Skocz do zawartości

Jaki fotelik samochodowy do Forka MY'07 ?


Machoń

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam fotelika dziecięcego dla mojej rocznej córeczki. Autko to forek 2.0XC MY'07.

Fotelik pewnie z grupy 9-36kg pod seryjny ISOFIX.

 

Ktokolwiek ma doświadczenie z takimi fotelikami w takim aucie i może coś zasugerować, doradzić, jak pasują poszczególne foteliki i ogólnie na co zwrócić uwagę przy wyborze to proszę śmiało pisać :mrgreen: Mile widziane Wasze opinie, wady i zalety poszczególnych fotelików, których używacie lub przymierzaliście się do zakupu.

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ostatnio Concorda XT, fotelik przekonał mnie tym, że reguluje się go do wzrostu dziecka, jest mocno obudowany a to stanowi dodatkową ochronę, można nie zapisnać dziecka standardowo pasem tylko taką poduszką na brzuchu.

 

Jeżeli chodzi o to czy pasuje to myślę, że nie powinno być probelmu żebyś pojechał do sklepu i normalnie przymierzył w swoim samochodzie zanim kupisz, sprzedawca nie powinien robić problemów.

 

A ile córa ma lat? bo ja jestem zwolennikiem tego, aby dziecko jezdziło jak najdłużej jezdziło w foteliku z 5 punktowymi pasami, ale powyżej pewniej wagi już się ich nie stosuje.

 

concord-transformer-xt-indigo.383970.2.jpg

fotelik_samochodowy_concord_transformer_t_pro_9_36_kg_2012_kol_graphite_z_systemem_twinfix_isofix_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem zwolennikiem fotelików bardziej dopasowanych do wielkości i wagi dziecka, czyli mówiąc krótko najpierw grupa 9-18 a potem 15-36.

Z tej pierwszej używłem w forku Romer King. Polecam - bezpieczny i funkcjonalny fotelik. Z drugiej grupy mam teraz Romer Kid Plus. Jeden i drugi bez problemu komponuje się w forku.

Zawsze warto w sklepie przymierzyć dziecko i zobaczyć na ile fotelik jest rozwojowy. Jak szukałem fotelika, to okazało się, że niektóre modele mimo zapasu wagowego, były dla naszej Młodej na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej pierwszej używłem w forku Romer King. Polecam - bezpieczny i funkcjonalny fotelik. Z drugiej grupy mam teraz Romer Kid Plus.

Również polecam i stosuję podobne rozwiązanie, z tą różnicą, że dla młodszego dziecka Romer King Plus,a dla starszego mam Romer Kid Fix (z isofixem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem zwolennikiem fotelików bardziej dopasowanych do wielkości i wagi dziecka, czyli mówiąc krótko najpierw grupa 9-18 a potem 15-36.

 

ja również.

pierwszy był recaro z podstawą i isofixem więc montaż i demontaż - bajka

 

obecnie mam dwa czyli romer i maxi cosi w zależności od auta. nie wiem jaki to model, ale taka większa kołyska z twarzą dziecka w kierunku jazdy i taki polecam bo dzieci często śpią w podróży a kołyska da się przestawić i tryb półleżący i główka nie lata. Oczywiście z punkty bezpieczeństwa lepiej tyłem ale poziom awanturnictwa 2 latka jest tak wysoki, że nie ma szans. Syna wsadziłem w ten ostatni fotelik tak późno jak się dało.

 

co do samego fotelika to obu nie wolę - każdy ma jakąś wadę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie kupiłbym rozwiązania uniwersalnego 9-36 a jak pisali poprzednicy - najlepiej dopasować do wagi/wieku. Osobiście użyłem 3 fotelików:

stage 1. Fotelik Gracco jako nosidełko plus baza (bardzo wygodne rozwiązanie - wpinasz fotelik w bazę co zajmuje chwilkę zamiast kombinacji z pasami a przy okazji miałem tzw travel system, czyli tenże fotelik idealnie pasował do wózka (plug'n'play :) )

stage 2. Fotelik 9-18 z możliwością regulacji kąta położenia (wygodny do spania)

stage 3. - fotelik 15-36

 

...i żadnych tzw poddupników (no chyba że jako fotelik awaryjny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Maxi Cosi Tobi, w którym można regulować pozycję dziecka. Kąt miedzy tułowiem a nóżkami pozostaje ciągle ten sam, jednak całość można przechylić do tyłu gdy dziecko zasnęło, za pomocą uchwytu na przodzie fotelika. Zdecydowanie poprawia to komfort podróżowania malucha. Jest ciągle w bezpiecznej pozycji a za razem główka nie wisi gdzie jej szyja pozwoli a leży na tylnej części (oparciu).

