Skocz do zawartości

Czy Subaru zawsze bierze olej


CZASAMI.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkości pasowania, stopnia zużycia motoru, turbiny, odmy, stylu jazdy, rodzaju oliwy, zorzy polarnej i pewnie jeszcze dziesiątki innych czynników :wink:

Przy bardzo ostrej jeździe tłoki latają z ogromnymi prędkościami, nawet ponaddźwiękowymi, i w tych warunkach pierścienie nie są w stanie odprowadzić całego oleju i jego część przedostaje się do komory spalania, gdzie jest spalana, tak właśnie ubywa. Poza tym sama turbina, która kręci się nawet do 200 krpm, a przecież jej os jest smarowna tym samy olejem.

jeszcze może spod pokrywy zaworów wyciekać ;-)

 

a poważnie, znajomy mechanik kiedyś powiedział, że w odpowiednich warunkach, każdy silnik weźmie olej :mrgreen:

(wystarczy się z butem w podłodze wybrać po naszych pięknych hajłejach na wycieczkę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój od początku wyprodukowania (1 właściciel od 0-140kkm, ja mam już 170kkm) bierze 0,3l/1kkm. I póki nie bierze więcej niczym się nie martwię.

MTS mówi, że od wiele większej wartości mam się zacząć martwic i tego się trzymam.

Dokładnie o to mi chodziło.

 

Wiesz, celowo nie pisałem o dokładnej ilości co by ktoś Marasowi nic nie zarzucił (zgodne lub niezgodne lub coś takiego). Po prostu często sprawdzam i zawsze w bagażnika literek się turla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast pewnie stawię się u Państwa bo wygrałem talon na pewna sumkę którą zamierzam zrealizować ale jeszcze nie wiem na co :D

 

H6 .... :roll: , ewentualnie STI..... :mrgreen:

 

hehe w skali 1:43 to nawet dwa i pół bym mógł :mrgreen:

chonka zapasowa ewentualnie używana opona do stara :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legady diesel my11 - nie bierze ani grama (ani tez nie produkuje jakby ktos sie pytal :P )

 

Impreza GT my00 - bierze jak sie upala, jak nie upala - nie wiem :)

 

Wrx my07 - bierze jak sie upala, nie bierze ani grama jak sie nie upala

 

Sti my11 bierze jak sie upala, nie bierze ani grama jak sie nie upala

 

Outback 3.6 my10 - nie bierze ani grama.

 

Przy czym upalanie, upalaniu nierowne - jak ktos nie kontroluje temperatury oleju (a 80% ludzi nie ma zegarow jak widze na torze w Kielcach)

to napewno musi sie liczyc z wysokim zuzyciem oleju. Ja przy kontrolowanym upalaniu zuzywam gdzies 0,1-0,3litra na dzien upalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tROZ, ja należę do tych "szczęściarzy", których 2.5 N/A bierze pomiędzy 0,5l a 1l na 1000 km. Przebieg silnika 182 kkm i takie zużycie utrzymuje się co najmniej od 80 tys. km czyli od momentu, kiedy go kupiłem.

Jakiś czas temu zmieniłem z M1 na Top1 Zenzation i pierwsze 15 tys. km po zmianie to był jedyny moment, kiedy zużycie trochę spadło, ale później wróciło do "normy". Dużo zależy od trasy. Na wyjazd do Włoch na narty muszę brać spory zapas tym bardziej, że używam oleju, który nie jest najbardziej popularny i dostępny :twisted:

Ale poza tym spalaniem nie mam żadnych wycieków, żadnych innych objawów więc po prostu dolewam regularnie i staram się tym za bardzo nie przejmować (nie zawsze się udaje).

Z uwagą jednak śledzę wątek, bo może jednak jakaś recepta się znajdzie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tROZ, ja należę do tych "szczęściarzy", których 2.5 N/A bierze pomiędzy 0,5l a 1l na 1000 km. Przebieg silnika 182 kkm i takie zużycie utrzymuje się co najmniej od 80 tys. km czyli od momentu, kiedy go kupiłem.

Jakiś czas temu zmieniłem z M1 na Top1 Zenzation i pierwsze 15 tys. km po zmianie to był jedyny moment, kiedy zużycie trochę spadło, ale później wróciło do "normy". Dużo zależy od trasy. Na wyjazd do Włoch na narty muszę brać spory zapas tym bardziej, że używam oleju, który nie jest najbardziej popularny i dostępny

Ale poza tym spalaniem nie mam żadnych wycieków, żadnych innych objawów więc po prostu dolewam regularnie i staram się tym za bardzo nie przejmować (nie zawsze się udaje).

Z uwagą jednak śledzę wątek, bo może jednak jakaś recepta się znajdzie

romek_l, zobacz, czy nie puszcza Ci uszczelka pod głowicą od strony kierowcy. Plamy pod samochodem nie szukaj, bo wszystko kapie na kolektor wydechowy. Znam już dwa przypadki takiej usterki w 2.5 N/A, w tym MissPiggy. W trasie rzeczywiście olej zaczyna znikać szybciej, pewnie przez większą temperaturę silnika podsmażanego kolektorem. Narazie zamykam się w 1l na 10k km :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ma prawie 160kkm przebiegu, po wymianie oleju nie bierze nic przez jakieś 4,5-5kkm potem dolewam jakieś 0,3-0,4 i wymiana przy 7-8kkm na nowy. Ostatnio leję mu tylko 300V 5w40 ... inne jakoś mi nie podeszły :wink:

 

I czemu nikt przy przeglądzie przed zakupem za który płaciłem nie ostrzegł mnie,że przy sporym przebiegu(140000km) silnik w tym aucie wymaga remontu generalnego.
OooooO k u f a tzn, że jeżdżę już prawie 20kkm z popsutym silnikiem :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...