysłać mi linka do kolegi "gwidona", ponieważ nie zdążyłem się z nim skontaktować przed zmianą wizerunku forum, a teraz wyskakuje mi błąd jak klikam w powyższego linka. (masakra, ledwie się oswajałem z starym forum a tu niespodzianka :???: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zawias seria z sti 2003, tanio oddam , jak cos to pw

Witaj, ja w sumie nie potrzebuję zawieszenia bo mam aż 2, w pytaniu chodziło mi czy wrx-owy podejdzie na zimę do mojego auta. Ale w sumie niedawno znajomy szukał jakiegoś zawiasu, tylko że musiałbym wiedzieć ile dla ciebie jest tanio.... za coś takiego?

 

Ps (nie da rady wysłać do ciebie pw)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. stabilizatory też zmieniasz ?

Też się nad tym zastanawiałem, tylko że mam włożone stabilizatory WHITELINE z 3 stopniową regulacją - więc ustawę je na najbardziej miękko. Ale na zimę jak będzie duuuużo śniegu, planuję coś jeszcze bardziej nietypowego, a mianowicie odkręcić łączniki (wtedy będzie tak jakby nie było stabilizatora) - wiem że będzie hardcore ale już kiedyś w zimie innym autem jeździłem na takim rozwiązaniu i było spoko (jak sie nie sprawdzi w STI to powrócę do poprzedniego pomysłu). Jak już szybciej wspomniałem jest to rozwiązanie tylko i wyłącznie gdy będzie dużo śniegu - czyli większość przełęczy i górek w mojej okolicy, które są utrzymywane przez większość zimy na biało :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Ps. dzięki z podpowiedź z tymi rozstawami śrub, na szczęście mam 5x100, więc tak samo jak miałem w moim WRX, czyli wnioskuję że będzie działało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze jedno pytanko nie związane z moim autem - sądząc po twoim zdj to jeździsz WRX kombi ?? I właśnie chodzi mi czy zawieszenie z combi jest takie samo jak to z sedana (skoro wsadziłeś zawias STI spec C :-P ), a jeżeli nie to czym się różnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...