Skocz do zawartości

wlot (kurnik) STI do WRX'a


kaer

Rekomendowane odpowiedzi

prosze jeszcze raz "łopatologicznie" wyjasnic mi taka sprawe.

Mam bloba wrx, chce załozyc kurnik od bloba STI,  czy potrzebuje tez splittera od STI ? 

IC mam taki jak byl fabrycznie w wrx i nie bede go zmienial.

 

 

Edytowane przez mulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Turbo napisał:

Splitter zmieniasz, jeśli wymieniłeś IC na większy. Jak tego nie zrobiłeś, to nie ma potrzeby (zakładając że mocowania są takie same).

ic nie zmieniam, chce tylko załozyc sam kurnik z sti. Mocowania to juz nie wiem czy takie same. Ale jesli moj to blob wrx a kurnik chce zalozyc z bloba sti to teoretycznie powinno byc to samo mocowanie, prawda ?  Moze to ktos potwierdzic ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Splitter bloba sti rozni sie od bloba wrx. Kurnik od sti jest wiekszy (wyzszy) niz od wrx. Zeby strumien powietrza lecial tylko na ic to musisz modyfikowac splitter w wrxie pod kurnik z sti. Nie jest to problem. Rozcinasz go w dwoch miejscach i odginasz blache.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Barney napisał:

Splitter bloba sti rozni sie od bloba wrx. Kurnik od sti jest wiekszy (wyzszy) niz od wrx. Zeby strumien powietrza lecial tylko na ic to musisz modyfikowac splitter w wrxie pod kurnik z sti. Nie jest to problem. Rozcinasz go w dwoch miejscach i odginasz blache.

ok, a jak kupie też splitter od STI to tez trzeba go modyfikowac pod IC wrx-a ktory jest mniejszy niz ic w sti  ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Barney napisał:

Wtedy juz nie trzeba nic modyfikowac

ok, a czy ten spliter od sti bedzie idealnie dopasowany do IC z wrx-a ? nie bedzie zadnych dziu zeby woda sie lała ?

btw... jaka jest roznica miedzy IC w wrx a tym z sti ? Szerokosc/wysokosc jest taka sama ? Roznia sie jedynie "głebokoscia" ?

 

9 minut temu, mulec napisał:

ok, a czy ten spliter od sti bedzie idealnie dopasowany do IC z wrx-a ? nie bedzie zadnych dziu zeby woda sie lała ?

btw... jaka jest roznica miedzy IC w wrx a tym z sti ? Szerokosc/wysokosc jest taka sama ? Roznia sie jedynie "gruboscia" ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam u siebie kurnik STI i splitter oraz IC WRX, bez doginania. Da sie tak jezdzic i nie ma z tym jakiegos problemu, tylko pewnie jest niepotrzebnie troche wiekszy opor powietrza.

Mam tez w garazu splitter STI (ale go jnie zakladalem) i na oko bez sensu jest zakladac spliter STI do ICa WRX. Spliter jest pod dluzszy i szerszy IC i nie bedzie dobrze nakierunkowywal powietrza. Uszczelka bedzie wychodzila poza obszar ICa i cisnienie powietrza napierajacego na IC spadnie.

Jak nie masz zamiaru zakladac wiekszego ICa, to ja bym ni szukal splitera STI. Sprobuj zmodyfikowac swoj obecny i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, uxon napisał:

Mam u siebie kurnik STI i splitter oraz IC WRX, bez doginania. Da sie tak jezdzic i nie ma z tym jakiegos problemu, tylko pewnie jest niepotrzebnie troche wiekszy opor powietrza.

Mam tez w garazu splitter STI (ale go jnie zakladalem) i na oko bez sensu jest zakladac spliter STI do ICa WRX. Spliter jest pod dluzszy i szerszy IC i nie bedzie dobrze nakierunkowywal powietrza. Uszczelka bedzie wychodzila poza obszar ICa i cisnienie powietrza napierajacego na IC spadnie.

Jak nie masz zamiaru zakladac wiekszego ICa, to ja bym ni szukal splitera STI. Sprobuj zmodyfikowac swoj obecny i tyle.

Masz spliter do kurnika z bloba czy hawka? :D nie chcesz może sprzedać :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, uxon napisał:

Pytasz pewnie o STIjowy. 

Tak :dance: jak jesteś zainteresowany sprzedażą to wstaw fotkę albo wyślij PW :D

Edytowane przez Sikooo11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, uxon napisał:

Mam u siebie kurnik STI i splitter oraz IC WRX, bez doginania. Da sie tak jezdzic i nie ma z tym jakiegos problemu, tylko pewnie jest niepotrzebnie troche wiekszy opor powietrza.

Mam tez w garazu splitter STI (ale go jnie zakladalem) i na oko bez sensu jest zakladac spliter STI do ICa WRX. Spliter jest pod dluzszy i szerszy IC i nie bedzie dobrze nakierunkowywal powietrza. Uszczelka bedzie wychodzila poza obszar ICa i cisnienie powietrza napierajacego na IC spadnie.

Jak nie masz zamiaru zakladac wiekszego ICa, to ja bym ni szukal splitera STI. Sprobuj zmodyfikowac swoj obecny i tyle.

dzieki. Wiem juz wszystko, w takim układzie szukam samego kurnika od bloba sti :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomo81 napisał:

 

Puść mi PW za kilka dni bo pamięć mam dobra ale krótką :lol:

puszcze, pewnie ze puszcze, ale jutro Niedziela, po obiedzie poszukaj, jak znajdziesz podeslij fotki i napewno sie dogadamy ;)

poluje na niego od jakiegos czasu i coraz bardziej sie niecierpliwie ;)

 

Edytowane przez mulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...