Jump to content

Dziwne znalezisko w misce olejowej...

mobil01
 Share

Recommended Posts

Witam

Podczas wymiany oleju postanowiłem sobie pogrzebać w dziurce od miski bo takie mam chyba zboczenie. No i dogrzebałem się czegoś takiego:

31419e0c260e4c53m.jpg

4a50dde17c59614cm.jpg

8710a2671a8ac854m.jpg

Wydaje mi się że musi być to coś od natrysku oleju ponieważ ma to w środku zaworek. Jeśli włożę igłę od strony gwintu w to się otwiera.

Niestety to tylko moje przypuszczenia. Pytam więc bardziej obeznanych w temacie co to może być. Czy jazda bez tego jest bezpieczna i co dalej. Nadmienić mogę, że z silnikiem nie ma żadnych niepokojących objawów. Poza zapalającym się czekiem jeśli mocno się nagrzeje i tylko podczas postoju np. na światłach. Choć i to występuje bardzo rzadko. Nie miałem czasu podłączyć go pod kompa ponieważ jak przyjeżdżam do domu to już nie świeci.

Co to więc może być?

No więc już coś mamy. Dysza natrysku jak podejrzewałem.

cc507abc1f60a6b5m.jpg

problem w tym czy na korbie jest taka sama czy też nie? nie zagłębiałem się nigdy w te silniki i kieruje mną czysta ciekawość.

Można spróbować przez misę endoskopem obejrzeć korby, czy na wszystkich jest zawór

endoskopem jestem w stanie obejrzeć korby? Chciałbym wiedzieć bo nie wiem czy jest sens spuszczać znowu olej i odkręcać miskę.

Dziwi mnie to, że nie zauważyłem żadnych objawów i to jak ona mogła się dostać do miski. Zgodnie z prawem Murphy'ego powinna w coś zaje... .

1. zdecydowanie dysza natrysku na denko tłoka

2. jest wkręcana w blok, nie ma nic wspolnego z korbą

3. widac po niej, ze dostała juz tłokiem

4. w istocie cisnienie sie zmienia - prosta zaleznosc - duzy otwor/maly otwor

5. odkreca sie niestety dosyc czesto jezeli ktos nie umie poprawnie zmontowac, przewaznie konczy sie zdemolowaniem tłoka i bloku. Jezeli odkreciła się jedna to pamietaj, ze zostały jeszcze trzy.

• Upvote 1

Jezeli odkreciła się jedna to pamietaj, ze zostały jeszcze trzy.

Bardzo pocieszające stwierdzenie. Niestety te śrubki i inne kwiatuszki to scheda po poprzednim właścicielu, który robił remont silnika chyba na boisku pod blokiem w przerwie na kawkę. Niestety już półtora roku trwają takie poprawki. Nie mam czasu ani odpowiedniej wiedzy by wyjąć silnik ale myślę, że będzie to nieuniknione za niedługo.

Czy jak nie ma tej dyszy, to spadek ciśnienia nie będzie zbyt duży, względem tego jakie powinno być?

Nie da się tam dostać po odkręceniu miski?