Skocz do zawartości

kontrolka układu hamulcowego (!)


ziembol

Rekomendowane odpowiedzi

hej mam problem, ponieważ czasami jak zapalam auto zaświeca się właśnie ta kontrolka (!) od układu hamulcowego. Tyle, że nie pali się cały czas, tylko powiedzmy po 5-10min jazdy albo pracy silnika gaśnie. Od razu na Bajeczną czy macie jakiś pomysł? Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałeś ostatnio jakieś działania prze zawieszeniu??jak tak to na bank płyn. U mnie jak robiłem przednie amorki, to mechanik po wszystkim dolewał, a jak robiłem poduchy na wahaczu u innego mechanika, to sam musiałem dolewać. Objawy identyko jak u Ciebie były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałeś ostatnio jakieś działania prze zawieszeniu??jak tak to na bank płyn. U mnie jak robiłem przednie amorki, to mechanik po wszystkim dolewał, a jak robiłem poduchy na wahaczu u innego mechanika, to sam musiałem dolewać. Objawy identyko jak u Ciebie były.

 

Jaki wpływ na działanie układu hamulcowego mają prace przy zawieszeniu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to nie wpływa w ten sposób, że po dolaniu będzie ok, tak jak pisze Nerqo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qbutek, szczerze to nie wiem co mi robili, bo sam mam za mało czasu żeby się grzebać przy autku, ale widocznie przy zdejmowaniu wahacza trzeba było odczepić zacisk, a przy wymianie amorka należało rozwiercić otwór, przez który poprowadzony jest przewód hamulcowy i również odłączyć zacisk, co mogło po skutkować drobnym, aczkolwiek wyczuwalnym przez elektronikę ubytkiem płynu hamulcowego. Piszę o własnych doświadczeniach, bynajmniej nie wciskając komukolwiek swoich teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zupełnie nic nie było robione, prócz klimatyzacji, może oni coś niechcący tam ruszyli, nie wiem, bo wszystko było w porządku do czasu... no w każdym razie dzięki Wam wszystkim za podpowiedzi, jutro sobota, więc sobie posprawdzam, a jeśli się nie uda, to podjadę do chłopaków na Bajeczną, oni na pewno zaradzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ta kontrolka się świeciła jak miałem zużyty płyn hamulcowy

O tym ze płyn jest złuzyty ta kontrolna nie informuje jedynie o tym ze jest go mało oraz ze reczny jest zaciągnięty. Po wymianie ktos wlał odpowiednią ilość płynu do zbiorniczka i przestała się swiecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że płyn do wymiany, to jedna sprawa.

 

Uwierzę w to, że się świeciła jak płyn był zużyty, jak opiszesz jaki jest mechanizm jego badania przez auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jak zaświeciła mi się kontrolka (tzn. paliła dłużej niż standardowo) sprawdziłem płyn, który był w stanie kwalifikującym do wymiany. Ilościowo nie wyglądało jakby go było mało (coś było w zbiorniczku), ale już był przepalony. Nie wiem czemu się jedno z drugim zbiegło :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziembol, Sprawdź po pierwsze stan i poziom płynu oraz sam wodzik/pływak który w tym zbiorniczku się znajduje...faktycznie mały poziom płynu lub/i zblokowany pływak może powodować wyświetlenie kontrolki (!) Sprawdź to...to najprostszy sposób i podstawa 8)

Kolejna rzecz to sprawdzenie samych przewodów oraz...zacisków....U mnie akurat był wyciek spod jednego z tłoczków z przodu...Płynu ubywało mi na tyle by co kilka dni go uzupełniać...Ale nie tędy droga :evil: Po jego zreperowaniu(zestawem naprawczym) i uzupełnieniu płynu....Jak ręką odjął :mrgreen:

Mam nadzieję, że cokolwiek pomogłem :D

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnych rzeczy się tu można dowiedzieć, nie wiedziałem ze scoobie taki mądry ;)

 

poważniej to są dwie rzeczy od których pali się ta kontrolka:

1. Niski poziom płynu w zbiorniczku (sygnał z plywaka w tymże) - powód: zużycie klocków/tarcz, wyciek, fiksacja czujnika

2. Zaciagniety hamulec ręczny (sygnał z czujnika przy dźwigni), powód: zaciągnięty reczny lub fiksacja czujnika

 

Koniec kropka, dużo do sprawdzenia jakby nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki jeszcze raz za wszystkie podpowiedzi, także wszystko posprawdzam jak radzicie, mam nadzieję, że to jedynie płyn do wymiany, bo tarcze i klocki były wymieniane, poza tym hamuje dobrze, także obstawiam płyn.

Pozdrawiam wszystkich z osobna!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...