Fotelik bardzo solidnie wykonany i bezpieczny z mozliwością wymiany pokrowców.

Moja córka ma go odkąd ukończyła rok, teraz ma 20 miesięcy a fotelik wg producenta ma wystarczyć do 4-go roku życia malca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić wszelkie foteliki bezszelkowe. Mam Kiddy ale filozofia działania jak u Concorda. Polecam obejrzeć filmik: http://www.youtube.com/watch?v=XzyRZuz-qPs

 

Jasne, to producenta ale pewne rzeczy mają tam sens m.in. kwestia nacisku na ciało dziecka szelek vs poduszka w razie W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie i porady ale propozycji dużoo i ciężko póki co się jednoznacznie określić :evil:

 

Ja kupiłem ostatnio Concorda XT
znam sporo osób które wybierają Cybex Pallas -2 fix i sa zadowoleni
Ja mogę polecić wszelkie foteliki bezszelkowe. Mam Kiddy ale filozofia działania jak u Concorda. Polecam

 

Te bezszelkowe z puduchą z przodu (air bagiem :wink: ) są dość masywne ale barrrdzo bezpieczne.... tylko boję się że ten przód mocno zabudowany ogranicza trochę swobodę , no ale coś za coś. Moją córka na bank dostanie nerwa i się będzie wściekać na tą "zabudowę" więc pewnie jednak tego typu foteliki odpadają. Oglądając ten filmik z Kiddy'm mam wrażenie, że małe dzieci mogą czuć dyskomfort chociażby z ograniczoną możliwością zabawy i wymuszoną pozycją ułożenia rąk podczas snu.

 

Machoń, a koniecznie chcesz kupić nowy, bo mam właśnie do sprzedania w idealnym stanie...

nowy, nowy, domyślam się że twój jest w extra stanie ale wiesz jak to jest kupując pierwszy fotelik dla malucha :wink:

wystaw na alledrogo :wink:

 

Ja polecam Recaro. Używałem "Young Expert Plus", a teraz używam "Recaro Monza". Foteliki bezproblemowe i bezpieczne.

 

Właśnie dziś oglądałem Recaro Young Sport i miałem okazje się z nim zapoznać, przypadł nam do gustu... rozwojowy fotelik :mrgreen:

 

Polecam Maxi Cosi Tobi, w którym można regulować pozycję dziecka. Kąt miedzy tułowiem a nóżkami pozostaje ciągle ten sam, jednak całość można przechylić do tyłu gdy dziecko zasnęło, za pomocą uchwytu na przodzie fotelika. Zdecydowanie poprawia to komfort podróżowania malucha. Jest ciągle w bezpiecznej pozycji a za razem główka nie wisi gdzie jej szyja pozwoli a leży na tylnej części (oparciu).

Fotelik bardzo solidnie wykonany i bezpieczny z mozliwością wymiany pokrowców.

Moja córka ma go odkąd ukończyła rok, teraz ma 20 miesięcy a fotelik wg producenta ma wystarczyć do 4-go roku życia malca.

 

Ten też wydaje się ciekawą propozycją, gerneralnie zasada podobna jak u Recaro.

 

Trzeba będzie podumać jeszcze :mrgreen:

 

Póki co dzięki... dalej szukam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... w kwestji bezpieczeństwa to z gówniarzem nie dyskutuj, ja też bym wolał jezdzić bez pasów :mrgreen:

 

Powiedz to mojej córce :mrgreen: Mimo najszczerszych chęci czuję ,że poducha nie przejdzie...

a może by taki "poduchowiec" wziąć na testy i zobaczyć czy dzieciakowi się spodoba :!: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko boję się że ten przód mocno zabudowany ogranicza trochę swobodę , no ale coś za coś. Moją córka na bank dostanie nerwa i się będzie wściekać na tą "zabudowę" więc pewnie jednak tego typu foteliki odpadają. Oglądając ten filmik z Kiddy'm mam wrażenie, że małe dzieci mogą czuć dyskomfort chociażby z ograniczoną możliwością zabawy i wymuszoną pozycją ułożenia rąk podczas snu.

