Skocz do zawartości

Czy Subaru zawsze bierze olej


CZASAMI.pl

Rekomendowane odpowiedzi

...to i ja się wypowiem,

moja impreza 2,5 n/a od wymiany do wymiany bez dolewki (zalewam valvoline 5w40) przebieg 75 kkm. Często sprawdzam bagnet, to nawyk który mi został po civic'u który troszkę papusiał oleju ;)

Edytowane przez Mamooth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie, od czego zależy taki czynnik jak temperatura płynięcia? Dlaczego Excess 5W40 ma dużo gorszy ten wskaźnik (-36, a -45 stopni) od Powera, mimo podobnych parametrów lepkościowych, a HTHS jest nawet sporo niższe w przypadku Excessa? Wydawało mi się, że im "cięższy" olej, tym gorszy przepływ w niskich temperaturach... :idea: Podobnie jest w przypadku Mobila 5W50 - ma on niższą temperaturę krzepnięcia (-51 stopni) niż niejeden 5W40, a nawet 5W30 innych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten wątek przeradza się w wątek olejowy, i też prosi się o zamknięcie? ;)

Znaczy, że tematyka olejowa jest zakazana na tym Forum? ? :rolleyes: Proponuję zatem, żeby zrobić jak z nie-ASO - każde słowo OLEJ, system niech od razu wymazuje... :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale fantazjujesz ;) i nie używaj 3-literowych skrótów do wulgaryzmów...

No tak, zapomniałem, że mogłem zostać wrzucony do jednego worka z handlarzami... :) A ucinanie dyskusji o technologii olejowej, moim zdaniem, tylko przyczynia się do powielania stereotypów i mniemań w tym temacie (typu: "panie, takie siki do tego silnika?..."). Jednocześnie przypomina się słynna polska prawda: "sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie".... :P No i oczywiście chciałbym bardzo przeprosić, że zadałem tak oczywiste i banalne pytanie odnośnie temperatury płynięcia oleju. Olej to olej i kropka. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy na oleju przejechane 6000 tys km i jak narazie max na bagnecie w porównaniu z moim poprzednim samochodem (Audi A4 B6) z silnikiem 2.0 130km to niebo a ziemia. Audi potrafilo brac litr na 1000 km. Olej znikał przez odmę ponoć wada konstrukcyjna :biglol: . Nigdy wiecej niemieckiego padła :)

Edytowane przez mario1819
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy wiecej niemieckiego padła

Ja nigdy nie miałem żadnego niemieckiego auta - zbyt duża pogarda dla rozwiązań konstrukcyjnych ale nawet z założenia skoro 50% społeczności jeździ niemcami, to znaczy, że na pewno ja nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie miałem żadnego niemieckiego auta - zbyt duża pogarda dla rozwiązań konstrukcyjnych.

Możesz rozwinąć myśl ? Jakoś cieżko mi tę pogardę dostrzec w konstrukcjach BMW, Mercedesa czy Audi. O ile jeszcze można mieć zastrzeżenia do niektórych konsturkcji bazowych o tyle już silniki sygnowane emblematami M-Power, AMG czy RS to inna liga.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Trochę odkopię wątek żeby nie zakładać nowego. Nie robiłem jeszcze dolewki, bo jeszcze cały czas obserwuję ile oleju mi schodzi. Może więc ktoś oszacować "po bagnecie" czy to dużo jak na na 1500 km? Bo coś mi się wydaje, że niestety tak, zwłaszcza jak na silnik bez turbiny ...

 

forek-olej-po-1500km.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...