Skocz do zawartości

Nawigacja fabryczna 2012


SUBORO

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry przepraszam, że nie kontynuuję jednego z wątków w temacie „nawigacja”, ale one (te wątki) się rozmnożyły, rozproszyły i zatrzymały w czasie. Więc do rzeczy: mam w nowym OBK sprzęt MACINTOSH i nawigację fabryczną; audio jest super, system nawigacji też całkiem sympatyczny, a mówię to jako tradycyjny użytkownik Automapy. Widzę wady i zalety obydwu systemów, ogarniam obydwa :D . Jest jednak pewien wstydliwy motyw : mapa Subaru przenosi nas nostalgicznie w rok 2009. Niezorientowanym (Dyrekcja !?) przypominam, że wkrótce przywitamy rok 2013.

I to jest q… jednak żenada ! Doskonale rozumiem, że skala sprzedaży FHI na polskim rynku nie pozwala na ekonomiczne prowadzenie własnego systemu nawigacji/map, ale przecież można się "podpiąć" pod jakiegoś potentata, np. Volvo ! Ale wygląda na to, że filozofia Subaru bazuje na zasadzie : albo MÓJ system, albo NIC.

Mam świadomość, że SIP nie jest temu winien i nie zamierzam się na Was wyżywać, ale mam pytanie : czy w posiadanym przeze mnie systemie MAC mogę zainstalować np. Automapę albo cokolwiek innego, ale aktualnego ? Oczywiście jestem gotowy zapłacić, tak jak się płaci za inne systemy aktualizowane choćby 1 x do roku !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUBORO, doraźnie możesz zakupić mapy Volvo. Sprawdzone, działają. Jedyną wadą jest fakt, że ostatnia edycja z 2012 roku prowadzi w naszej pięknej, słonecznej Tuskanii, po autostradach, których jeszcze nie ma.

 

Choć, jeżeli uda Ci się wpłynąć w tej kwestii na Dyrekcję, to stawiam 5-puttonowe Aszu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

którą wersję oprogramowania macie w MY12 ? U siebie mam v.1 2009 ale z tego co wiem to jest w ASO v.2 z 2011 za około 2k pln.

SUBORO, o ile dobrze czytam między wierszami ;), pyta o mapy do nowego (kilkumiesięcznego) OTB 3.6R, więc...:roll:....

 

XV ma inny system nawigacyjny, więc na mapy Volvo liczyć nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie, zważywszy na temat - nawigacja fabryczna 2012

Jasne, że nie ! Podałem OBK dla porządku. Natomiast Tobie bacwoj, się upiekło :D Bo się nie przywitałeś, a na tym forum jest paru wrażliwców co tego bardzo nie lubią :twisted:

 

 

SUBORO, potwierdzam, jestem nowy i przepraszam (wszystkich), że się nie przywitałem :D. Pozdrawiam (też wszystkich) i życzę miłego dnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, ale tutaj poeta ;) chciał zwrócić uwagę na problem.

 

Ja go bardzo dobrze rozumiem, kupując pojazd za ponad 200 tyś. PLN, naturalnym jest, że oczekuje się w miarę aktualnych map. Nawet Kia sprzedaje pojazdy, 3-krotnie tańsze, z mapami Navteq'a z 2012 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, ale tutaj poeta ;) chciał zwrócić uwagę na problem.

 

Ja go bardzo dobrze rozumiem, kupując pojazd za ponad 200 tyś. PLN, naturalnym jest, że oczekuje się w miarę aktualnych map. Nawet Kia sprzedaje pojazdy, 3-krotnie tańsze, z mapami Navteq'a z 2012 roku.

 

 

OK ale od tego jest "Techniczny" i reklamacja w ASO.

 

-- 16 paź 2012, o 10:42 --

 

Adam, ale tutaj poeta ;) chciał zwrócić uwagę na problem.

 

Ja go bardzo dobrze rozumiem, kupując pojazd za ponad 200 tyś. PLN, naturalnym jest, że oczekuje się w miarę aktualnych map. Nawet Kia sprzedaje pojazdy, 3-krotnie tańsze, z mapami Navteq'a z 2012 roku.

 

 

jak wiesz to jest kwestia skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie prościej zadzwonić do dowolnego ASO ?

Dowolnego ? I co niby miałbym powiedzieć temu "dowolnemu" ?

Zapytałem SWOJEGO dilera, ale widzę, że on TEŻ słabo ogarnia temat. I nie mam do niego pretensji, bo to jest sprawa na linii PRODUCENT - WYŁĄCZNY IMPORTER. Dlatego napisałem wątek w kategorii "pytania do Dyrekcji". Nie po to żeby się wypłakać, czy, jak to się często widzi wykrzyczeć własne frustracje. Chciałbym tylko uzyskać INFORMACJĘ, choćby prosty przekaz typu : "spadaj koleś na drzewo, masz super auto za b. rozsądną cenę więc się odp …” - i ja taką odpowiedź przyjmę ze zrozumieniem. Serio ! Ale może czas wygarnąć Japońcom, że Polska to 4 (?) rynek Subaru w Europie. Natomiast całkowity brak reakcji Dyrekcji sugeruje, że przyjmuje ona pozycję strusia (głowa w piasek i „nic nie wiem, nie ma mnie”) lub pozycję wyniosłego mandaryna, do której nawiązuje Adam12 , jak niżej ..