 

Dla małych dzieci jest specjalny poddupek, który podnosi ciało wyżej. Nasz od razu wskoczył do tego fotelika z kołyski i może stawiał opór przez 10 minut, potem pokochał i sam się w niego wpina (tzn. próbuje). Natomiast dla próby raz spróbowaliśmy z fotelikiem na szelki od znajomych i dostał szału ;) Ogólnie jak dziecko się przyzwyczai to nosem kręcić nie będzie, czy to z szelkowym czy poduchowym. Na plus poduchowego działa bezpieczeństwo i łatwość wpinania, w sumie ciężko go źle zamontować. Na plus też działa to że rośnie z dzieckiem dzięki regulowanemu zagłówkowi.

 

Ogólnie jeśli masz bzika na punkcie bezpieczeństwa to możesz spróbować fotelików dla starszych dzieci montowanych tyłem do kierunku jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie nabyłem dzisiaj Kiddy Guardian Pro. Pomimo, iż testy ADAC nie zachęcają - ma on taką samą filozofię i budowę jak Concord z bardzo wysokimi notami. Dodatkowo w wielu rankingach brak jest komentarza, że niska ocena Kiddy wynikała z testowania go bez użycia Isofix'a. Z systemem Isofix Kiddy dostał już czwóreczkę. Mały fajnie się w nim czuje pomimo dość obszernej "zabudowy" i bardzo przekonuje mnie bezszelkowe zapięcie. W dodatku idealnie pasuje kolorystycznie do tapicerki w moim forku :D . Myślę, że będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja wybieralem dosc dlugo i po przeczytaniu testow bezpieczenstwa wybor padl najpierw na :

 

http://www.britax-roemer.pl/foteliki-samochodowe/foteliki-samochodowe/safefix-plus

 

a potem i jest do dzis na ten (ma co prawda dosc masywne poduszki boczne i zajmuje nieco miejsca ale te poduchy do mnie przemiawiaja)

 

http://www.britax-roemer.pl/foteliki-samochodowe/foteliki-samochodowe/kidfix-sict

 

w kwestii bezpieczenstwa rzeczywiscie dyskusji nie ma. Corka z obu zadowolona zarówno pierwszy jak i drugi ma isofix.

instalowane w lesniku model 2007

 

ps. pierwszy bylo pozyczony maxicosi wystarczyl na 6 m-cy bodaj

powodzenia w zakupach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieralem dosc dlugo i po przeczytaniu testow bezpieczenstwa wybor padl najpierw na : http://www.britax-ro...we/safefix-plus a potem i jest do dzis na ten (ma co prawda dosc masywne poduszki boczne i zajmuje nieco miejsca ale te poduchy do mnie przemiawiaja) http://www.britax-ro...owe/kidfix-sict w kwestii bezpieczenstwa rzeczywiscie dyskusji nie ma. Corka z obu zadowolona zarówno pierwszy jak i drugi ma isofix. instalowane w lesniku model 2007

Polecam również to rozwiązanie. Kupiłem wszystkie foteliki tej firmy i jestem bardzo zadowolony. Wprawdzie jak się włoży oba do Forka, to nikt tam już nie usiądzie, nawet dziecko ;-)

 

A poza tym foteliki tej firmy dedykowane są do Subaru :cool: (ich odmianę można było kupić w sklepiku z metką Subaru :twisted: )

Edytowane przez GÓRAL z Łodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej pierwszej używłem w forku Romer King. Polecam - bezpieczny i funkcjonalny fotelik. Z drugiej grupy mam teraz Romer Kid Plus.

Również polecam i stosuję podobne rozwiązanie, z tą różnicą, że dla młodszego dziecka Romer King Plus,a dla starszego mam Romer Kid Fix (z isofixem).

Mam fotelik Romer z isofixem i regulowanym oparciem glowy (w pionie). Nie pamietam dokladnej nazwy modelu ale Romer spisuje sie na medal. Wada: jak chcesz dac dwa takie foteliki z tylu, to zapomnij o sadzaniu kogokolwiek pośrodku chyab ze w ramach tortur :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja mogę polecić wszelkie foteliki bezszelkowe. Mam Kiddy ale filozofia działania jak u Concorda. Polecam obejrzeć filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=XzyRZuz-qPs

 

Mam cybex pallas 2 polecam

 

 

Odnosnie bezszelkowych fotelikow:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=BFEtUxDu-bI

Edytowane przez Korton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...