Jump to content

Coś cichszego niż Kakimoto na 3"

dirkdiggler
 Share

Recommended Posts

Panowie

Do TypeR-a szukam alternatywnego wydechu do obecnego Kakimoto. Wiadomo że Type-R królem wyciszenia wnętrza nie jest, co w połączeniu z wolnym wydechem Kakimoto tworzy poważną dawkę doznań jadącym nim pasażerom.

Obecnie jest przelot. Centerpipe ma 72mm średnicy czyli c.a. 3". Sama końcówka backboxa napewno więcej, pewnie 4-4,5 cala.

Chciałbym ciut cichszy wydech ale najchętniej wymieniłbym tylko backbox jeśli to obniży mi głośność, bez wymiany całego układu. wymiana puszki to zawsze najmniejsze miki.

Pytanie czy sam inny niż Kakimoto backbox mi trochę wyciszy auto? W wannie miałem 2,5 cala H&S i było optymalnie. Czy na center 3" można zwężyć i zamontować backbox np 2,5 cala?

Kto ma 3'' przelot i jakiś cywilizowany backbox w TypeR,RA/

Kakimoto brzmi bajecznie i mi się podoba ale uruchamia alarmy na moim parkingu osiedlowym :D

Proszę o poradę

hmmm. A może byśmy podmienili na Devila 2,75" ?

Devil cichy przy stałych obrotach (cichy po subarowemu), ale też potrafi pierdyknąć w ucho jak trzeba?

Co to CB w podpisie "Skąd"?

ja mogę się zamienić na zestaw 2,5 cala od El _teca, dla mnie jest za cichy, ale dziewczyne boli głowa więc chętnie wezme głośniejszy :)

-- Pn paź 29, 2012 9:27 pm --

ew możemy sie zamienić na same backboxy z moją dopłatą :)

Dzięki za porady. Wydech sprawa bardzo subiektywna. Ciężko się zdecydować w oparciu o i-net, nawet utuby nie pomagają. Skąd innąd mam już nakreślony kierunek. Zrobię podmiankę z Kolegą na HKSa 3". Zobaczymy czy i co to da dla obopólnej (co za słowo) korzyści.