"Dyrekcja" to nie "informacja".

Jasne, bracie. Zakładam, że przemyśliwuje scenariusze zbawienia naszego grzesznego świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast całkowity brak reakcji Dyrekcji sugeruje, że przyjmuje ona pozycję strusia (głowa w piasek i „nic nie wiem, nie ma mnie”) lub pozycję wyniosłego mandaryna, do której nawiązuje Adam12 , jak niżej ..

 

Druga opcja to Dyrekcja jest zajęta i jeszcze nie zaglądała jeszcze na Forum (co potwierdza data ostatniej wizyty 27 wrz 2012, o 15:32).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu: od takich pytań jest forumowy dział techniczny oraz dział techniczny SIP.

Rozumiem. Przyznaję, że nie pomyślalem o tym dziale forum. I co teraz ? Prośba do moderatora o przeniesienie wątku na właściwe miejsce (After Sales) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
--

Jeszcze nie pytałem w Volvo...

 

Chyba trzeba będzie się Subaru do Volvo w sprawie mapy wybrać icon_rolleyes.gif Trochę się z nas pośmieją ale co tam icon_wink.gif

No to się wybrałem do VOLVO i śmiechu nie było. Opiszę po któtce, bo chyba warto, dla ogólnego rozeznania :???:

Zgłosiłem się na recepcji pięknego salonu V. w Łodzi. Pytam panienkę o osobę kumatą w navi. Wskazuje mi gościa w garniaku. Podchodzę nieśmiało międląc w dłoniach czapkę-leninówkę i uprzejmie melduję że Subaru, że podobno ten sam system, że zapłacę ile trzeba itp. A koleś do mnie : "tu mamy płytki DVD z nawigacją do różnych modeli, bo inna jest do V60, inna do XC90 itd. Jeśli pan zna właściwą wersję to nie ma sprawy; jeśli nie to spadaj. Moglibyśmy ewentualnie zdiagnozować pański system na stanowisku, ale mamy bezwzględny zakaz wprowadzania na warsztat innych marek niż VOLVO."

A ja na to : to może bym chociaż zobaczył w waszej "demówce" jak wygląda wasz GPS ? Odpowiedź: "no way, w naszych demówkach nie ma navi bo ta opcja kosztuje 12 tys. pln i nikt jej nie kupuje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to się nie dziwię że nie wiedział co działa w Subaru, w Volvo są zdaje się obecnie dwie wersje. Do OBK MY10 pasuje Volvo RTI MMM2 zdaje się od XC60 2010r (musiałbym sprawdzić czy na 100%) Co popularności nawigacji to faktycznie drogie w zakupie i drogie aktualizacje, nawigacja na "szybie" wychodzi taniej i lepiej (poza wygodą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to się nie dziwię że nie wiedział co działa w Subaru,

 

Ja też nie, ale chyba mógł się dowiedzieć gdzieś wyżej ? No qrde jak Ci się trafia klient z gotówką to nie spuszczasz go na drzewo .... ?

--

Mam gorącą prośbę do osób zorientowanych, jak Dobi1972 , o pomoc w sprecyzowaniu o co mam sie pytać w tym j...m VOLVO ?

Edytowane przez SUBORO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to się nie dziwię że nie wiedział co działa w Subaru,

 

Ja też nie, ale chyba mógł się dowiedzieć gdzieś wyżej ? No qrde jak Ci się trafia klient z gotówką to nie spuszczasz go na drzewo .... ?

--

Mam gorącą prośbę do osób zorientowanych, jak Dobi1972 , o pomoc w sprecyzowaniu o co mam sie pytać w tym j...m VOLVO ?

 

 

Volvo RTI - 2012.1 - Europe (MMM2) 4 DVD

Numer części Volvo: 313 577 37

 

http://www.navshop24.de/cgi-bin/shop.dll?AnbieterID=1&hauptseite=detail.htm&bnr=1ntvolvommm2

 

działa dla OBK MY10, po odpięciu akumulatora trzeba wystartować nawigację z oryginalniej płyty na niej jest firmware do nawigacji.

Edytowane przez Dobi1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki kolego Dobi1972 :smile: Pomocni ludzie juz działają, będziemy instalować.

Nie wiem jak się skończy ta instalacja, ale i tak zrobiłeś 100x więcej niz ta cała dyrekcja czy inne after sales. Forum Rules :!:

ps. nawigacja jest fajna, ale jazda OBK 3.6 w trybie S# to qrde :mrgreen: :!: -_-

Edytowane przez SUBORO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...