Skocz do zawartości

Dziwne znalezisko w misce olejowej...


mobil01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Podczas wymiany oleju postanowiłem sobie pogrzebać w dziurce od miski bo takie mam chyba zboczenie. No i dogrzebałem się czegoś takiego:

 

31419e0c260e4c53m.jpg

 

4a50dde17c59614cm.jpg

 

8710a2671a8ac854m.jpg

 

 

Wydaje mi się że musi być to coś od natrysku oleju ponieważ ma to w środku zaworek. Jeśli włożę igłę od strony gwintu w to się otwiera.

Niestety to tylko moje przypuszczenia. Pytam więc bardziej obeznanych w temacie co to może być. Czy jazda bez tego jest bezpieczna i co dalej. Nadmienić mogę, że z silnikiem nie ma żadnych niepokojących objawów. Poza zapalającym się czekiem jeśli mocno się nagrzeje i tylko podczas postoju np. na światłach. Choć i to występuje bardzo rzadko. Nie miałem czasu podłączyć go pod kompa ponieważ jak przyjeżdżam do domu to już nie świeci.

 

Co to więc może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelam - dysza natrysku na denko tłoka?

Kiedyś o tym było:

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.ph ... o#p1587814

chyba się chlew z wątku zrobił, ale merytoryki trochę zostało.

Na moją intuicję może być problem ze smarowaniem panewek, ale ktoś bardziej obeznany z tym tematem pewnie coś konkretniejszego doda.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jazda bez tego jest bezpieczna i co dalej

Jeżeli to dysza, której brakuje na korbie: nie.

Jeżeli to dysza, która "omskła" się komuś, kto składał :twisted: to nie wiadomo czego się spodziewać.

 

Można spróbować przez misę endoskopem obejrzeć korby, czy na wszystkich jest zawór

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc już coś mamy. Dysza natrysku jak podejrzewałem.

 

cc507abc1f60a6b5m.jpg

 

problem w tym czy na korbie jest taka sama czy też nie? nie zagłębiałem się nigdy w te silniki i kieruje mną czysta ciekawość.

 

Można spróbować przez misę endoskopem obejrzeć korby, czy na wszystkich jest zawór

 

endoskopem jestem w stanie obejrzeć korby? Chciałbym wiedzieć bo nie wiem czy jest sens spuszczać znowu olej i odkręcać miskę.

 

Dziwi mnie to, że nie zauważyłem żadnych objawów i to jak ona mogła się dostać do miski. Zgodnie z prawem Murphy'ego powinna w coś zaje... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

endoskopem jestem w stanie obejrzeć korby

Szczerze nie próbowałem - ale próba nie strzelba :arrow: jazda bez dyszy może spowodować lokalnie spadek ciśnienia oleju; czytaj kicha, oraz spowoduje wzrost temperatury tłoka, czytaj; też kicha. Tak czy siak sprawdzić trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zdecydowanie dysza natrysku na denko tłoka

2. jest wkręcana w blok, nie ma nic wspolnego z korbą

3. widac po niej, ze dostała juz tłokiem

4. w istocie cisnienie sie zmienia - prosta zaleznosc - duzy otwor/maly otwor

5. odkreca sie niestety dosyc czesto jezeli ktos nie umie poprawnie zmontowac, przewaznie konczy sie zdemolowaniem tłoka i bloku. Jezeli odkreciła się jedna to pamietaj, ze zostały jeszcze trzy.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli odkreciła się jedna to pamietaj, ze zostały jeszcze trzy.

 

Bardzo pocieszające stwierdzenie. Niestety te śrubki i inne kwiatuszki to scheda po poprzednim właścicielu, który robił remont silnika chyba na boisku pod blokiem w przerwie na kawkę. Niestety już półtora roku trwają takie poprawki. Nie mam czasu ani odpowiedniej wiedzy by wyjąć silnik ale myślę, że będzie to nieuniknione za niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak nie ma tej dyszy, to spadek ciśnienia nie będzie zbyt duży, względem tego jakie powinno być?

 

Nie da się tam dostać po odkręceniu miski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...