Skocz do zawartości

wymiana uszczelki drzwi kierowcy


JeromeBaldino

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, orientujecie się może czy wymiana uszczelki drzwi kierowcy to kosztowne przedsięwzięcie ? Przy jeździe powyżej 80km/h zaczyna mi coś świszczeć przy szybie od strony dachu. Jest to wyjątkowo upierdliwe - można to trochę zniwelować jak się minimalnie odsunie szybę (tak o 0,002 sekundy wciśnięcia przycisku :) ale nie usuwa to piszczenia całkowicie. Od strony pasażera i z tyłu nic nie słychać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź mój post w tym wątku, tam jest parę rad odnośnie hałasu i jego prób eliminacji LINK1. Zwłaszcza przydatny jest link do amerykańskiego forum ( forum USA). A tak naprawdę to wszystko zależy co konkretnie świszczy - jeśli uszkodzona uszczelka to pewnie tylko jej wymiana pomoże, w innym przypadku metody opisane w powyższym linku mogą się okazać pomocne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

ktoś sprawdzał ten patent z włożeniem rurki między uszczelkami ? :shock:

 

Rurki nie, ale kiedyś, dawno temu i kilka aut temu też, wkładałem w podobną uszczelkę samoprzylepną uszcelkę do drzwii/okien o przekroju D - http://www.dd-company.pl/sklep/galerie/u/uszczelka-do-okien-i-drz_3833.jpg

Praca uszczelki wyraźnie się wtedy poprawiła, więc coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

w amerykańskim sklepie online części od ręki jakie się chce:

 

uszczelka:

http://www.subarupar...hp?partid=14956

trójkąt:

http://www.subarupar...php?partid=9923

 

p.s. w polskim ASO za trójkąt 360 brutto, też rozsądnie.

p.s. 2: Uszczelka drzwi - 715 zł brutto

 

Mam pytanie odnośnie tych trójkątów. Czy jak wyglądają jak na tym foto tu są do wymiany ?:

WindowGussets003.jpg

Czemu ta guma się rwie ? Czy w nowych po wsadzeniu nie porwie się ? Gwiżdże mi w okolicy tych trójkątów i wyglądają podobnie jak na foto.

Edytowane przez siwy_001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój trójkąt po stronie kierowcy wygląda dokładnie tak samo (przerwany na górze), ale z moich obserwacji to nie to jest powodem gwizdania. Jak spojrzysz niżej to zobaczysz że ta guma rozeszła się na boki i nie przylega już dokładnie do szyby (na obrazku co jest wklejony wyżej widać to mniej więcej na wysokości poniżej boczku fotela kierowcy, który widać za szybą), i to właśnie to nieprzyleganie do szyby jest w dużej mierze odpowiedzialne za gwizdy. Co można zrobić: zabierz auto do garażu, albo poczekaj do lata :), opuść przednie szyby, załątw sobie taki ścisk stolarski (albo jakąś mocną klamrę) i 2 małe listwy drewniane, ściśnij z obu stron trójkąt i zostaw na kilka godzin. Gumy wrócą do pierwotnego kształtu i na jakiś czas będzie ciszej. Taką operację robiłem w lipcu, do tej pory mam względny spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ja mam problem ze świszczącymi drzwiami od strony kierowcy przy prędkości >180 km/h, swist na wysokości głowy, wydaje mi się że szyba nie dochodzi do uszczelki i ją podwiewa trochę-zaczyna się trochę trząść przy wskazanej predkości, pomoże ktoś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to te auta tyle latają? żadne auto, którym jeździłem, nie daje takiego poczucia prędkości jak forek :) sam się łapię, że jadę w trasie prędkością TIRa bo mi się wydaje, że jest szybko. A to auto takie generuje dźwięki jak w samolocie. Powyżej 160 zaczyna mi coś gwizdać na górnej krawędzi przedniej szyby, a tam mam wszystko jak z fabryki, zero luzu, nic... a wyje. Świst okna kierowcy to już mnie nie wzrusza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to te auta tyle latają? żadne auto, którym jeździłem, nie daje takiego poczucia prędkości jak forek :) sam się łapię, że jadę w trasie prędkością TIRa bo mi się wydaje, że jest szybko. A to auto takie generuje dźwięki jak w samolocie. Powyżej 160 zaczyna mi coś gwizdać na górnej krawędzi przedniej szyby, a tam mam wszystko jak z fabryki, zero luzu, nic... a wyje. Świst okna kierowcy to już mnie nie wzrusza ;)

 

z szybą patent jest taki, że trzeba ją wyciąć i jeszcze raz porządnie wkleić

u mnie ten świst pojawia się dosłownie od czasu do czasu, nie zawsze - nie wiem dlaczego, ale prędkość się zgadza że ok 160 km/h

ale daje na radiu volume 2-3 oczka więcej i jest ok :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...