Jump to content

maglownica --> regulacja za pomocą śruby

felo20
 Share

Recommended Posts

Na postoju objawiało się to tym że przy delikatnym ruszaniu lewo-prawo kierownicą (w taki sposób żeby koła przednie nie poruszały się) było słychać delikatne stukanie w ukł. kierowniczym dokładnie w maglownicy. U mnie była to śruba na 14-kę (nie na imbus) razem z nakretką zabezpieczającą.

• 2 years later...

Słuchajcie koledzy, gdzie znajdę te śruby regulacyjne na przekładni? Całkiem głośno mi stuka lewa strona i ma luzy zesztą, zanim jednak zrzucę maglownicę żeby wysłać ją do regeneracji chciałbym spróbować ten luz skasować, tym bardziej że przekładnia nie cieknie. Będę wdzięczny za jakieś wskazówki :)

• 1 month later...

Śruba jest na środku maglownicy, można ją pokręcić jedynie z kanału lub podnośnika. Trzeba to zrobić bardzo delikatnie. Jeżeli pokręcimy za mocno to kierownica nie będzie odbijała po wykonaniu skrętu. Należy to zrobić metodą prób i błędów. U mnie po regulacji zrobiłem już 50 tys km i  nie ma żadnego problemu. Tą śrubę można zobaczyć na tym filmiku od  22 minuty i 10 sekundy.

http://player.pl/programy-online/samochod-marzen-kup-i-zrob-odcinki,918/odcinek-3,S04E03,22316.html

• 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...