Skocz do zawartości

Odszperzenie Justy '92


kosak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Po długim czasie nareszcie to jeździ (bardzo nawet), ale szpera przeszkadza skręcać

na luźnych nawierzchniach przy załączonym 4WD. Szukałem (może słabo) - nic nie znalazłem na forum ani też w goglach żeby ktoś to wcześniej robił.

 

Pacjent: Justy'92 MPI 1190ccm 4WD

 

Problem: regulacja(?) / usunięcie tylnej szpery

 

Sugestia: Czy każde Justy po włączeniu 4WD ma szperę z tyłu(?)

Most nie jest zaspawany bo po wyłączeniu 4WD "nie struga" tył

wewnętrznym kołem.

 

 

Wszelkie informacje mile widziane. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justy nie ma żadnej szpery. Dodatkowo ma tylko 2 dyferencjały - przedni i tylny, a brak jest centralnego, bo napęd na 4 koła jest zapinany na stałe (po włączeniu go przyciskiem). I właśnie z powodu sztywnego spięcia napędu ciężko manewruje się na przyczepnych nawierzchniach.

 

-- 31 paź 2012, o 21:55 --

 

Zaspawanie tylnego mostu powoduje że Justy staje się mega nadsterowne i kręci obrki na mokrym asfalcie jak rasowy WURC :twisted: - jednak po 100 km takiej jazdy ze skrzyni biegów, adokładniej przystawki wyprowadzającej napęd na tył zostaja wióry :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justy nie ma żadnej szpery. Dodatkowo ma tylko 2 dyferencjały - przedni i tylny, a brak jest centralnego, bo napęd na 4 koła jest zapinany na stałe (po włączeniu go przyciskiem).

to wlasnie mialem na mysli, "centralna szpera" to skrot myslowy, bo zachowanie jest jak szpera 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt jest taki że na na szutrze autko pcha się do przodu na oślep przy skręconych kołach, a kopanie "lewą" nic

nie daje przez właśnie brak dyfra centralnego. 11.11 jadę jeszczę jedną imprezę na tym setupie potem auto

idzie na warsztat.

 

Jesli masz szpere kupuje w ciemno od Ciebie dyferencjal

 

Jeśli tam siedzi jakiś regulowany torsen to ogarną mi to na miejscu, jeśli nie to zrobię sobie wycieczkę do Ciebie

z dyfrem w bagażniku. :cool:

 

------

EDIT:

 

Wrocław mam znacznie bliżej to się zobaczy co będzie za jakieś 2 tygodnie.

Edytowane przez kosak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...