Jump to content

Belki Thule - brak kluczyka

Qóba
 Share

Recommended Posts

Dostałem od znajomego belki Thule, pasujące do Forestera, które znalazł u siebie w garażu po sprzedaniu samochodu.

Niestety nie może znaleźć do nich kluczyka.

Co w takiej sytuacji mogę zrobić? Czy ktoś z Was miał taką sytuację?

Wymienić zamki, jechać do serwisu Thule czy jakieś inne opcje?

Pozdr.

A nie ma przypadkiem numeru na zamku? Jesli jest to w Thule mozna dokupic kluczyk pasujacy do takiego zamka.

Dokładnie, powinny być numery i dobiorą kluczyk, jak będą mieli akurat do tego numeru...ewentualnie wymienią całe zamki i myślę, że tak to się skończy, bo jak belki leżały to może być też problem z otworzeniem zamka-rdza. Jednak konieczność wymiany całych zamków ma taki plus, że jeśli chcesz dokupić uchwyty na narty, boxa czy uchwyty rowerowe to mogą założyć ten sam zamek do wszystkich elementów i będziesz miał system jednokluczykowy :D

• Upvote 1

No to zalezy. W bagaznikach Yakima numer jest na kluczyku i na zamku ale ten na zamku jest nie widoczny po zainstalowaniu, przy zgubionym kluczyku - ciezko dojsc jaki numer kluczyka bedzie potrzebny. Z drugiej strony przypadkowy zlodziej raczej nie chodzi z pekiem kluczy, z ktorych ma ten ktory pasuje. A znow taki ktory bardzo chce ukrasc - to i tak wytrychem otworzy... takze patent raczej w porzadku.