Jump to content

wymiana uszczelki drzwi kierowcy

JeromeBaldino
 Share

Recommended Posts

Cześć, orientujecie się może czy wymiana uszczelki drzwi kierowcy to kosztowne przedsięwzięcie ? Przy jeździe powyżej 80km/h zaczyna mi coś świszczeć przy szybie od strony dachu. Jest to wyjątkowo upierdliwe - można to trochę zniwelować jak się minimalnie odsunie szybę (tak o 0,002 sekundy wciśnięcia przycisku :) ale nie usuwa to piszczenia całkowicie. Od strony pasażera i z tyłu nic nie słychać...

Sprawdź mój post w tym wątku, tam jest parę rad odnośnie hałasu i jego prób eliminacji LINK1. Zwłaszcza przydatny jest link do amerykańskiego forum ( forum USA). A tak naprawdę to wszystko zależy co konkretnie świszczy - jeśli uszkodzona uszczelka to pewnie tylko jej wymiana pomoże, w innym przypadku metody opisane w powyższym linku mogą się okazać pomocne :)

• 2 weeks later...

witam

ktoś sprawdzał ten patent z włożeniem rurki między uszczelkami ? :shock:

Rurki nie, ale kiedyś, dawno temu i kilka aut temu też, wkładałem w podobną uszczelkę samoprzylepną uszcelkę do drzwii/okien o przekroju D - http://www.dd-company.pl/sklep/galerie/u/uszczelka-do-okien-i-drz_3833.jpg

Praca uszczelki wyraźnie się wtedy poprawiła, więc coś w tym jest.

• 2 months later...

w amerykańskim sklepie online części od ręki jakie się chce:

uszczelka:

http://www.subarupar...hp?partid=14956

trójkąt:

http://www.subarupar...php?partid=9923

p.s. w polskim ASO za trójkąt 360 brutto, też rozsądnie.

p.s. 2: Uszczelka drzwi - 715 zł brutto

Mam pytanie odnośnie tych trójkątów. Czy jak wyglądają jak na tym foto tu są do wymiany ?:

WindowGussets003.jpg

Czemu ta guma się rwie ? Czy w nowych po wsadzeniu nie porwie się ? Gwiżdże mi w okolicy tych trójkątów i wyglądają podobnie jak na foto.

Edited by siwy_001

Mój trójkąt po stronie kierowcy wygląda dokładnie tak samo (przerwany na górze), ale z moich obserwacji to nie to jest powodem gwizdania. Jak spojrzysz niżej to zobaczysz że ta guma rozeszła się na boki i nie przylega już dokładnie do szyby (na obrazku co jest wklejony wyżej widać to mniej więcej na wysokości poniżej boczku fotela kierowcy, który widać za szybą), i to właśnie to nieprzyleganie do szyby jest w dużej mierze odpowiedzialne za gwizdy. Co można zrobić: zabierz auto do garażu, albo poczekaj do lata :), opuść przednie szyby, załątw sobie taki ścisk stolarski (albo jakąś mocną klamrę) i 2 małe listwy drewniane, ściśnij z obu stron trójkąt i zostaw na kilka godzin. Gumy wrócą do pierwotnego kształtu i na jakiś czas będzie ciszej. Taką operację robiłem w lipcu, do tej pory mam względny spokój :)

to te auta tyle latają? żadne auto, którym jeździłem, nie daje takiego poczucia prędkości jak forek :) sam się łapię, że jadę w trasie prędkością TIRa bo mi się wydaje, że jest szybko. A to auto takie generuje dźwięki jak w samolocie. Powyżej 160 zaczyna mi coś gwizdać na górnej krawędzi przedniej szyby, a tam mam wszystko jak z fabryki, zero luzu, nic... a wyje. Świst okna kierowcy to już mnie nie wzrusza ;)

to te auta tyle latają? żadne auto, którym jeździłem, nie daje takiego poczucia prędkości jak forek :) sam się łapię, że jadę w trasie prędkością TIRa bo mi się wydaje, że jest szybko. A to auto takie generuje dźwięki jak w samolocie. Powyżej 160 zaczyna mi coś gwizdać na górnej krawędzi przedniej szyby, a tam mam wszystko jak z fabryki, zero luzu, nic... a wyje. Świst okna kierowcy to już mnie nie wzrusza ;)

z szybą patent jest taki, że trzeba ją wyciąć i jeszcze raz porządnie wkleić

u mnie ten świst pojawia się dosłownie od czasu do czasu, nie zawsze - nie wiem dlaczego, ale prędkość się zgadza że ok 160 km/h

ale daje na radiu volume 2-3 oczka więcej i jest ok :biglol: