Skocz do zawartości

Problem Impreza Kombi 1997 spoiler gorny jak zdjac?


Jaco46VR

Rekomendowane odpowiedzi

sorki ale niegdzie nie moge znalesc ogolnie nie wiem jak sie odczepia tylna gorna lotke czy jest ona jakos przykrecona czy moze przyklejona ogolnie szukalem jakis srub nie ma nic wyglada jak by byla przyklejona ale wole sie upewnic zeby nie rwac na sile i nie polamac (impreza jest z 97r po lifcie chyba spoilery byly przykrecane jezeli sie nie myle z gory dzieki za odpowiedzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaslepki bys przez dostrzegl,wiec mozesz miec klape zwolnossaka idoklejony szpojler.

 

do mocowania oem powinny byc char. "klamry" wchodzace z pod spojlera pod klape,zawsze rdzewieja.

 

edit: na focie je widać, klamre też

 

tJGoJ.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaco46VR, Jedź do ludków którzy kleją szyby samochodowe...oni profi ściągną starą lotkę(takim drutem zetną miejsca styku lotki z szybą) i zamontują tobie nową. problemem który widzę może być sposób montażu nowego skrzydła...czy masz do Niego te uchwyty mocujące itp itd? bo jak wnioskuję iż w starej nie miałeś żadnych zaślepek śrub( bo przecież byś ich nie przeoczył) to i uchwytów nie będzie na nową :roll: No chyba że w zestawie masz wszystko...To jw.napisałem....uchwyty na klej do szyb i w nie wkręcasz lotkę...do tego te boczne blaszki zabezpieczające i wsio...Ja u siebie mam skrzydło syms'a...Klejone bezpośrednio do szyby i gwarantuję, że nie wyrwiesz go ani nie odleci- nie ma szans...Coś o tym wiem bo w garażu kapkę mi się go wylało i przykleił jakis kawałek plastiku do glazury...ni cholery nie szło tego wyrwać- klej taki najlepiej kupić właśnie u tych szklarzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WueM, skoro nie widział zaslepek i miał klej to watpie, że ma mocowania.

 

nie wiem czy jest sens sie babrać z dorabianiem ich ,skoro je TEZ i tak i tak trzeba lepić do szyby. :P jedyna roznicą jest tak obejma co wchodzi pod klape

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matiz, Dokładnie jest tak jak piszesz...Swoja drogą dziwna rzeźba-lotka gt'kowa nie oryginales??? jakiś odlew czy co?? :shock:

Ale z tą sti' ową kłopot z głowy...Montować bezpośrednio do szyby i tyle :P

Na bank nie odpadnie...Matiz, Mam/kupiłem tubke tego kleju u :szklarzy" i jak wyżej napisałem za cholerę nie oderwiesz....3ma jak betonowe buciki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie nie mam tych mocowan ale mam je dostac, ja swoja mam przyklejona i jak bede mial uchwyty to zamontuje gorna bo szkoda mi tej lotki rzyklejac moze ja kiedys sprzedam wiec wiadomo o co chodzi:) ogolnei widzialem jak sa przymocowane te uchwyty jezeli nie uda sie ich odklejc to postaram sie sam zrobic podobne :)

 

tak to sie narazie prezentuje

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/496 ... 0a903.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo..dolny to rzeczywiście nie zła płetwa :shock:

W sumie napisze tak czy z uchwytami czy bez to i tak musisz kleić jedno bądź drugie bezpośrednio do szyby- jak Matiz napisał i to nie odkrycie Hameryki :P Oczywiście lepszą/wygodniejszą opcją byłoby jednak te uchwyty mieć....Wiadomo w razie czego zawsze łatwiej/szybciej to ustrojstwo zdemontować i zabrać do domu- czy coś :mrgreen: jednakże co wymaga wyjaśnienia to klej "aż tak" nie niszczy samego materiału do którego jest przymocowany....Spokojnie można go "zeskrobać" tak miszcze z warsztatu usuneli mi właśnie starą warstwę kleju z syms'a- nałożyli nową warstwe odtłuścili szybkę i...wsio....

Co do dorabiania mocowań to w sumie wydaje mi się, że nie byłoby to wielkim problemem ponieważ ich kształt nie jest aż tak skomplikowany-Pytanie...Czy warto 8)

P.S. RAYS'y miażdżą...jakie parametry felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak słyszałem, że dolna ma wiele zastosowan :) tak...klej po pierwsze bedzie trzymał a po drugie go spokojnie usuniesz...a po trzecie tak jak pisalismy wlasnie ze te uchwyty i tak musisz kleic do szyby i tak....plus tego taki ze rzeczywiscie-Łatwiej zdemontować w razie czego jak sie ma sruby...nic poza tym nie przemawia za rzeźbieniem w blachach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...