Skocz do zawartości

Jaki fotelik samochodowy do Forka MY'07 ?


Machoń

Rekomendowane odpowiedzi

My również już przy pierwszym maluchu związaliśmy się z firmą Roeme

Tylko że wtedy autko nie miało isoFIX ale używaliśmy modeli:

1. jakiś noname - nie pamiętam i szybko go zmieniliśmy.

2. http://www.britax-ro...we/multi-tech-2

multitech2_blackthunder_400.png

później kupiliśmy

3. http://www.britax-ro...e/kid-plus-sict

kid-plus-sict_blackthunder_ro_400.jpg

Dla drugiego szkraba pierwszy fotelik wymieniliśmy i się wozi w Recaro

bo jest 5 punktowy pas co jest żadkością

http://www.recaro-po...oung-profi-plus

5514_21212_66_saphir.jpg

Edytowane przez Pumcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma problem z wyborem fotelika to polecam poczytać stronę www.fotelik.info . Dużo przydatnych informacji, testów, opisów sytuacji "co by było gdyby".

 

Ja od prawie trzech lat korzystam z produktów norweskiej firmy BeSafe. Cena fotelika odpowiada jego wartości - jak powiedział mi jeden ze sprzedawców w Świecie Dziecka - jest to jedyna firma, która nie funduje wypasionych wyjazdów szkoleniowych czy gratyfikacji finansowych dla najlepszych sprzedawców ich produktów. Cała kasa idzie w produkt - zupełnie jak w Subaru zresztą ;) . Firma robi tylko foteliki samochodowe (również dla dzieci niepełnosprawnych), rowerowe i kaski. W testach zderzeniowych zawsze w czołówce - przegrywa z reguły wagą i rzekomą trudnością montażu. Popytajcie w Smykach i Światach Dziecka o te foteliki to Was wyśmieją - że to burżuazyjne, ciężkie, dla wcześniaków i dzieci niepełnosprawnych - takie odpowiedzi uzyskiwałem, kiedy szukałem tych fotelików. Dzisiaj "używam" i polecam.

 

Zaczęło się od pasa ciążowego:

 

PregnantISOfix_product_info.jpg

 

Przez jedyny na rynku rozkładany prawie na płasko fotelik niemowlęcy:

izi-sleep-i-liggeposisjon_product_info.jpg

 

Wykorzystywany obecnie fotelik (do 25 kg/5 lat i tyłem do kierunku jazdy):

 

2-%C3%A5r_width-6.jpg

 

 

Kończąc zapewne na foteliku, który w przypadku zderzenia bocznego "odwraca/rotuje" się od uderzenia:

 

upx3_sida_product_info.jpg

 

izi-up-fix-sir_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiddy-Fotelik-Guardian-Pro-2-9-36-kg.jpg

 

Ja mam taki. Z początku byłem sceptyczny do tej poduchy, ale małemu to nie przeszkadza.

Pierwszą dłuższą podróż Wrocek-Łeba przejechał bez problemu w wieku 6mcy.

Fotel jest 9-36kg. Jak się dowiadywałem poducha ma tą zaletę że w razie Wu nie łamie dziecku kości jak to podobno jest w fotelikach z pasami.

Ma też strefy kontrolowanego zgniotu.

Edytowane przez qba-epp11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbezpieczniejsze sa fotele, w ktorych dziecko umieszczone jest tylem do kierunku jazdy i to NIE PODLEGA DYSKUSJI

Jesli tylko jest taka mozliwosc, nalezy wozic dzieci tylem tak dlugo jak to tylko jest mozliwe.

Jesli nie jest to mozliwe, tak jak w naszym przypadku (uzytkujemy na co dzien kilka samochodów, w tym dostawcze) to nalezy wybrac sposrod innych opcji.

Zwazywszy, ze najwiecej wypadkow to uderzenia w tyl pojazdu lub zderzenia czolowe, na drugim miejscu pod wzg bezpieczenstwa sa foteliki z poduszka. Poniewaz barki nie sa trzymane przez pasy, nie dochodzi do zlamania kregoslupa szyjnego!

Takie rollovery (jak w tym filmie) to zaledwie kilka procent wszystkich wypadkow zatem bede bronic tezy o wyzszosci fotelikow z poducha nad fotelikami z pasami.

Reasumujac, jesli to mozliwe JAK NAJDLUZEJ TYLEM! jesli nie-poducha!

PS mamy cybexa pallas 2 fix i nie wydaje mi sie mozliwe, zeby moj syn z niego wypadl, nawet przy dachu. Taka opcja wydaje mi sie natomiast mozliwa, jesli przewozone jest w tym fotelu zbyt male dziecko. Nie wiem czemu wszystkim sie tak spieszy z przesiadka z pierwszego fotelika na wiekszy. My smigalismy w cabrio fixie do 12kgsow, dopiero potem sie przesiedlismy.

 

edytuje, zeby dodac fotke. my mamy dokladnie taki

i-cybex-pallas-2-9-36-kg.jpg

Edytowane przez jupik!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie taki - montowany tyłem do kierunku jazdy:

 

Teraz zrobiłem trasę 1100km z 6-cio miesięczną córeczką bez jakichkolwiek problemów :)

Następny być może też będzie BeSafe. Zobaczymy

Sent with Tapatalk

 

post-4030-1386542542,23_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mieliśmy Recaro Young Profi plus i był super (do tej pory siostra używa ze swoim maluchem). Potem chcieliśmy kupić cybexa z poduchą, ale pasy w Saabie 9.3 na to nie pozwoliły i kupiliśmy Romera... Jak dla mnie porażka, ciężki i niewygodny tak dla rodziców jak i dla dziecka.

Po kupnie Forka wróciliśmy do Recaro i modelu Monza. Jest super, wygodny i o wiele bardziej wytrzymały, również lepiej wykonany niż Romer.

Mały w tych fotelikach zrobił długie wyjazdy do Grecji, Hiszpanii etc. Jeśli chodzi o Recaro to nie było żadnych problemów tak ze spaniem jak i jazdą. W Romerze trochę się męczył, bo tam przechył był max 5 stopni i zwłaszcza na początku było naprawdę ciężko.

Edytowane przez pawelekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...