Jump to content

jak założyć blowoff do 2,0 Turbo

motorajdy
 Share

Recommended Posts

mam forestera 2,0 Turbo z 2000 roku

chce założyć zawór upustowy atmosferyczny ale mój serujny jest na 2 wężyki podciśnieniowe czy jest opcja żeby założyc klasyczny na jednym podciśnieniu sterującym?

no to jak ma być psst - to niech będzie psst - najłatwiej to trzeba wymienić intercooler na imprezowy lub z forka po lifcie /będzie miał inne gniazdo zaworu/ - i dopasować odpowiedni blow-off.

Nowsze forki po lifcie miały już inne zawory.

• 5 years later...

podepnę się do pytania - ja mam właśnie taki s-turbo po lifcie (130kW/177KM) i chciałbym by robił ptsss.

1 - Czy standardowe HKSy (te ok. 150zł) z allegro będą pasować ? czy muszę szukać jakiegoś specjalnego modelu ?

http://allegro.pl/hks-ssqv-4-style-zawor-upustowy-blow-off-czarny-i7037975990.html

2 - czy można to regulować ciszej/głośniej ? (widziałem takie z pokrętłem +  -  tez na allegro.....)

Dzięki za podpowiedzi

Edited by klev

podepnę się do pytania - ja mam właśnie taki s-turbo po lifcie (130kW/177KM) i chciałbym by robił ptsss.

1 - Czy standardowe HKSy (te ok. 150zł) z allegro będą pasować ? czy muszę szukać jakiegoś specjalnego modelu ?
http://allegro.pl/hks-ssqv-4-style-zawor-upustowy-blow-off-czarny-i7037975990.html
2 - czy można to regulować ciszej/głośniej ? (widziałem takie z pokrętłem +  -  tez na allegro.....)

Dzięki za podpowiedzi

Standardowy HKS z Allegro będzie działał, ale oferowane w komplecie flansze nie pasują do S-turbo (podobnie jak i do SG przed liftem). Musisz szukać blow-off'a pasującego do imprezy GT...
Co do pokrętła to nie licząc zaworów hybrydowych (upuszczających część powietrza do dolotu a część do atmosfery) to pokrętło plus minus służy do regulacji działania zaworu a nie głośności.

• 3 weeks later...
w weekend będę montował przy piwku wrzucę filmik jak wszystko wypali
U mnie musiałem rozwiercać otwory montażowe, bo minimalnie nie pasował rozstaw (ale kupowałem używkę od Imprezy GT, a montowałem w Forku SG).

Na szczęście to amelinium, to się łatwo wierciło

S-turbo ma intercooler bardziej jak GT, więc powinno lepiej pasować. W XT z intercooler'a wystają szpilki do montażu dv/bov.

zamontowane, wszystko pasowało plug and play. syczy ładnie, ale nie nagrałem :( na koniec miesiąca dojdzie jeszcze pełna przelotówka z RM motors od samego turbo z tylko jedną puszką na końcu :) wtedy to będzie komplet :) tylko zostanie strojenie jak pozbieram trochę hajsu.....