Skocz do zawartości

wygłuszenie legacy 2007 czy ktoś z was już to robił?


rabarbar

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie próbowałem i wg mnie warto (mnie brzęczenie blach i szum wody w samochodzie przeszkadzają). Robiąc samemu możesz wyklejać bardziej selektywnie i zaoszczędzić kilkadziesiąt kg w porównaniu z tzw. profesjonalnym wygłuszeniem.

Tylko dobrych materiałów trzeba użyć (nie jakiegoś APP czy innego asfaltu :roll: )

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabarbar, może warto zapytać u źródła → Kadrowy.

 

Mam wygłuszone drzwi przód/tył w związku z systemem audio. Jest dużo bardziej komfortowo, jednak brakuje tej kropki na i, czyli wygłuszenia nadkoli tylnych (dotyczy wersji kombi). Czy wygłuszanie całego bagażnika ma sens, wg mnie nie.

 

Zwróć uwagę, że LEG/OTB zawsze fabrycznie będzie lepiej wyciszone niż Forester, gdzie standardowo użyte są materiały gorsze i w dodatku w mniejszej ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wygłuszone drzwi przód/tył w związku z systemem audio. Jest dużo bardziej komfortowo, jednak brakuje tej kropki na i, czyli wygłuszenia nadkoli tylnych (dotyczy wersji kombi). Czy wygłuszanie całego bagażnika ma sens, wg mnie nie.
Wygłuszałem kombi krok po kroku i oceniając celowość wygłuszania poszczególnych elementów uszeregowałbym je tak:

1. boczne ściany wnęki koła zapasowego (dodatkowo łatwy dostęp)

2. drzwi przednie

3. tylne błotniki + przestrzeń między zderzakiem a tłumikami

4. nadkola tylne, zwłaszcza od strony wnętrza (tu wystarcza kawałek maty 10x20cm)

5. drzwi tylne

 

Warto przyjrzeć się mocowaniu fabrycznego wygłuszenia maski i plastikowych paneli pod podłogą. Obie rzeczy rezonują "same od od siebie".

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fajny patent, tyle że potencjalny nabywca przy sprzedaży takiego auta będzie węszył spisek typu maskowanie naprawy powypadkowej :idea:

Jak ktoś wszędzie węszy spisek, to jego problem :mrgreen: Wtedy pewnie nawet pomiary grubości lakieru nie pomogą...

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...